V. Bulaičio nuotr.

Panevėžio verslininkai kuria naują muziejų

Panevėžio verslininkai kuria naują muziejų

Prieš daugiau nei penkiolika metų antikvarinių automobilių liga susirgusių Panevėžio verslininkų – tėvo ir sūnaus planas miesto pakraštyje atidaryti ekstravagantiškos senovinės technikos muziejų pildosi.

Bendrovės „Stigma“ vadovas Alfredas Zigmantas ir jo sūnus Andrius penktadienį Registrų centre įregistravo naują viešąją įstaigą Panevėžio senovinių automobilių muziejų. Jiedu jau nuo praeitų metų kurpia idėją, kaip mieste po vienu stogu įkurdinti savo didžiulę senovinių transporto priemonių kolekciją, kurią galėtų aplankyti turistai ar mechanika besidomintis jaunimas.

Kad ši idėja galėtų rutuliotis, verslininkai paprašė Panevėžio savivaldybės prisidėti prie tokio projekto ir tapti įstaigos dalininke. Mat muziejui reikalingas žemės sklypas, o jį Savivaldybė pagal panaudos sutartį galėtų išnuomoti tik įforminusi dalininko teises.

„Buvo įregistruota viešoji įstaiga, kad Savivaldybė galėtų muziejui išnuomoti žemės sklypą, nes kitaip jo negalime suteikti: kol nebaigta žemės reforma, sklypų pardavinėti negalime“, – paaiškino laikinai einantis mero pareigas Aleksas Varna.

Būsimajam muziejui reikalingas sklypas J. Janonio gatvėje, prieš bendrovės „Stigma“ teritoriją.

Tačiau net ir būdama įstaigos dalininkė, Savivaldybė, išskyrus įstatymo numatytą minimalų indėlį, savo lėšų muziejui daugiau skirti nežada. Viską, anot A. Varnos, prižadėjo finansuoti patys steigėjai – „Stigmos“ vadovai.

Tūkstantis anglų kas ketvirtį

Mintis Panevėžyje įkurti senovinių automobilių muziejų, pasak A. Varnos, kilo praėjusiais metais per miesto šventę. Čia apsilankęs turizmo organizavimo ekspertas iš Anglijos paprašė Panevėžio šeimininkų parodyti jam turizmo galimybes Aukštaitijos sostinėje.

„Svečias iš užsienio domėjosi siauruku Lietuvoje. Anglijoje tai itin populiaru ir mėgstama. Apžiūrėjęs mūsų traukinuką, depą, jis teigė, kad Lietuva netgi galėtų būti Europos tokio keliavimo centru. Tik reikėtų bent dvejuose vagonuose įrengti po restoraną. Tačiau, be visa to, ekspertas paprašė parodyti, kas dar galėtų sudominti užsieniečius“, – prisiminė vicemeras.

Tada su savo komanda pasiūlęs pažiūrėti „Stigmos“ automobilių kolekciją, kurioje buvo kelios dešimtys eksponatų. Tai turizmo ekspertą sužavėjo ir jis patikino, kad Panevėžiui visas išvardytas pramogas sujungus į tvarkingą maršrutą, svečias savo ruožtu kartą per tris mėnesius čia atvežtų po tūkstantį anglų keliautojų.

Visuomeniška idėja, pasak mero pavaduotojo, patiko ir „Stigmos“ verslininkams. Jie pažadėjo imtis visos naujo muziejaus sukūrimo naštos: už savo pinigus pastatyti pastatą, įkurdinti jame ekspoziciją ir išlaikyti.

„Kadangi muziejus turėtų būti skirtas visuomenės poreikiams, mes pasiruošę padėti, kad jis atsirastų. Svarbu, kad tai bus turizmo ir edukacijos objektas. Pagal steigėjų idėją čia galėtų vykti automobilių remonto ir restauravimo pamokėlės“, – kalbėjo A.Varna.

Prašymą tapti dalininke Panevėžio miesto taryba turėtų svarstyti artimiausiame savo posėdyje.

Statybos – negreit

„Su sūnumi tapome šios naujos įstaigos steigėjais ir norime būti nepriklausomi įgyvendinant šią idėją“, – trumpai komentavo „Stigma“ generalinis direktorius A. Zigmantas.

Jo sūnus pridūrė, kad muziejus Registrų centre įregistruotas praėjusį, o miesto Savivaldybei pateiktas prašymas tapti dalininke dėl reikalingo sklypo nuomos. Daugiau ši vizija į priekį nepasistūmėjo.

„Ne taip greitai viskas juda, kaip norėtųsi. Kol kas tik įregistruota viešoji įstaiga. Daug popierizmo, tad šią vasarą muziejaus statybos dar nenumatomos“, – aiškino A. Zigmantas.

Prieš pusmetį kalbinti verslininkai „Sekundei“ pasakojo ekstravagantiškais automobiliais susidomėję prieš 15 metų. Dabar jų kolekcijoje per tris dešimtis įvairios retro technikos, siekiančios net 1919-uosius. Suremontuotas mašinas šeimininkai laiko savo įmonės kieme, specialiai įrengtose, įstiklintose patalpose. Čia toks turtas plačiajai visuomenei neprieinamas – jį saugo įmonės tvoros. Su senovinėmis mašinomis kolekcininkai išrieda tik į bendraminčių šventes, renginius.

„Kol kas sunku iš anksto girtis, nes žinote, kaip kartais nutinka su tokiais dalykais. Viskas derinama su miesto valdžia, o ten visokių peripetijų būna. Labai norėtųsi atgaivinti Panevėžį, ypač šitą pakraštį J. Janonio gatvės gale, kur niekas neužsuka, nes aplink vien angarai. O juk čia teka Nevėžis, už kilometro aplinkkelis. Gal ir turistams būtų įdomu – dabar mūsų mieste nelabai ir yra ką pamatyti“, – apie naują idėją prieš pusmetį kalbėjo A. Zigmantas.

Komentarai

 • Liuks! Laukiam.

  • Atsakyti
  • Mūsų mokykla panašiai prašė teritoriją išnuomoti,- ta pati pasaka su negražintomis žemėmis, buvome pasiryžę savo lėšomis pastatyti ,išlaikyti, es lėšomis įrangą supirkti, miestui gėrio … – Iš visų tų pažadų šnipštas gavosi, patariu mažiau tikėti valdžios skiedalais.

   Skaitykite daugiau: https://naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde/panevezio-verslininkai-kuria-nauja-muzieju/

  • Už entuziazmą ir grazius norus.

 • nejau toks neturtingas ,,stigmos,, vadovas ,kad savo lėšomis negali ikurti mašinų muziejų? Pats sau prisipirko mašinų tai tegul pats ir rupinasi .O gal čia didybės manija apėmė.Ir pragaras gerais norais grystas

  • Atsakyti
 • Garsus lenktynininkas Brundza turi kur kas didesne senu masinu kolelcija bet neprase valdzios jas saugoti irengti muzieju .Zigmantas visiskai nusisnekejo kad Panevezyje nera ko pamatyt.Be to uz dyka tai neileis zmoniu i savo masinu muzieju. Manau jis pats tures naudos ir masinos apsaugotos ir dar miesto valdzia pades. O gal dar atsiras koks verslininkas -kolekcininkas prisipirkes brangiu daiktu ir prasys miesto valdzios paramos ir vaidindamas filantropa.

 • Tegul žole želia niekam nereikalingas sklypas miesto pačiam gale, kur niekas nesilanko, taip pat neduoti, uždrausti, nedaryti, nekurti, nevystyti, nesteigti, entuziastus priverstinai gydyti ir uždarinėti !

 • Teisingai! Nieko nedarykim ir kitiems aiškinkim, kaip nieko nedaryti. Neduok Dieve, dar pralobs tas verslininkas iš mano bilieto už 1 eurą. O dar visokių turistų privažiuos! Kam mums viso šito reikia? Ir toliau raudokime kaip bloga tame Panevėžy gyventi, ir nepajudinkim dėl to nė piršto! Tik keikm valdžą, verslininkus, menininkus ir ėskime vienas kitą!
  O iš tikro – džiugu, kad yra tokių žmonių, kad nori kažką daryti, kad rūpi Panevėžys. Kiekvienas turėtume pamąstyti ką galime padaryti.
  Šaunuoliai, nenuleiskite rankų! Geros iniciatyvos dažniausiai sunkiai skinasi kelią, bet kai ilgai ir užsispyrusiai beldi, vis vien kažkada atidaro.

  • Atsakyti
 • Šaunuoliai! Valios ir užsispyrimo įgyvendinant. Būtinai aplankysiu! Būtü šaunu! Panevėžys atsigaus labai greitai jei daugiau tokių žmonių!

 • Puiku kad yra iniciatyvių žmonių kurie dar mąsto ir bando kažką sukurti. O tie kurie tik niurzga lai geriau dar karta paskaito straipsnį, iš valstybės prašoma tik žemę išnuomoti kurios šiaip ar taip niekas neprižiūri. Labai lauksiu atidarymo ir būtinai apsilankysiu. Ačiū.

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų