Panevėžyje paminėta Pasaulinė migranto ir pabėgėlio diena

Panevėžyje paminėta Pasaulinė migranto ir pabėgėlio diena

Panevėžio vyskupijos Caritas drauge su Lietuvos Caritu atsiliepė į popiežiaus Pranciškaus kvietimą paminėti 109-ąją Pasaulinę migranto ir pabėgėlio dieną.

Šiandien su vietos žmonėmis, nuo karo pradžios į jungtinę paramos grupę susitelkusiomis pagalbą teikiančiomis organizacijomis – Panevėžio Raudonuoju Kryžiumi, labdaros ir paramos fondu „Naujoji viltis“, asociacija „Septynios akimirkos“ bei miesto bendruomenės dalimi tapusiais karo pabėgėliais, praleista popietė.

„Migracija visada turėtų būti laisvas pasirinkimas, tačiau daugeliu atvejų taip nėra. Žmones išvykti iš savo gimtos šalies verčia karai, konfliktai, stichinės nelaimės ar tiesiog geresnio gyvenimo ieškojimas. Ukrainos piliečiai palikti savo šalį buvo priversti prasidėjus karui, kuris deja, vis dar tebesitęsia. Ukrainiečių kova ir ryžtas už laisvę parodė, kokie mes galime būti vieningi. Didžiuojuosi, kad Panevėžyje veikia puiki Carito organizacija, kuri drauge su kitomis organizacijomis sutelkė jėgas ir daro nepaprastai didelį bei svarbų darbą – teikia pagalbą karo pabėgėliams“, – kalbėjo Panevėžio miesto vicemerė Loreta Masiliūnienė.

Pasaulinei migranto ir pabėgėlio dienai skirtame renginyje buvo diskutuojama, ką mums patiems reikštų netekti namų, kaip galėtume asmeniškai prisidėti, kad pabėgėliai ir migrantai patirtų kuo mažiau atstūmimo. Renginį savo meniniu pasirodymu papuošė savanorė, jau dešimt mėnesių savanoriaujanti VšĮ Šv. Juozapo globos namuose Kristina Shainidze, koncertavo ukrainiečių bendruomenės choras.

Panevėžio vyskupijos Carite jau daugiau nei metai veikia paramos grupė, telkianti čia gyvenančius ukrainiečius kartu veikti taikos labui – gaminamos apkasų žvakės, pinami maskuojantys tinklai, ukrainiečiai mokomi lietuvių kalbos, dažnam atvykstančiam į mūsų šalį, atsižvelgus į kiekvieno poreikius, padedama.

G. Kartano nuotr.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų