Panevėžio meras pristatys premjerui planus dėl olimpinio baseino

Panevėžio meras pristatys premjerui planus dėl olimpinio baseino

Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas premjerui Sauliu Skverneliui antradienį Vyriausybėje pristatys miesto planus statyti olimpinį baseiną.

Su R. M. Račkausku į Vyriausybę atvyks ir plaukikas, 2017-ųjų Europos čempionas bei nacionalinis rekordininkas Danas Rapšys, jo trenerė Ina Paipalienė, Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis.

Meras sako, kad Aukštaitijos sporto komplekse, greta stadiono naują baseiną su dešimčia 50-ies metrų plaukimo takelių planuojama pradėti statyti jau kitąmet, iš Vyriausybės tikimasi premjero žadėtos paramos. Skaičiuojama, jog statyboms reikėtų apie 10 mln. eurų.

„Turime istorinę tiesą atstatyti, kadangi Panevėžio plaukikų rezultatai, žinote – rekordus skiname, trenerių štabo branduolys irgi yra panevėžiečių, o baseino neturime – stebuklus tie treneriai daro dar dviejuose sovietiniuose baseinuose. Premjerui jau pavasarį pristatyta situacija, jis vasarą pats buvo atvykęs, parodyti projektiniai pasiūlymai, kaip ir pritarimas yra. Informuosime premjerą, kad ir mes nesėdime rankų sudėję“, – BNS teigė R. M. Račkauskas.

Jis sakė, kad kol kas lėšų projektui bus ieškoma savivaldybės biudžete, konkursą ketinama skelbti sausį. Techninį projektą norima užbaigti šiemet, o 2019-aisiais, atlikus procedūras, pradėti ir pačias statybas.

„Jei premjeras nepakeis pozicijos, kitais metais galėtumėme realiai pradėti statybas“, – tvirtino meras.

Rugpjūtį Panevėžyje lankęsis premjeras pripažino, kad miestui toks baseinas reikalingas ir lėšos jam iš Valstybės investicijų programos galėtų būti numatytos 2019-aisiais.

Pastaruoju metu didmiesčiai su valstybės parama imasi statyti naujus olimpinius baseinus, turinčius 50 metrų plaukimo takelius, ar atnaujinti senus. Kaunas „Girstučio“ baseiną atnaujino 2015-ųjų liepą, Klaipėda tokį baseiną ėmėsi statyti 2016-ųjų rugsėjį, Vilnius – 2017-ųjų liepą.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų