Panevėžio teismas atvertė aludarių bylą

Panevėžio teismas atvertė aludarių bylą

Šiandien Panevėžio apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje „Biržų alaus“ direktorius ir pagrindinis akcininkas J. N. bei buvusi gamybos vadovė A. N. kaltinami didelės vertės svetimo turto pasisavinimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu.

Kaltinamojo akto duomenimis, nuo 2010 metų vidurio iki 2016 metų pabaigos, pagal bendrovės direktoriaus parengtą planą, įmonės patalpose, naudojant jos įrangą, buvo gaminamas neužpajamuotas alus.

Pradžioje, perdavus pagamintą produkciją į sandėlį, alus būdavo užpajamuojamas. Jis buvo paruošiamas išvežimui, išrašomos PVM sąskaitos faktūros.

Tačiau realizavus šį alų, sąskaitos faktūros būdavo sunaikinamos ir išrašomos naujos, kuriose nurodomas žymiai mažesnis alaus kiekis, nei buvo realiai parduota. Naujose fiktyviose sąskaitose taip pat buvo nurodomas kitas produkcijos pirkėjas ir kartais kita sąskaitos faktūros išrašymo data. Suklastotos sąskaitos faktūros buvo įtraukiamos į „Biržų alaus“ buhalterinę apskaitą.

Teismas aiškinsis, ar tokiais kaltinamųjų veiksmais iš „Biržų alaus“ buvo pasisavinta turto už daugiau kaip 160 tūkst. eurų.

Byloje kaltinamas ir Kupiškyje registruotos bendrovės direktorius V. V. Kaltinamajame akte nurodoma, kad jo vadovaujama bendrovė per kelis mėnesius iš „Biržų alaus“ įsigijo neužpajamuoto alaus už beveik 4,5 tūkst. eurų. Direktoriui inkriminuotas apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų