Panevėžiui dovanoja autobusų stoties projektą

Panevėžiui dovanoja autobusų stoties projektą

Artimiausiame posėdyje Panevėžio miesto savivaldybės taryba spręs, ar priimti dovaną – naujos autobusų stoties techninį projektą kaip paramą.

„Su šio projekto idėja panevėžiečiai susipažino jau 2016 metais. Jis miesto gyventojų išrinktas labiausiai laukiamu miesto atnaujinimo projektu, teritorijos sutvarkymo koncepcija ir jos detalusis planas sulaukė pritarimo Panevėžio miesto architektūros ir urbanistikos ekspertų taryboje. Komercinio nekilnojamojo turto vystymo ir valdymo bendrovė „Baltisches Haus“ siūlė projektą įgyvendinti savo lėšomis, tačiau kilus kai kurių politikų kurstytam pasipriešinimui šios idėjos atsisakyta. Džiaugiuosi, kad įmonė nenuleido rankų ir lieka ištikima savo tikslui – miestui padovanoti išskirtinį projektą“, – sako administracijos direktorius Tomas Jukna.

„Panevėžio mieste savo veiklą vykdome jau daugiau nei dvidešimtmetį kurdami erdves vietos verslui ir prisidėdami prie infrastruktūros gerinimo. Taip pat esame ir sklypo bei prekybos centro, esančio šalia dabartinės autobusų stoties, valdytojai, todėl mums svarbu, kad kaimynystėje esanti autobusų stoties teritorija būtų tvarkinga ir patraukli miestiečiams bei miesto svečiams, o pati stotis išliktų šioje vietoje. Taigi nepaisydami to, kad stoties projekto įgyvendinti neturėjome galimybės, techninį projektą norėtume įteikti kaip paramą miestui ir tokiu būdu užtikrinti, kad erdvė greta mums priklausančio prekybos centro būtų kokybiškai sutvarkyta“, – sako UAB „Baltisches Haus“ direktorius Audrius Masionis.

Įgyvendinus vieno žymiausių Lietuvos architektų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko projektą, stoties vaizdas pasikeis iš esmės, taps patrauklia miestą reprezentuojančia erdve. Įvertinus miesto centrinės dalies kvartalinio-perimetrinio užstatymo prioritetą, išnagrinėjus transporto srautus, numatant trumpesnius autobusų kelius bei išvengiant autobusų ir pėsčiųjų srautų susikirtimo, siūloma naują autobusų stotį statyti valstybinės žemės sklype tarp įvažiavimo į dabartinę stotį ir vadinamojo alyvų skverelio.

Pastarojo vietoje numatyta įrengti stoties peroną, o dabartinio vietoje, priešais senąjį pastatą, – parką. Parkas šalia perono bus patrauklus gyventojams, komercijai, kavinėms, taps patrauklia autobusų laukiamąja vieta. Dar daugiau reprezentatyvumo suteiks pėsčiųjų zona.

Jau parengti projekto įgyvendinimui būtini dokumentai. Naujos autobusų stoties statybai parengtas teritorijos (ribojamos J. Basanavičiaus, Ukmergės g., Laisvės ir Savanorių a.) detalusis planas. Jo pagrindu suformuotas žemės sklypas, atlikti kadastriniai matavimai ir parengti kadastro duomenų dokumentai, Nacionalinės žemės tarnybos Panevėžio skyrius perdavė sklypą neatlygintinai naudotis Savivaldybei, sudaryta valstybinės žemės panaudos sutartis.

Miesto Tarybai sutikus, bus parengtas naujos autobusų stoties techninis projektas ir kaip turtas neatlygintinai su visomis nuosavybės teisėmis perduotas Savivaldybei. Naujos autobusų stoties statybos turėtų prasidėti 2021 m. Darbai bus planuojami taip, kad stoties veikla nesustotų ir ji nebūtų keliama į kitą vietą.

Komentarai

 • Sveikintina idėja !!!! Šaunuoliai verslininkai. Dabar lauksim kito straipsnio, kaip tarybos opozicija ims priešinti, lieti purvus ir įrodinėti, kad balta yra juoda.

  • Atsakyti
 • jooo tuoj pasipils specialyyystu, gemos,leliuko, ir dar kokiu 10 ,,iniciatyviu“ pilieciu protestai, kodel toks, kodel ne ruzavas, karuuuuupcyja ir pan.

  • nebesustabdys upės tėkmės… kaip ir tie klounai su „Garsu“. Kas dar nežinojo , kur yra Panevėžys ir jame gyvena krūva žlobų , dūstančių be sovietinių griozdų, tai dabar žino:)

   • kas juokiasi, tas juokiasi paskutinis

 • Sveikintina iniciatyva, ypač šiais laikais, kai net arklys arklio už dyką nekaso 🙂 Šaunuoliai panevėžiečiai, bet gera pradžia – tik PUSĖ darbo. Lauksime iškilmingo stoties atidarymo su garbiais ponais ir juostelių karpymais. Sėkmės visiems darbuose!

  • Atsakyti
 • KAM PANEVĖŽIUI REIKALINGAS TOKS RĖMAS ? ARGI TAI PANAŠU Į KOKIĄ STOTĮ , GAL JĄ GERIAU PASTATYKITE BERČIŪNŲ PARKE..?. BŪTŲ POILSIAUJANTIEMS NUO LIETAUS PASISLĖPTI….KAIP LABIAU GALI BŪTI SUNIEKINTAS IR PAŽEMINTAS PANEVĖŽYS, KADA TOKIAM MIESTUI PASIŪLOMA TOKIA „BŪDA “ , NETURINTI JOKIO ESTETINIO VAIZDO IR VISIŠKAI NEDERANTI PRIE KITŲ STATINIŲ… TOKS PROJEKTAS NETENKINA ŽMONIŲ LŪKESČIŲ….!!!!

  • Prasideda visokių donatų architektų sapalionės 🙂

 • Jeigu čia nuotraukoje maketas, tai panašiau į partizanų bunkerį… O kas bus žiemą?

 • Kiek tų žmonių bevažiuoja autobusais? Visi jau turi savas transporto priemones. Restauruokite šiek tiek senąją stotį, o ne statykite „šuns budas“

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų