Panevėžio paplūdimiai: pernykštis smėlis ir ateities vizijos

Panevėžio paplūdimiai: pernykštis smėlis ir ateities vizijos

Du Panevėžio paplūdimiai – mieste prie Nevėžio užtvankos ir Piniavoje prie Lėvens – poilsiautojų laukia nuo pat kalendorinės vasaros pradžios.

Nors abu gana kuklūs, Panevėžys turi ambicijų prie „Ekrano“ marių daug metų esantį paplūdimį paversti modernia vasaros pramogų vieta, traukiančia ne tik tingius poilsiautojus, bet ir irkluotojus bei buriuotojus.

Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės Neringos Kintaitės teigimu, nepaisant, kad Panevėžio rajonas Piniavoje įsirengė puikų paplūdimį šalia kabančio tilto per Lėvenį, neliko nurašytas ir miestui priklausantis senasis Piniavos paplūdimys.

Jo teritorija nušienauta, prieš vasarą pasirūpinta ten esančių stacionarių tualetų švara.

Nušienauta ir mieste, dešiniajame Nevėžio užtvankos krante, netoli buvusios „Ekrano“ gamyklos esančio miesto paplūdimio teritorija. Į šį paplūdimį atvežtas kilnojamasis biotualetas.

Paplūdimių vandenį tiriančios Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Panevėžio padalinio specialistai jo mėginius paėmė gegužės 29-ąją.

„Atėjo atsakymas, kad vandens Nevėžio užtvankoje ir Lėvens upės maudyklose kokybė tokia gera, kad kone būtų galima jį gerti. Paplūdimio smėlio rezultatai taip pat atitinka normas“, – patikino N. Kintaitė.

Visą straipsnį skaitykite birželio 6 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų