Panevėžio rajone veikianti UAB „Liūdynė“ žemdirbiams gamina įvairius krautuvus, taip pat metalinius įvairios paskirties konteinerius: statybinių, buitinių atliekų, pelenų pakrovimo. V. Bulaičio nuotr.

Panevėžio rajonas – regionų vystymosi pavyzdys

Panevėžio rajonas – regionų vystymosi pavyzdys

 

Judrių tarptautinių kelių išraižytas Panevėžio rajonas investuotojams itin patrauklus. Įvertinęs logistikos privalumus, ne vienas ryžosi čia investuoti milijonus. Tačiau ne ką mažiau svarbus ir smulkusis bei vidutinis verslas, rajono gyventojams kuriantis darbo vietų.

 

Panevėžio rajonas jau daug metų sugeba išlaikyti vieną geriausių finansinių situacijų tarp šešiasdešimties savivaldybių.

Čia pagaminta produkcija žinoma ne tik visoje Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Nors tai – žemdirbių kraštas, čia netrūksta ir gamybos, prekybos bei paslaugų įmonių, plėtojamas ir turizmo verslas. Statistikos departamento duomenimis, Panevėžio rajone, skirtingai nei mieste, metų pradžioje stebėtas įregistruotų ūkio subjektų augimas. 2017 m. čia įregistruotos 177 įmonės, o 2018 m. – 185. Veikiančių ūkio subjektų metų pradžioje buvo 923, tai yra 30 daugiau nei prieš metus.

„Mūsų sprendimais verslo nesukursi, mes tik sudarome galimybę kurti verslą“, – sako Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.

Anot jo, pagrindinis savivaldos tikslas – netrukdyti verslui dirbti. Tad ne tik stengiamasi, kad įmonės turėtų kuo geriausias sąlygas veikti rajono Savivaldybės teritorijoje – ne tik nesudaryti dirbtinių kliūčių verslui kurtis, bet ir bendradarbiaujama, išklausomos problemos, pageidavimai, kiek leidžia įstatymai, stengiamasi pagelbėti.

Žemdirbiams nei šie, nei pernykščiai metai nebuvo palankūs. Tad rajono Savivaldybė dėl pernykščio lietaus ir šiemetės sausros priėmė ūkininkams palankų sprendimą –sumažino žemės mokesčius.

Tvirtas ramstis rajono verslininkams – Savivaldybės įsteigtas Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondas. P. Žagunis apgailestauja, kad ne visos įmonės išnaudoja šią galimybę ir pasinaudoja fondo parama.

Naujas galimybes verslui ir žmonėms atveria Savivaldybės mezgami ryšiai su užsienio partneriais. Šį rudenį Panevėžio rajone lankėsi Moldovos Jalovenio rajono bei Gruzijos Achmetos rajono savivaldybių delegacijos. Su savivaldybių atstovais atvyko ir šių šalių verslininkai, žemės ūkio produkcijos augintojai, ieškantys partnerių Lietuvoje. Moldovos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Sergejus Mihovas sako, kad keitimasis patirtimi ypač svarbus abiem šalims. Gruzijos ambasados vyriausiasis patarėjas Giorgi Tchelidze taip pat įsitikinęs, kad bendradarbiavimo nauda akivaizdi. Tikimasi, kad atsiveriančios bendradarbiavimo galimybės dar labiau paskatins užsienio investicijas Panevėžio rajone, užsimegs ir tvirti verslo ryšiai.

Bendrovės „Liūdynė“ direktorius Kęstutis Tamošiūnas vienu iš Panevėžio rajono privalumų įvardija strategiškai itin patogią jo geografinę padėtį. V. Bulaičio nuotr.

Padidins galimybes

Geografiškai palankioje vietoje įsikūręs Panevėžio rajonas nuolat traukia investuotojų žvilgsnius. Juk atstumai iki Klaipėdos ar Rygos uostų nėra dideli, čia pat ir Vilniaus ar Rygos oro uostai. Rajoną kerta ir tarptautinė „Via Balticos“ magistralė, jungianti ne vieną Europos šalį.

Pasak P. Žagunio, dėl rekonstruojamo Panevėžio aplinkkelio nuo Šilagalio iki Ūtos kaimo Panevėžio kraštas taps dar patrauklesnis verslui. Netoli aplinkkelio įsikūrusi UAB „Palink“, įdarbinusi ne vieną šimtą žmonių, UAB „Dominari“ ir kitos stambios bei smulkesnės rajono įmonės.

„Gyvename prie labai judraus kelio, greta kurio veikia daug įmonių, tad rekonstravus aplinkkelį, verslui bus dar geresnės galimybės dirbti“, – pažymi P. Žagunis.

Nekantriai laukiama ir „Rail Balticos“ greitojo traukinio vėžės.

Rajonas verslui kurtis gali pasiūlyti ir strategiškai patogų Ramygalos pramonės parką. Nors kol kas konkrečių verslo veiksmų ar realių investicijų į jį dar nėra, pastaruoju metu itin išaugęs susidomėjimas patrauklia zona. Jaučiant potencialių investuotojų pagyvėjimą verslo plėtros srityje, meras viliasi, kad netrukus ir pramonės parkas Ramygaloje užsipildys.

Solidi investicija

Šiemetės bene solidžiausios investicijos į Panevėžio rajoną – vienos stambiausių kombinuotųjų pašarų gamintojų Baltijos šalyse „Joniškio grūdų“ Raguvos seniūnijoje statomas mėsinių viščiukų paukštynas. Šios įmonės, priklausančios LITAGRA įmonių grupei, generalinė direktorė Reda Siaurusaitienė sako, kad investicija sieks apie 6 mln. eurų. Ar šiame regione bus investuojama ir daugiau, įmonė dar nėra priėmusi galutinio sprendimo. Bendrovė, plėsdama veiklą, mėsinių viščiukų (broilerių) paukštyno UAB Šilų ūkio statybą vykdo Užubalių kaime netoli Šilų. Čia iškils 10 tvartų, administracinis pastatas su buitinėmis patalpomis ir kiti tokiai veiklai būtini įrenginiai. Pasak įmonės vadovės, visose vištidėse numatyta įrengti modernias, standartus atitinkančias girdymo, šėrimo, vėdinimo ir mėšlo surinkimo sistemas. Per metus šiame paukštyne planuojama išauginti daugiau nei 2,2 mln. broilerių. Paukščiai bus auginami paukštidėse ant grindų naudojant kraiką. Ūkinę veiklą planuojama pradėti jau šių metų gruodį – kitų metų sausį. Visi išauginti paukščiai bus parduodami pramoninėms skerdykloms.

„Planuojama įkurti iki 15-os naujų darbo vietų. Iš vietinių ūkių bus superkami grūdai bei įvairios kitos paslaugos taip kuriant papildomą vertę visam rajonui“, – sako R. Siaurusaitienė.

Paukštynui įrengti Panevėžio rajonas pasirinktas neatsitiktinai. Įmonei tiko patogi logistikos vieta.

Rado idealias sąlygas verslui

Patogią logistikos padėtį įvertina ir jau du veiklos dešimtmečius skaičiuojančios UAB „Liūdynė“ direktorius Kęstutis Tamošiūnas. Anksčiau šioje vietoje veikė traktorių remonto gamykla. Jos bazėje ir gimė UAB „Liūdynė“. Čia tebedirba ir dalis senųjų darbuotojų.

„Panevėžio rajono išskirtinumas – labai patogi geografinė padėtis. Čia kone Lietuvos centras. Susisiekimas itin patogus. Pagal mūsų įmonės veiklos pobūdį įsikūrėme idealioje vietoje“, – sako K. Tamošiūnas.

Panevėžio rajono mero Povilo Žagunio teigimu, Savivaldybės tikslas ir siekis – sudaryti palankias sąlygas verslui kurtis ir pagal savo kompetenciją padėti įmonėms spręsti jų problemas. M. Garucko nuotr.

Įmonė lengvai pasiekiama tiek žemaičiams, tiek latviams, tiek Vilniaus krašto ir kitų vietovių žmonėms. UAB „Liūdynė“ žemdirbiams gamina įvairius krautuvus, taip pat metalinius įvairios paskirties konteinerius: statybinių, buitinių atliekų, pelenų pakrovimo ir pan. Konteinerių gamyba sudaro mažesnę veiklos dalį. Pagrindiniai jų pirkėjai – juridiniai asmenys. Dažniausiai tai įmonės, užsiimančios atliekų tvarkymu, taip pat diegiančios naujas linijas biokuro katilinėms.

Pasak K. Tamošiūno, didžiausią įmonės veiklos dalį sudaro krautuvų gamyba. Dalis šių gaminių eksportuojama į Latviją. Daugiausia UAB „Liūdynė“ produkcijos pagaminama pagal individualius užsakymus. Įmonė dirba tiek su juridiniais asmenimis, tiek su agrokoncernais, tiek su ūkininkais, kai kuriais platintojais Lietuvoje ir Latvijoje. Pagal užsakymus gaminamos ir gamybos linijos, atliekami smulkūs tekinimo darbai. Įmonėje dirba 25 darbuotojai, iš kurių maždaug pusė vietos apylinkių – Liūdynės, Velžio – gyventojai.

Puikią geografinę vietą ir galimybes kurtis bei plėstis verslui įvertino ir daugiau rajone dirbančių įmonių: baldų gamybos įmonė „Raguvos baldai ir ko“, žuvies perdirbimo K. Želnio įmonė „Grundalas“, maisto gamybos įmonės „Alksnio dūmas“, „Link Molainių“, „Baltic Agro“ sėklų fabrikas ir daugelis kitų.

„Panevėžio rajone veikiančių įmonių rezultatai – esminis kaimiškojo regiono sėkmingos plėtros rodiklis. Verslo aplinkos gerinimas Panevėžio rajone yra Savivaldybės tikslas ir siekis, dedantis pagrindą regiono spartesnio vystymosi perspektyvai“, – pabrėžė rajono meras P. Žagunis.

Komentarai

  • korumpuotas tas panevezio raj ir tiek .kisa dabar pinigus i velzio paupi .o tokios gyvenvietes kaip piniava neturi saligatviu pagrindinese gatvese kur vaiksto pestieji apie apsvietima jau nekalbu zmones su prozektoriais eina

    • Atsakyti
    • Labai siauras Jūsų požiūris.

      • Atsakyti
  • Durnam aisku kad korupcija plius tuose kaimuose centus moka isnaudoja kaimiecius ten daugiau uzma negausi

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų