Panevėžio verslo skola valstybei išaugo 1,5 karto

Panevėžio verslo skola valstybei išaugo 1,5 karto

Pandemija išaugino Panevėžio įmonių skolas valstybei. Verslo nesumokėtų mokesčių sumos šįmet net pusantro karto didesnės nei buvo pernai tuo pačiu metu.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, Panevėžio mieste ir rajone registruotų įmonių skolos spalio 1-ąją dieną siekė 21,6 mln. eurų. Iš jų 19 mln. eurų nesumokėjusios įmonės, įtrauktos į nukentėjusiųjų nuo COVID-19 sąrašą.

Praėjusių metų spalį miesto ir rajono verslas valstybei buvo nesumokėjęs 14,1 mln. eurų privalomų mokesčių.

Neigiamą COVID-19 poveikį patyrusioms įmonėms mokestinės pagalbos priemonės taikomos iki gruodžio 31-osios, o tai reiškia, jog iki šio termino ir dar du mėnesius po jo skolininkės yra atleistos nuo delspinigių, joms nebus pradėti mokesčių išieškojimo veiksmai.

Panevėžio apskrities VMI atstovės spaudai Ritos Skavičienės teigimu, nuo pandemijos nukentėję mokesčių mokėtojai iki 2021-ųjų vasario 28 dienos gali kreiptis į VMI ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį iki 2022 m. gruodžio 31-osios. Palūkanos už tokią paskolą nebus skaičiuojamos.

Mokestinės paskolos sutartį be palūkanų galima sudaryti mokesčių skoloms, susidariusioms iki šių metų gruodžio 31 dienos, o įmokas sumokėti iki 2022 m. gruodžio 31-osios.

„Jei mokesčių mokėtojas mano, jog dėl sudėtingos finansinės situacijos dvejų metų mokesčių skolai išdėstyti ir sumokėti jam gali nepakakti, jis gali paprašyti ir ilgesnio mokesčių išdėstymo bei sumokėjimo termino, bet ne ilgesnio kaip iki penkerių metų. Tokiu atveju, mokesčius iki 2022 m. gruodžio 31 d., kaip ir visi, jis galės išdėstyti ir sumokėti be palūkanų, o vėlesnio laikotarpio įmokoms bus skaičiuojamos 0,01 proc. per dieną palūkanos“, – aiškino R. Skavičienė.

Įmonės, sudarydamos mokestinės paskolos sutartį, pirmąją įmoką gali paprašyti nukelti vieneriems metams. Tokiu atveju, kai skola nesiekia 300 tūkst., teikiant prašymą papildomų dokumentų pateikti nereikia. O kai skola yra lygi ar didesnė kaip 300 tūkst. – mokesčių administratoriui kartu su prašymu reikia pateikti ir pagrindžiančius dokumentus.

„Sekundės“ inf.

Komentarai

  • Kai valstybei reiks tuos negautus pinigus susirinkt, užsmaugs visus.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų