Panevėžio savivaldybė skųs Konkurencijos tarybos sprendimą dėl baudos

Panevėžio savivaldybė skųs Konkurencijos tarybos sprendimą dėl baudos

Panevėžio miesto savivaldybė Vilniaus apygardos administraciniam teismui skųs Konkurencijos tarybos (KT) sprendimą skirti 34,2 tūkst. Eur baudą už nenutrauktą komunalinių atliekų tvarkymo sutartį su bendrove AB „Panevėžio specialus autotransportas“.

„Jei vertintume iš esmės, tai ne vien Panevėžio miesto savivaldybės problema. Šalies įstatymų bazė šiuo metu tokia, kad vieni vidinius sandorius (kai savivaldos įmonėms tiesiog pavedama teikti tam tikras paslaugas) leidžia, tuo tarpu kiti reikalauja užtikrinti konkurenciją. Vidinius sandorius pripažįsta ir ES teisė. Todėl, manyčiau, pirmiausia turėtų būti kompleksiškai, atsižvelgus į Europos praktiką ir gyventojų interesus keičiama šalies teisės aktų sistema, o tada žengiami konkretūs žingsniai. Taip pat turėtume apsispręsti, ar kai kurių įmonių (vandens, šilumos tiekėjų, atliekų tvarkytojų) veikla pirmiausia turėtų būti komercinė, orientuota į pelno siekį, ar į šių gyvybiškai svarbių paslaugų užtikrinimą. Panevėžio atveju Savivaldybės kontroliuojamos įmonės gauna nedidelį pelną, tačiau jį investuoja į įrangos, infrastruktūros atnaujinimą, o dividendų gavusi Savivaldybė juos skiria miesto gerovei didinti. Perdavę šias funkcijas verslui, to daryti nebegalėsime“, – sako administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna.

T. Jukna pabrėžia ir kitą problemą – KT nustatytą realiai neįgyvendinamą 3 mėnesių terminą nutraukti sutartį su AB „Panevėžio specialus autotransportas“.

„Sutartimi su įmone numatyta, kad ji tvarko visas komunalines atliekas (pakuočių, pakuočių atliekų, antrinių žaliavų), administruoja komunalinių atliekų tvarkymo sistemą, eksploatuoja didžiagabaričių atliekų aikštelę (Pilėnų g. 43), surenka elektros įrangos, didžiąsias atliekas ir kt. Norint, kaip KT įpareigojo, pirkti paslaugas konkurencingu būdu, būtina atskirti ir išgryninti veiklas. Pavyzdžiui, atliekų tvarkymo sistemos administratoriumi gali būti tik Savivaldybė arba jos įsteigta įmonė. Veikloms atskirti 3 mėnesių tikrai neužtenka, tad sudarėme veiksmų planą ir nuosekliai įgyvendiname“, – teigia T. Jukna.

Jau atskirtos administravimo paslaugos ir sudaryta atskira sutartis. Pradėtos didžiagabaričių atliekų surinkimo aikštelės atskyrimo procedūros. Bendradarbiaujant su gamintojų ir importuotojų organizacijomis („Žaliasis taškas“, Pakuočių tvarkymo organizacija ir VšĮ „Gamtos ateitis“) rengiamas ir artimiausiu metu bus paskelbtas konkursas tvarkyti pakuočių atliekas ir antrines žaliavas. 2019 m. tarptautiniu konkursu bus renkamas mišrių komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo paslaugų teikėjas. Vien šis viešasis pirkimas paprastai trunka apie 6 mėnesius.

„Tad siekdami ir toliau užtikrinti tvarką atliekų sektoriuje, privalėjome sudaryti laikiną sutartį su AB „Panevėžio specialus autotransportas“. Ją skubiai ir neatsakingai nutraukus miestui iškiltų grėsmė skęsti šiukšlėse“, – sako T. Jukna.

Savivaldybės planas – atliekų tvarkymo sistemos pertvarką įvykdyti iki 2019 m. lapkričio.

Komentarai

  • Kur tas mistinis Panevezio atsinaujinimas, visi projektai nukeliami kitai kadencijai, kitiems valdantiesiems.

    • Atsakyti
    • Apverkei, bet ir straipsnis ne apie tai, ir miestas grazeja.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų