R. Lukoševičiaus nuotr.

Panevėžio triatlonininkai sėkmingai baigė sezoną

Druskininkuose finišavo 5-asis Lietuvos triatlono taurės sezonas, pasižymėjęs rekordinėmis dalyvių gretomis, įnirtinga kova bei įspūdingai pasibaigusiomis komandinių estafečių varžybomis, kuriose pirmą kartą triumfavo panevėžiečiai.

Lietuvos taurės paskutiniajame etape panevėžiečiai puikiai pasirodė sprinto rungtyje, kurioje atletai plaukė 750 m, mynė 20 km ir bėgo 5 km. Bendroje įskaitoje jau po keturių etapų nugalėtojų titulus buvo užsitikrinę Raimundo Sargūno gimnazijos auklėtiniai – vyrų grupėje Lukas Prokopavičius, o moterų – Ugnė Paurytė. Šie du atletai laimėjo iki tol vykusius visus keturis etapus ir užtikrintai pralenkė artimiausius varžovus.

Jau anksčiau laiko užsitikrinę pirmąsias vietas sprinto rungtyje Druskininkuose panevėžiečiai nedalyvavo. L. Prokopavičius varžėsi ilgiausioje, olimpinėje, distancijoje, o U. Paurytė dėl ligos iš viso nestartavo.

Sprinto rungtyje vyrų grupėje bendroje įskaitoje trečias liko dar vienas panevėžietis, sporto centro auklėtinis Tadas Cesevičius.

Olimpinėje distancijoje triatlonininkai Vijūnėlės tvenkinyje turėjo nuplaukti 1500, dviračiu Druskininkų gatvėmis įveikti 40 km bei Vijūnėlės parke nubėgti 10 km.

Čia ketvirtus metus iš eilės stipriausias buvo Marijus Butrimavičius („Velonova-Bioracer Team“), šiemet pasiekęs ir trasos rekordą – 1 val. 58 min. 36 sek.

Prieš bėgimą M. Butrimavičius nuo artimiausių konkurentų turėjo daugiau nei 2 min. persvarą, kurios pakako jo ketvirtai pergalei sezone.

Atsipalaiduoti paskutiniuose kilometruose M. Butrimavičius negalėjo, nes jį vijosi L. Prokopavičius, tirpdęs lyderio persvarą, tačiau pavyti varžovo nepavyko – 2 val. 00 min. 17 sek. Trečias finišavo vilnietis Gediminas Pajėda – 2 val. 01 min. 24 sek.

Bendroje triatlono taurės sezono įskaitoje triumfavo M. Butrimavičius (3025 taškai). Antras liko G. Pajėda (2961), o trečias Mantas Jonikas (2888).

Bendroje moterų įskaitoje triumfavo „Tritono“ klubo narė Inga Aukselytė (3025 taškai). Antrąją vietą užėmė Inga Paplauskė (3016), trečiąją – Viktorija Kalvelytė (2964).

TRI-FUN rungtyje, skirtoje naujokams ir vaikams, dalyviai plaukė 200 m, mynė 10 km ir bėgo 2,5 km. Pergalėmis džiaugėsi panevėžiečiai Kristupas Rimkus (33 min. 14 sek.) bei Gabrielė Garbauskaitė (37 min. 40 sek.).

Triatlono šventę vainikavo intriguojamos komandų mišrių supersprinto estafečių varžybos, kuriose kovojo pajėgiausi šalies triatlono klubai, delegavę bene pajėgiausius savo atletus. Komandą sudarė dvi moterys ir du vyrai, kiekvienas ekipos narys turėjo nuplaukti 150 m, dviračiu įveikti 3,75 km ir nubėgti 0,75 km. Pirmos startavo merginos, po įveiktų nuotolių estafetė buvo perduota vaikinams, vėliau startavo antroji komandos narė, varžybas užbaigė vaikinų finišai. Ši rungtis su kaupu pateisino žiūrovų lūkesčius: atletų kova ir intriga sirgalių dėmesį kaustė iki pat paskutinių metrų, o nugalėtojas paaiškėjo po dramatiško finišo.

Mišrių estafečių varžybose pirmąją vietą iškovojo fantastiškai pasirodžiusi Panevėžio sporto centro komanda, kuriai atstovavo Gabrielė Garbauskaitė, Tadas Cesevičius, Beatričė Vinciūnaitė, Titas Pumputis.

Panevėžiečių komandoje paskutinysis į trasą išskubėjo T. Pumputis, kuris basas pasileido į paskutinę rungtį, diktavo tempą ir išplėšė dramatišką pergalę Panevėžio jauniesiems triatlonininkams. Bendras nugalėtojų rezultatas – 49 min. 53 sek., o „Tritono“ klubo atstovai atsiliko vos 4 sek. (49 min. 57 sek.), trečiąją vietą užėmė Kauno triatlono klubas – 50 min. 55 sek. Iš viso mišrių komandų estafetėse varžėsi 11 triatlono klubų.

Praeityje garsus triatlonininkas, o šiuo metu geriausias Lietuvoje šios sporto šakos treneris Vidmantas Urbonas pasidalijo mintimis apie pasibaigusį sezoną.

„Apmaudu, kad dėl koronaviruso pandemijos neįvyko svarbios varžybos užsienyje, kurioms labai rimtai ruošiamės. Startai Lietuvoje mano auklėtiniams buvo labai sėkmingi. Sprinto rungtyje sau lygių varžovų neturėjo L. Prokopavičius ir U. Paurytė, trečiąją vietą iškovojo T. Cesevičius. Pirmą kartą Panevėžio komanda tapo nugalėtoja mišrių estafečių varžybose“, – „Sekundei“ sakė V. Urbonas.

Geriausias Lietuvos triatlono treneris, išugdęs daugybę Lietuvos ir Europos čempionatų nugalėtojų bei prizininkų, renka naujas įvairaus amžiaus grupes ir laukia norinčiųjų tapti naujais čempionais.