Panevėžio meras kreipėsi į prokurorus dėl trijų įmonių

Panevėžio meras kreipėsi į prokurorus dėl trijų įmonių

Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūrą. Prokurorų prašoma išsiaiškinti, ar Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktos išvados dėl trijose Savivaldybės įmonėse nustatytų pažeidimų nesuteikia pagrindo pradėti ikiteisminių tyrimų dėl korupcinio pobūdžio ir kitų nusikalstamų veikų.

„Laikomės nulinės tolerancijos korupcijai principo, taip bus ir šiuo atveju. STT išvadas vertinsime atsakingai ir principingai. Viena, kai pažeidimai yra procedūriniai ir gali būti pataisyti. Kas kita, kai tai akivaizdus sisteminis aplaidumas, miestui ir panevėžiečiams kainuojantis šimtus tūkstančių eurų. Pirmadienį laukia pokalbiai ir su įmonių vadovais, ir su valdybų nariais, po jų priimsime sprendimus“,- sako meras R. Račkauskas.

STT teigimu, korupcijos rizika galimai egzistuoja trijų Savivaldybės bendrovių Panevėžio autobusų parkas, „Panevėžio gatvės“ bei „Panevėžio butų ūkis“ veikloje. STT nustatė atvejų, kai įmonės nesilaikė nustatytų viešųjų pirkimų principų, nesiekė racionaliai naudoti lėšų, potencialiems tiekėjams viešai teikė netikslią informaciją apie planuojamus pirkimus, ne visada užtikrindavo nešališką pretenzijų nagrinėjimą.

Komentarai

 • O del.autobusu stoties stt pazymos kada kreipsis ?

  • Tai bent greita reakcija. Oi, nesitikėjo tie, kurie įpratę gyventi pagal senas tradicijas buvo.
   Šast – ir į prokuratūrą. Ne baika.

  • Gal STT gali ištirti iki galo, nustatyti ir įvardinti su įrodymais pažeidėjus, o ne vien apie riziką parašyti?

  • Labai teisingas pastebėjimas, gyventojai norėtu sužinoti kokie politikieriai balsuoja už ruošiamą stoties nusavinimą.

 • Su gatvių mindytojų vaduku susitvarkė, dabar eilė šitiems

 • Laukia pokalbiai su įmonių vadovais?! Nejuokaukit! Kokie dar pokalbiai su tais, kurie įžūliai apeidinėja viešuosius pirkimus? Tik keista, kad tą paviešinusi STT iš tų įmonių nieko su antrankiais neišvedė.

  • Atsakyti
  • Nu tikrai gi. Seniau tai antrankius iš karto uždėdavo. Gal nebebaudžia?

 • Iš tikro tai keturios ne vienoje veikia dar viena („savas“ UABas)

 • Meras darbo pjara prieš rinkimus, bet asmeniškai manęs tai nesužavėjo, ir aš tikrai už jį nebalsuosiu. Įtariu, kad dauguma šį šou skaniai suvalgė.

 • Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas galėtų kreiptis į Panevėžio apygardos prokuratūrą dėl Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro veiklos. Meras R.Račkauskas galėtų prokurorų išsiaiškinti, ar
  PKKSC direktorius S.Raziūnas ir jo pavaduotojas M.Kuchalskis kartu veikdami su dviračių sporto treneriais V.Indreliūnu ir V.Breivienė galimai klastoja ugdytinių ( sportininkų) meistriškumo pakopas savanaudiškiems tikslams. Dėl 2015/2016 m. galimo meistriškumo pakopų (MP) klastojimo vienas tyrimas jau yra atliekamas. Bet 2017m. aukščiau nurodyti asmenys vėl galimai klastoja MP,o savivaldybės administracijos klierkai ( administracijos direktorius ir du sporto skyriaus specialistai) tokiai galimai vagystei yra tolerantiški.

Rodyti visus komentarus (10)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų