Panevėžyje – FINA standartų baseinas

Panevėžyje – FINA standartų baseinas

Panevėžio miesto savivaldybė artimiausiu metu skelbs daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų viešojo pirkimo konkursą.

Tarp „Aukštaitijos“ ir ledo arenos įsiterpsiantis vientisas kompleksas, rekonstruojant senąjį pastatą ir statant naują baseino priestatą, formuojamas modernus, su daug natūralios šviesos.

„Panevėžyje skatiname sistemišką požiūrį į sportą – dėmesį skiriame ir aukštam meistriškumui, ir fiziniam gyventojų aktyvumui, čia svarbus yra kiekvienas. Todėl rekonstravus dar 1965 m. pastatytą „Aukštaitijos“ sporto kompleksą turėsime atnaujintą, šiuolaikišką erdvę sportui ir aktyviam laisvalaikiui“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

„Aukštaitijos“ sporto kompleksas bus rekonstruojamas iš esmės – keičiamas stogas, apšiltinamas fasadas, įrengiamos lifto šachtos, atnaujinama šildymo, elektros sistemos, vandentiekis, kanalizacija, įdiegiama apsaugos ir priešgaisrinė sistemos.

Rekonstravus „Aukštaitiją“ bus įrengtas Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus atitinkantis 50 m ilgio 10 takų modernus baseinas su ramybės oaze – SPA poilsio zona, pagalbinės ir persirengimo patalpos, restoranas, sporto salės, administracinės ir darbuotojų patalpos.

Projektuojant pastatą buvo įvertinti neįgaliųjų poreikiai, todėl jie nevaržomi galės patekti į visus aukštus naujai įrengtu liftu.Skaičiuojama, kad vienu metu baseinų, SPA ir sporto salių patalpose galės būti 250 lankytojų. Baseino zonoje planuojama įrengti 600-800 vietų žiūrovų tribūnas.

Įgyvendinant projektą bus atnaujinama ir infrastruktūra – modernizuojamas apšvietimas, atnaujinami želdynai, įrengta virš 100 vietų automobilių stovėjimo aikštelė su 6 neįgaliesiems skirtomis vietomis, 40 dviračių parkavimo vietų, 2 elektromobiliams skirtomis aikštelėmis.

Valstybės investicijų programoje numatyta lėšų „Aukštaitijai“ rekonstruoti. Šiais metais skirta 850 tūkst. Eur. Įrengiant baseiną Savivaldybė yra įsipareigojusi skirti iki 35 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų iš savivaldybės biudžeto.

 

 

 

 

Komentarai

  • Įtariu, kad viešojo pirkimo rezultatas bus toks pat, kaip autobusų stoties. Rangovai siūlys ženkliai didesnes kainas, nei susiplanavusi savivaldybė. Savivaldybė, aišku, bus pasiskaičiavusi samatą 2018-2019 metų stat. medžiagų kainomis. Pasaka be galo…

    • Atsakyti
  • Baseina zada nuo 2017 ir niekas niekaip nesigauna. Dabar, kad butu itaigiau dar ir visus sporto rumus renovuos, Reikia butinai Rackausku Mykola treciai kadencijai rinkti 🙂

    • o ka tamsta siulai vel koncervus .ir kodel jus zmogau nenaudojate BILOBIL?

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų