G. Kartano nuotr.

Panevėžio turistams – naujas infoterminalas

Panevėžio turistams – naujas infoterminalas

Panevėžio autobusų stotyje apie miestą turistams pasakos įrengtas lauko, neįgaliesiems pritaikytas interaktyvus infoterminalas. Jame patalpinti Panevėžio miesto ir rajono savivaldybes jungiantys maršrutai – Šv. Jokūbo kelio, Žydų kelio bei Gamtos ir paveldo.

„Kadangi infoterminalas įrengtas lauke, nuo šiol turistai bet kuriuo paros metu ras informaciją apie Panevėžio mieste bei rajone esančias lankytinas vietas. Prie objektų bei maršrutų yra pateikti jų aprašymai, iliustracijos, o savarankiškai keliaujantys asmenys gali patys susidėlioti po Panevėžio miestą bei rajoną besidriekiančius turizmo maršrutus, apskaičiuoti ar juos galima pasiekti pėsčiomis, dviračiu, paspirtuku ar automobiliu“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Panevėžio miesto ir rajono savivaldybėse buvo įrengti 158 ženklinimo infrastruktūros objektai – sužymėtos lankytinos vietos, kultūros paveldo objektai, pastatytos į juos vedančios rodyklės. Sukurti trys abi savivaldybes jungiantys maršrutai – Šv. Jokūbo kelio, Žydų kelio, Gamtos ir paveldo.

Į Šv. Jokūbo kelio maršrutą patenka Panevėžio neobaroko stiliaus Kristaus Karaliaus Katedra, Žydų kelias apima tokius objektus kaip paminklas holokaustui atminti „Geto vartai“, buvęs N. Feigenzono spaustuvės pastatas, ješibotas, chasidų sinagoga ir kt. Keliaujant Gamtos ir paveldo maršrutu galima pasigrožėti gamtos ir paveldo darna ne tik miesto širdyje – Nevėžio upės Senvagėje, bet ir atnaujintose miesto erdvėse – Kraštotyros muziejaus Moigių pastatų komplekse, naują veidą įgavusiame Kultūros ir poilsio parke, su Panevėžio istoriniu paveldu susipažinsite aplankę J. Balčikonio gimnaziją ir seniausią pastatą Panevėžyje – Upytės pavieto teismo archyvą bei kt.

Numatyta projekto vertė – apie 113,5 tūkst. Eur, iš kurių per 96,5 tūkst. Eur sudaro Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos, likusios – per 17 tūkst. Eur Panevėžio miesto ir rajono biudžetų lėšos.

 

 

Komentarai

  • tai kad neseniai rašėte, kad šitoj autobusų stotyje nematyti autobusų, vien karveliai įlaipinimo aikštelėse, baisūs statiniai, žmonės juos aplenkia, tai kam tas brangus stendas

  • Atseit, stendu stotį pagražino:) Keleiviai, laukiantys autobuso iki vakaro, galės skaityti. Retkarčiais pravažiuojantys Ecolines keleiviai neskaitys, nes „žavėsis“ unikaliu stoties pastatu ir, pamatę tualeto unikalumą, užslopins gamtinį poreikį.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų