Panevėžyje padaugėjo diplomuotų slaugytojų

Panevėžyje padaugėjo diplomuotų slaugytojų

Panevėžyje – šventiškai nusiteikusių ir mantijomis pasipuošusių absolvenčių šurmulys. 27-ioms Panevėžio kolegijos bendrosios praktikos slaugytojoms šiandien iškilmingai įteikti diplomai.

Panevėžio kolegijos direktorius Gedimas Sargūnas sveikindamas studentes neslėpė pasididžiavimo ir išreiškė viltį, kad diplomas rankose atrakins visas norimas duris.

„Mūsų misija – rengti aukštos kvalifikacijos specialistus pirmiausia mūsų regiono, Panevėžio ir visos Aukštaitijos darbo rinkai. Džiaugiamės, kad šiais metais studijas baigia tiek daug gabių merginų bei tikimės, kad joms pavyks rasti savo kelią profesiniame gyvenime“, – kalbėjo G. Sargūnas.

Pagyrų absolventėms negailėjo ir Biomedicinos mokslų fakulteto dekanė Ingrida Kupčiūnaitė. Ji džiaugėsi, kad kiekvienais metais ši specialybė tampa vis populiaresnė, o jaunuoliai – labiau motyvuoti, todėl susirasti svajonių darbą jiems itin lengva užduotis.

„Daugiau nei 90 procentų šios specialybės studentų darbą pagal įgytą išsilavinimą randa labai greitai. Džiaugiamės, kad didžioji dalis jų lieka Panevėžyje ir padeda būtent mūsų miesto žmonėms. Tuo metu išvažiuojančiųjų į kitus miestus ar užsienio šalis – vos keletas. Pavyzdžiui, praėjusiais metais tokių buvo vos 2 studentės“, – „Sekundei“ teigė I. Kupčiūnaitė.

Absolventė Loreta pripažino artimiausios savo ateities Lietuvoje nematanti ir kišenėje jau turi bilietą į Norvegiją. T.Šiaudinio nuotr.

Absolventė Loreta pripažino artimiausios savo ateities Lietuvoje nematanti ir kišenėje jau turi bilietą į Norvegiją. T.Šiaudinio nuotr.

Gavusios diplomus iškilmingą ceremoniją studentės baigė priesaikos žodžiais: „Aš, XXI amžiaus slaugytoja, pasižadu visas savo žinias, įgūdžius ir žmogiškumą skirti visos visuomenės sveikatai. Mano tikslas siekti geresnės sveikatos visiems, dirbti kartu su visuomene, rūpintis, kad būtų užtikrinta kiekvieno žmogaus teisė į profilaktiką, slaugą ir gydymą. Drauge su slaugos ir akušerijos srityje dirbančiais savo kolegomis ir kitais sveikatos apsaugos specialistais aš nuolat stengsiuosi užtikrinti sveiką gyvenseną, sveiką darbo aplinką ir sveiką bendruomenę. Pagerėjusi kiekvieno žmogaus šeimos ir bendruomenės sveikata bus mano sėkmės matas. Užuojauta, etiškumu paremta slauga bus mano nuolatinis vadovas.“

Sprendimo nesigaili

Šventiškai nusiteikusios absolventės prieš atsiimdamos diplomus pripažino, kad studijų metais buvo ne tik džiaugsmo, bet ir sunkių akimirkų bei bemiegių naktų. Nepaisant to, būsimosios slaugytojos niekada neabejojo dėl savo pasirinkto kelio.

„Paskutinis pusmetis prabėgo itin greitai, nes buvome labai užimtos. Turėjome atlikti baigiamąją praktiką, dalyvauti paskaitose, o galiausiai parašyti diplominį darbą. Ir nors studijų metais teko patirti ir nelengvų akimirkų, niekada savo sprendimo nesigailėjau. Nuo mažų dienų tai buvo mano svajonių specialybė, tad labai džiaugiuosi, kad jau greitai pradėsiu dirbti Panevėžio ligoninėje“, – optimizmo neslėpė Monika.

Savo sprendimu niekada neabejojo ir Loreta, tačiau savo ateities Lietuvoje ji nemato.

„Mokantis buvo visko. Pavyzdžiui, rašant baigiamąjį darbą teko pamiršti laisvalaikį ir susitikimus su draugais, nes kiekvieną dieną rašydavau nuo 14 iki 3 valandos nakties. Tačiau galutiniu rezultatu esu tikrai patenkinta, o šiuo metu jau ruošiuosi išvykti į Norvegiją“, – „Sekundei“ pasakojo mergina.

Paklausta, ko reikia, kad studijas baigę jaunuoliai nepaliktų Panevėžio ir Lietuvos, Loreta pripažino, kad didžiausią motyvaciją suteiktų atlygis.

„Jaunam žmogui reikia nuosavo buto, automobilio, o jeigu likčiau čia, tikrai neturėčiau galimybių jų įsigyti. Manau, kad norint mus sulaikyti, atlyginimai turėtų siekti apie 2000 eurų per mėnesį“, – įsitikinusi absolventė.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų