Panevėžio renginiuose nemokamai prekiaus ir tautinio paveldo kūrėjai

Panevėžio renginiuose nemokamai prekiaus ir tautinio paveldo kūrėjai

Panevėžio miesto savivaldybės taryba pakeitė Vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas viešosiose vietose išdavimą nuostatus, sudarydama palankias sąlygas tautinio paveldo produktų kūrėjams ir atleisdama juos nuo rinkliavos renginių metu.

Rinkliavos nereikės mokėti sertifikuotų tautinio paveldo produktų kūrėjams, prekiaujantiems tik savais produktais, gaminiais ir kūriniais (pateikus atitinkamą sertifikatą). Prekiaujantiems maistu ši lengvata bus taikoma, jeigu renginio prekybos vietoje turintys tautinio paveldo sertifikatą produktai sudarys daugiau negu du trečdalius visų parduodamų produktų. Lengvata nebus taikoma prekiaujantiems alkoholiniais gėrimais.

Savivaldybės įvestų pakeitimų tikslas – skatinti tautinio paveldo produktų kūrėjus, sudaryti palankesnes sąlygas smulkiesiems verslininkams, mažinti koronaviruso pandemijos sukeltus nuostolius smulkiajam verslui. Kaip ir iki šiol, nuo vietinės rinkliavos atleisti kūrybinėms sąjungoms priklausantys tautodailininkai ir dailininkai.

Vietinė rinkliava – tai Savivaldybės nustatyta privaloma įmoka prekiaujantiems ar viešosiose miesto vietose: gatvėse, aikštėse, skveruose, parkuose, paplūdimiuose, automobilių stovėjimo vietose ir poilsio aikštelėse, vandens telkiniuose ir prie jų, kitose žmonių susibūrimo vietose.

Komunikacijos skyrius

Komentarai

  • O kaip berinksi mokesčius iš mugės dalyvių, jei Laisvės aikštėje vietos nėra, o už senvagės kranto porą metrų kaip ir nepadoru rinkti grašius. Na, nebent muges perkelti į parką prie Parko gatvės ar į pievas prie Nevėžio, priešais Ekraną, kur takai plytelėmis iškloti

  • Tai jei sumažės mokesčių iš ko savivaldybė statys aikšteles ir garažus automobiliams, iš ko tvarkys skverus, kurių pieveles dumblinai išvagojo automašinos? Centras gražus, o visos pievelės ir net sporto aikštelės pilnos automašinų. Ar pagaliau savivaldybė pradės rūpintis pritvinkusiomis problemomis, nes blokus perkelinėti nuo dramos teatro prie savivaldybės daug gudrumo nereikia?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų