Panevėžyje koronavirusu užsikrėtęs ligoninės darbuotojas ligos simptomų nejautė

Panevėžyje koronavirusu užsikrėtęs ligoninės darbuotojas ligos simptomų nejautė

Panevėžio ligoninėje koronavirusas nustatytas ligos simptomų nejautusiam Urologijos skyriaus darbuotojui, pirmadienį pranešė gydymo įstaiga.

„Darbuotojas jokių simptomų, būdingų COVID-19 infekcijai, neturėjo. Tai dar kartą patvirtina faktą, kad visuomenėje turime besimptominį užsikrėtimą ir galima taip skaudžiai nukentėti“, – pirmadienį per spaudos konferenciją teigė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

„Jis saugiai izoliavęsis namuose, jokiu simptomų ir dabar nejaučia, jam teikiama visokeriopa pagalba“, – pridūrė ligoninės vadovas.

Anot A. Skurpsko, užsikrėtimas nustatytas sekmadienį ir jis yra „absoliučiai atsitiktinis“.

„Vienas pacientas, gulintis Urologijos skyriuje, pradėjo karščiuoti, įtariant koronavirusą, buvo tikrinami visi kontaktai, bet, pasirodo, tas pacientas sukarščiavo ne dėl COVID-19 infekcijos, jo atsakymas – neigiamas, bet kai gavome testų rezultatus, pamatėme, kad vienas žmogus iš personalo yra apkrėstas“, – sakė ligoninės vadovas.

Iš viso ištirti 27 asmenys – keturi pacientai ir 23 skyriaus darbuotojai. Šiuo metu neigiami atsakymai patvirtinti 11 žmonių, likusieji atsakymų dar laukia.

„Skaičiavome visus galimus kontaktus, tie kontaktai yra tik tokie, nes dabar ligoninė dirba brigadiniu metodu ir uždrausta tarp skyrių vaikščioti“, – kalbėjo A. Skorupskas.

Pasak jo, dezinfekavus patalpas, darbas Urologijos skyriuje toliau tęsiamas. Sunkiausiems skyriaus pacientams laikinai pagalba bus teikiama Vilniaus universiteto Santaros klinikų Urologijos klinikoje.

„Jie bus gydomi Santaros klinikose, kol sugrįš pagrindinė masė darbuotojų“, – sakė ligoninės vadovas.

Iš viso Panevėžio ligoninėje šiuo metu gydomi šeši koronavirusu užsikrėtę pacientai, 15 asmenų gydytis išleisti namo, vienas žmogus dėl sunkios būklės išvežtas į Santaros klinikas. Jo gydymui naudojama EKMO (Ekstrakorporinės membraninės oksigenacijos) sistema. Ši sistema taikoma pacientams, kurių plaučiai, net ir dirbtinai ventiliuojami, negali atlikti savo funkcijos – prisotinti kraujo deguonimi.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų