Panevėžyje duris atvėrė karščiavimo klinika

Panevėžyje duris atvėrė karščiavimo klinika

Panevėžyje, miesto poliklinikos patalpose (Nemuno g. 79, įėjimas iš Kosmonautų g.), pradėjo veikti karščiavimo klinika. Jos darbo koordinatorius – Panevėžio miesto poliklinikos direktorius Karolis Valantinas.

Čia gali atvykti 18-60 metų miesto bei rajono gyventojai, turintys elektroninį siuntimą iš šeimos gydytojo dėl bent vieno iš viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų (kosulio, gerklės skausmo, pasunkėjusio kvėpavimo) bei karščiavimo – kada temperatūra 37,8⁰ C ir aukštesnė. Su gavusiais gydytojo siuntimą gyventojais susisieks ir laiką apsilankyti karščiavimo klinikoje paskirs klinikos koordinatorius. Šiuo metu numatoma, kad ji veiks darbo dienomis nuo 8 iki 16 val., esant poreikiui darbo laikas ilgės.

Ką reikia žinoti pacientui?

Į karščiavimo kliniką atvykite ne vėliau kaip 10 min. iki paskirto laiko;
negalima lipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip;
pasiimkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
pasiimkite rašiklį ir A4 formato lapą su užrašytu mobiliojo ryšio telefono numeriu;
jei karščiuojate ir negalite atvažiuoti savo transporto priemone (ar būti atvežtas kito žmogaus), jūsų atvežimu pasirūpins Savivaldybė (tel. 8 694 34501);
draudžiama važiuoti į kliniką taksi ar viešuoju transportu.
Atvykusiems į karščiavimo kliniką pirmiausia bus matuojama temperatūra, atliekamas bendras kraujo, CRB reaktyvinio baltymo bei krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimai. Taip pat paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronaviruso infekcijos.

Prie karščiavimo klinikos steigimo prisidėjo Panevėžio rajono poliklinika bei privačios asmens sveikatos priežiūros įstaigos – jų darbuotojai papildys personalą.

Dėmesio! Prastai pasijutę vyresni kaip 60 metų gyventojai pirmiausia turi skambinti šeimos gydytojui. Šis įvertins simptomus ir skirs reikiamą gydymą arba nurodys, kur kreiptis toliau. Jei šeimos gydytojas nedirba – skambinkite bendruoju pagalbos tel. 112.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų