Panevėžyje – Globėjų dienos renginiai

Panevėžyje – Globėjų dienos renginiai

Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena.

Artėjant šiai datai, birželio 25–30 dienomis Panevėžyje vyks Globėjų dienai skirtų renginių savaitė. Jos metu laukia įvairūs susitikimai, diskusijos apie vaikų globą, jos svarbą, globėjo ir globotojo vaidmenį bei prasmingumą, viktorinos, pokalbiai su globėjais bei padėka jiems už globojamus ar jau užaugintus vaikus.
Birželio 25 d. 14 val. Laisvės a. vyks Globėjų savaitės renginių atidarymas „Pasimatuok sparnus“. Birželio 26 d. 16 val. kino centre „Garsas“ – padėkos popietė miesto globėjams ir bendruomenei. Birželio 30 d. 10.30 val. Kristaus Karaliaus katedroje aukojamos Šv. Mišios už globėjus, jų globojamus vaikus, įtėvius, įvaikintus vaikus.
Šiuo metu Panevėžyje dirba 5 budintys globotojai, 60 globėjų bei 48 artimi giminaičiai, besirūpinantys globojamais vaikais. Šiuo metu globojami 6 nuo gimimo iki 3 m. vaikai, 44 – nuo 3 iki 12 metų ir 84 – nuo 12 iki 18 m. vaikai, iš viso globojami 134 vaikai.
Šiuo metu ypač trūksta budinčių globotojų bei nuolatinių globėjų vaikams vyresniems nei 10 metų.
Budintis globotojas – tai žmogus ar šeima, galintys laikinai globoti vaiką, kad šiam netektų atsidurti bendruomeniniuose vaikų namuose ar panašioje institucijoje. Nuolatinis globotojas – tai žmogus ar šeima, galintys nuolatinai globoti vaiką, kuris turi sunkumų (sunkiai išgydomų, raidos ir (ar) psichikos sutrikimų, negalių, yra vyresnis kaip 10 metų ir t.t.). Norint tapti budinčiu ar nuolatiniu globotoju su Globos centru yra sudaroma tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartis. Savivaldybė už budinčio ar nuolatinio globotojo prižiūrimą vaiką moka atlygį.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų