Panevėžyje minima Gedulo ir vilties diena

Panevėžyje minima Gedulo ir vilties diena

Panevėžys drauge su visa Lietuva prisimena 1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjungos pradėtus masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Prie Atminimo sienelės Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakutės, iškilmingai įneštos visuomeninių organizacijų vėliavos, už politinius kalinius ir tremtinius laikytos Šv. Mišios.

„Susirinkome pagerbti okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukas, paminėti Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną. Ši diena simbolizuoja du mūsų tautos istorijoje glaudžiai susipynusius žodžius – gedulą ir viltį. Tremtinių, jų artimųjų aukos ir kančios tapo mūsų tautos tvirtybės ir ištvermės simboliu. Istorinės skriaudos grindė kelią nepriklausomos valstybės atkūrimui. Šiandien, gyvendami Laisvoje ir Nepriklausomoje Lietuvoje, turime saugoti ir branginti tautos istorinę atmintį, o svarbiausia – užtikrinti, kad tragedijos nesikartotų. Tegul tremtinių atminimas įkvepia mus būti stipriais ir vieningais. Prisiminkime praeitį, kad galėtume kurti šviesesnę ateitį“, – minėjime kalbėjo Panevėžio miesto vicemerė Loreta Masiliūnienė.

Šiandien nuo 14 val. Nepriklausomybės a. gyventojai kviečiami dalyvauti tremtinių, politinių kalinių vardų skaitymo akcijoje „Atminties neištremsi“. Tuo pačiu metu Panevėžio muzikinio teatro fojė eksponuojama Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus parengta edukacinė kilnojamoji paroda „Laikom frontą!“. 15 val. teatre bus rodomas laisvės kovotojui, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ilgamečiam vadovui ir garbės pirmininkui, kuris ilgą laiką buvo gyvų ir žuvusių partizanų balsas, Lietuvos partizano Juozo Lukšos-Daumanto broliui Antanui Lukšai jo 100-ųjų gimimo metinių proga skirtas filmas „Antanas Lukša. Brolio pažadas“. Dalyvaus filmo autorė ir režisierė Rūta Sinkevičienė.

19 val. panevėžiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Kristaus Karaliaus katedroje vyksiantį koncertą G. Faurè „Requiem“. Kūrinius atliks solistai Salomėja Petronytė, Arminas Skirvainis, Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas L. Balandis), Panevėžio muzikinio teatro choras (vadovas G. Pavilionis), Panevėžio muzikinio teatro orkestras (vadovai M. Bražas ir E. Pehk). Koncertui diriguos Martynas Bražas, renginį ves Albinas Kėleris. Minėjimą užbaigs 20.30 val. kino centras „Garsas“, kuris LED ekrane Senvagėje po atviru dangumi rodys A. Stonytės režisuotą dokumentinį filmą „Mamutų medžioklė“.

Besidomintys istorija kviečiami apsilankyti Panevėžio kraštotyros muziejaus Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijoje, kurioje eksponuojama Mažeikių krašto muziejaus kilnojamoji paroda „Leiskit į Tėvynę“. Parodą apžiūrėti galima birželio 14 d. – liepos 27 d.

G. Kartano nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų