Panevėžio nusikaltėlių rankose – granatsvaidis

Panevėžio nusikaltėlių rankose – granatsvaidis

Vagystes tirdami Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai išvyniojo didesnių nusikaltimų kamuolį.

Atliekant kratas viename miesto garažų, rastas ir granatsvaidis. Kokiam tikslui jis įsigytas ir iš kur gautas, kol kas dar aiškinamasi. Neatmetama tikimybė, kad grupė asmenų galėjo įvykdyti ir daugiau nusikalstamų veikų.

Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos viršininkas Tomas Glotovas sako, kad viskas prasidėjo tiriant seno, nenaudojamo automobilio vagystę iš kiemo. Per tyrimą nustatyti keli įtariamieji, galėję įvykdyti šią nusikalstamą veiką. Paaiškėjo, kad jie apvogė ir vienos miesto įmonės gamybines patalpas – išnešė nemažai vertingų darbo įrankių. Pasak pareigūno, objektai buvo nesirenkami – vogta viskas, kas tik įmanoma.

Kone tuo pačiu metu kiti pareigūnai tyrė incidento Parko gatvėje, kai sausio viduryje peršautas lošimo automatų salono stiklo, aplinkybes. Pasak T. Glotovo, kulkos kelyje pasitaikius žmonėms, pasekmės galėjo būti tragiškos.

„Kulkos perėjo stiklą ir įstrigo konstrukcijos viduje“, – pasakojo viršininkas.

Vienas šiuo nusikaltimu įtariamas 27-erių metų vyras buvo iš tos pačios dėl vagysčių sulaikytų asmenų grupės. Jis – dėl narkotinių medžiagų platinimo policijai gerai žinomas panevėžietis.

Tęsiant tyrimą ir atliekant kratas nustatyta, kad gali būti disponuojama dar ir šaunamaisiais ginklais. Vieno daugiabučio rūsyje, bendro naudojimo patalpose aptiktas visas šaudmenų arsenalas. Kaip manoma, šoviniai pritaikyti šaudyti pistoletais arba revolveriais.

Pasak T. Glotovo, gauta informacijos, kad dalis šaudmenų ir, tikėtina, šaunamieji ginklai gali būti slepiami ir viename miesto garažų masyvų.

Manant, kad ten gali būti slepiamas didelės sprogstamosios galios ginklas – granatsvaidis – į pagalbą pasitelkti „Aro“ pareigūnai. Viršininko teigimu, informacija pasitvirtino. Viename garažų aptiktas gana geros kokybės, veikiantis granatsvaidis. Taip pat rasta įvairaus kalibro šaudmenų. Viskas perduota specialistams tirti. Požymių, kad granatsvaidis naudotas, nematyti. Kol kas policija neturi informacijos, ar šį pavojingą ginklą buvo planuota panaudoti Panevėžyje ar kitame mieste. T. Glotovo teigimu, granatsvaidis buvo gerai paslėptas. Neturint informacijos apie jį, buvo galima ir nepastebėti.

Šią savaitę Panevėžio pareigūnai sulaikė ir didelį kiekį narkotinių medžiagų bei du jas gabenusius asmenis. Pasak T. Glotovo, pareigūnus pasiekė informacija, kad į Lietuvą gali būti įvežamas didelis kiekis narkotinių medžiagų, o jos gali būti slepiamos lengvajame automobilyje. Informacija pasitvirtino. Narkotikai – kanapės ir jų dalys – buvo slepiami automobilio durelėse. Manoma, kad neįsikišus pareigūnams, gatvėse būtų buvę išplatinta apie 3 000 dozių narkotinių medžiagų. Vienas įtariamųjų yra biržietis, o kitas kilęs iš Utenos, tačiau dabar gyvena kitame mieste. Abu žinomi policijai dėl praeityje padarytų nusikalstamų veikų – vagysčių, plėšimų, sukčiavimų ir kt.

Komentarai

  • siūlau policijai nedelsiant įsigyti šarvuotį

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų