Beveik dvi tonas sveriantis skardinis vėžys ir ne ką menkesni jo ponai ant plataus akmenimis grįsto grindinio gali tapti rimta problema statybininkams. P. Židonio nuotr.

Panevėžio vėžys – atbulom nuo permainų

Panevėžio vėžys – atbulom nuo permainų

Panevėžyje dėl statybų viskas juda, nestovi vietoje net metalo ir akmens skulptūros. Jos palieka Laisvės aikštę, Senvagę. Ir tik skardinis šiauliečio Viliaus Purono prieš šešerius metus sukonstruotas vėžys su trimis ponais prie Bendruomenės rūmų, regis, dar spyriojasi.

Visgi prasidėjus ir teritorijos prie Bendruomenių rūmų rekonstrukcijai, ponams su vėžiu veikiausiai irgi teks kraustytis.

Projekto vadovo Mariaus Garbausko teigimu, šiuo metu atliekami darbai po žeme: kasamas viršutinis gruntas, ruošiamas pagrindas naujai infrastruktūrai kloti.

Netrukus darbininkams gali kliudyti iš Panevėžio kilusio šiauliečio dizainerio Viliaus Purono 2014-aisiais miestui dovanota kompozicija „Panevėžio vėžys“. Beveik dvi tonas sveriantis skardinis gyvis ir ne ką menkesni jo ponai ant plataus akmenimis grįsto grindinio gali tapti rimta problema statybininkams šioje vietoje atliekant projekto užduotis.

„Ši skulptūra kol kas niekur nekeliauja. Autorius nepataria jos judinti – perkėlimas gali pakenkti kūriniui. Dabar kaip tik derinamas šitas klausimas“, – aiškino M. Garbauskas.

Visą straipsnį skaitykite spalio 14 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

 

Komentarai

 • patariu skubiai sita dovana judinti ir mesti kuo toliau nuo miesto centro, nyki blekine skulptura, tiktu nebent prie masinu turgaus, puronas niekana nebuvo skulptoriumi, supratimo apie skulptura neturi jokio, visus siaulius uzkiso tuo metalo lauzu tai dabar su dovana i panevezi lenda,

  • Tai gal vamzdi pastatyti kaip sostinej. Va tada bus menas.O siaip tai per gerkle islindo ta rekonstrukcija. Taip normalus seiniminkas nesielgia, sutvarko viena vieta tada tvarko kita. O dabar viskas suversta.

   • Atsakyti
 • Miestas atsinaujina bet meno nebereikia. Vietoje skulptūrų betoniniais takais ir visokių formų šiukšledėžėmis grožėsimės. Kai kiti miestai mažąją skulptūrą vysto- pamažu kasmet po kokią naują pastato ir žmogaus kurtu grožiu puošiasi, pas mus viskas nuimta, ant betono prisodinta viksvų ir kitų žolių- nei meno, nei gėlių žiedų nebeliko. Visas pasaulis skulptūromis miestus puošia, o mes plikais šaligatviais. Na mums su menu ne pakeliui matyt. Valio architektams.

  • Atsakyti
 • Tas skulptūras kur nuėmėt bent Berčiūnuose pastatykite, kam sukišti į sandėlius.

  • Atsakyti
 • Seniai gyvenu Panevėžyje ir matau, kad ,,darbininkų miesto“ liaudis nemėgsta meno. Tuščios parodų salės, teatrai, niekam nerūpi kokios ir kur stovi skulptūros. Daugelis tiesiog jų nepastebi…Ot RYO ir BABILONAS pranoksta bet kokį Panevėžio kultūrinį renginį. Ten įdomu. Akį traukia kainos ir picos su nuolaidom.

  • Atsakyti
 • na gerbiamieji ne viskas ka miestui ikisa kaip dovana yra menas ir nusipelno stoveti miesto centre, po senvages rekonstrukcijos manau dalis skulpturu i senvage sugrys, dalis gal persikels i skaistakalnio parka, niekas ju nenaikins, bet jau skardiniai balvonai tai iki meno netraukia ,

  • tos blėkos nieko nepuošia, labiausiai gaila nuimtos Laisvės a. nuo fontano puošmenos (Jaukurų dovanos miestui) vaiko su žuvimi

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų