Panevėžyje bus gerinama atliekų tvarkymo sistema

Panevėžyje bus gerinama atliekų tvarkymo sistema

 

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad miestas dalyvautų projekte „Maisto/virtuvės atliekų apdorojimo pajėgumų sukūrimas Panevėžio regione“.

Tam įgyvendinti bus pasirašoma jungtinė (partnerystės) sutartis su UAB „Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centru“ (PRAC). Projektas bus finansuojamas ES bei PRAC lėšomis, Panevėžio miesto savivaldybės indėlis nenumatomas.

„Įgyvendinant ES direktyvas iki 2023 m. gruodžio 31 d. turi būti užtikrintas biologiškai skaidžių atliekų atskyrimas, perdirbimas susidarymo vietoje ir būtinai nemaišyti su kitomis. Todėl dar 2019 m. Panevėžio regione pradėjome kurti maisto ir virtuvės rūšiuojamojo surinkimo sistemą. Panevėžyje yra nupirkti 191 vnt. 1,1 m3 talpos konteineriai, tačiau dar nėra pastatyti aikštelėse, kadangi šiuo metu nėra galimybės didelio kiekio surinktų biologinių atliekų pristatyti į maisto/virtuvės atliekų apdorojimo įrenginius. Įgyvendinus šį projektą bus tinkamai surenkamos ir apdorojamos maisto/virtuvės atliekos bei atskirai perdirbamos nei kitos komunalinės atliekos. Tokiu būdu bus mažinamas Panevėžio regioniniame sąvartyne šalinamų atliekų kiekis“, – teigia Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Projekto metu planuojama sukurti maisto/virtuvės atliekų apdorojimo infrastruktūrą. Bus įsigyta įranga, vyks gyventojų informavimo kompanijos maisto/virtuvės atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimais. Planuojama, kad Panevėžio miesto komunalinių atliekų tvarkymo sistemoje susidarys ne mažiau, kaip 4044,43 tonų per metus biologinių atliekų, kurios bus pristatomos į maisto/virtuvės atliekų tvarkymo įrenginius. Projektą planuojama įgyvendinti per 30 mėnesių nuo jo finansavimo administravimo sutarties pasirašymo dienos, bet ne vėliau kaip iki 2023 m. rugsėjo 1 d.

Už kokią kainą bus įgyvendinamas projektas paaiškės įvykus viešųjų pirkimų procedūrai, bet ne daugiau nei 903 tūkst. 660 Eur.

Komentarai

  • Jau pradėjo: dar nebaigus lapams kristi nebėra konteinerių prie muilo fabriko…dundukai nestabdom…

    • nukritau ir pamiršau jau, kad kabojau

  • Maciau,kaip spec.autotransporto vairuotojai kura vagia vaziuojant i savartyna,visa pamiske smirda soliarka,pasekit savivaldybe,pinigu kiek bus sutaupyta.

    • Atsakyti
  • Išsiaiškinkit, kaip europiečiai surenka nenaudojamus savo ūkyje daiktus ir atiduoda mums tarybiniams gyventojams. Mes gi gyvename vien iš užsienio atvežtais rūbais, indais, rankinės ir kt . daiktais. Nuvykit ir įsitikinkit, kaip ,kur, kaip jie viską laiko ir dar iškiša mums. Kai mes nemesim maišais savo rūbų , daiktų į konteinerius, gal kažkas pasikeis .Dabar tai siaubas.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų