Panevėžio pareigūnai užfiksavo šešis kartus daugiau nedrausmingų vairuotojų

Panevėžio pareigūnai užfiksavo šešis kartus daugiau nedrausmingų vairuotojų

Praėjusią savaitę ypatingą dėmesį policijos pareigūnai skyrė vairuotojams, kurie prie vairo naudojasi mobiliojo ryšio priemonėmis. Panevėžio apskrityje užfiksuota net 360 pažeidėjų.

Policija lapkričio 16 – 22 dienomis apskrities keliuose vykdė prevencinę priemonę, skirtą užkardyti neteisėtam mobiliojo ryšio priemonių naudojimui vairuojant. Keliuose pareigūnai vykdydami vairuotojų kontrolę taikė įvairius patruliavimo būdus, pirmenybę teikdami nekontaktiniam pažeidimų atskleidimui.

Nors vairuotojai apie sugriežtintą kontrolę buvo įspėti iš anksto: apie tai skelbta socialiniuose tinkluose, informavo šalies žiniasklaida, tačiau daugelio vairuotojų tai neprivertė paleisti telefono iš rankų. Panevėžio apskrities policijos pareigūnai priemonės metu (lapkričio 16 – 22 dienomis) užfiksavo 6 kartus daugiau nedrausmingų vairuotojų, besinaudojančių mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, lyginant su lapkričio 9 – 15 dienomis. Protokolai dėl šio pažeidimo surašyti net 360 vairuotojų. Panevėžio miesto ir rajono teritorijoje telefonu vairuodami naudojosi 223 asmenys, Biržų rajone – 41, Pasvalio rajone – 34, Rokiškio rajone – 33, Kupiškio rajone – 29. Dalis jų neatsakingai elgėsi, net ir darbo metu, kalbėjo telefonu vairuodami įmonės transporto priemonę.

Vykdydami prevencinę priemonę pareigūnai nustatė ir daug kitų vairuotojų daromų pažeidimų: chuliganiško vairavimo atvejų, kuomet pavojingai lenkiant sukeliama avarinė situacija kelyje, taip pat pastebėti vairuotojai neprisisegę saugos diržų ir prie automobilio vairo, neturintys teisės vairuoti transporto priemonę asmenys.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos viršininkas Virginijus Mačėnas kalbėdamas apie vykusios prevencinės priemonės rezultatus, pažymėjo, kad keičiasi naudojimosi telefonu vairuojant pobūdis. Jei anksčiau dauguma vairuotojų plepėdavo telefonu vairuodami, buvo pastebima, kad viena ranka laiko telefoną prie ausies, tai pastaruoju metu nustatoma net apie 50 procentų tokių pažeidimų, kai žmonės laiko telefoną ant kelių ar ant automobilio vairo ir susirašinėja žinutėmis, naršo internete, skaito straipsnius ar stebi naujienas socialiniuose tinkluose.

Policijos pareigūnai, reaguodami į tokią situaciją, pritaikė naujus metodus, kurie padeda užfiksuoti ir atskleisti pažeidimus, tačiau nerimą kelia pačių vairuotojų neatsakingumas. Tokia veikla kelia ypatingą pavojų, nes visas vairuotojo dėmesys tuo metu sutelktas tik į informaciją telefone, žvilgsnis nukreiptas į telefono ekraną ir visiškai atitrauktas nuo nuolat besikeičiančios situacijos kelyje. Jaunimui labai sunku „atsijungti“ nuo informacijos srauto internete ir intensyvaus virtualaus bendravimo žinutėmis, tuo tarpu vyresni žmonės dažniau skambina ir neskuba nutraukti pokalbio net pačiose judriausiose miesto gatvėse. Policijos pareigūnai išgirsta ir prieštaravimų, ir įvairiausių pasiteisinimų, kodėl vairuotojai dalyvaudami eisme, tuo pat metu tvarkė ir kitus reikalus telefonu, tačiau visi jie labai menki palyginus su didele rizika sukelti eismo įvykį, kuris gali būti pražūtingas tiek kitam, tiek pačiam vairuotojui.

Kelių policijos viršininkas akcentavo, kad pavojingam elgesiui kelyje mažinti ir ateityje bus skiriama daug dėmesio.

„Tačiau patys vairuotojai turi suprasti, kad pažeidimai fiksuojami ne tam, kad nubausti, o, tam, kad apsaugoti eismo dalyvius ir pačius pažeidėjus, kad būtų išvengta beprasmių aukų. Viena pagrindinių eismo įvykių priežasčių – žmogiškasis faktorius – eismo dalyviai elgiasi neatsakingai, vairuotojai neišlaiko dėmesio, laiku nepastebi, nespėja sustabdyti. Todėl būtina atsikratyti grėsmę eismo saugumui keliančių įpročių“,– sakė Virginijus Mačėnas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų