„Sekundės“ nuotr.

Panevėžio ligoninėje užimta per 47 proc. lovų, skirtų sergantiems koronavirusu

Panevėžio ligoninėje užimta per 47 proc. lovų, skirtų sergantiems koronavirusu

Vyriausybė nusprendus savivaldybes skirstyti į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius – žalią, geltoną ir raudoną, Panevėžio ir Utenos apskritys pateko į žaliąją zoną.

Žalioji zona nuo šiol reikš, kad į ją patenkančiose savivaldybėse koronaviruso pavojaus lygis yra žemas, o šį kriterijų atitinkančioms savivaldybėms – nebūtina taikyti papildomų ribojimų. Į žalią zoną pateks savivaldybės, kuriose sergamumas mažesnis negu 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų bei teigiamų tyrimų procentas per savaitę yra mažesnis negu 4 proc.

Geltonoji zona reikš, kad joje esančios savivaldybės, siekdamos suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turėtų būti pasiruošusios bei atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų.

Į geltonąją zoną pateks savivaldybės, kuriose sergamumas neviršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – lygus arba didesnis negu 4 proc. arba sergamumas 25-150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – mažiau kaip 4 proc.

Raudonoji zona bus laikoma pavojingiausia zona. Joje esančioms savivaldybėms reikės ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir bus sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo. Jį paskelbus, taip pat turėtų būti numatyti ribojimai viešam gyvenimui, renginiams, ugdymui, įvedamas privalomas asmens apsaugos priemonių dėvėjimas, atstumų laikymasis.

Į raudonąją zoną pateks tos savivaldybės, kuriose sergamumas viršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, teigiamų testų – 4 proc. ir daugiau, o atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, arba tos, kuriose sergamumas bus didesnis negu 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, t.y. savivaldybėje turi būti registruota ne mažiau kaip 10 atvejų per savaitę.

Pasirengusi galimiems scenarijams

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus Arvydo Skorupsko teigimu, ligoninės administracija ir ligoninės kolektyvas labai atsakingai žiūri į šiai gydymo įstaigai patikėtus darbus ir įvertina didžiulę atsakomybę prieš žmones ir prieš valstybę.

„Esame žaliojoje zonoje, tad kartu dėkime visas pastangas, kad šioje zonoje ir išliktume. Norime visus atsakingai patikinti, kad ligoninė yra tinkamai pasirengusi galimiems koronavirusinės pandemijos scenarijams – turime sukaupę 3-4 mėn. asmens apsaugos priemonių rezervą, parengę medicininę įrangą, darbuotojų komandas, šiems atvejams reikalingas patalpas. Šiuo metu mūsų ligoninė teikia visas planines stacionarines ir ambulatorines paslaugas. Artimiausiu metu neplanuojame jokio šių paslaugų sumažinimo, nebent tik tuo išskirtinai bloguoju atveju, jei patektume į raudonąją zoną“, – teigė A. Skorupskas.

Užimta kiek mažiau nei pusę lovų

Spalio 22 dienos duomenimis, Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje gydoma 18 COVID – 19 sergančių pacientų, 1 pacientas, kuriam reikalingas deguonies tiekimas, gydomas Reanimacijos ir intensyviosios pagalbos skyriuje. Židinio plitimo nuo pirmadienio nebeturime. Koronavirusu užsikrėtę 13-a Panevėžio respublikinės ligoninės darbuotojų, iš kurių 9-i serga besimptome šios ligos forma. Šiuo metu ligoninėje užimta 47,5 proc. lovų, kurios parengtos koronavirusu sergantiems pacientams.

Protrūkis policijoje

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 424 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 200 iš jų registruota Vilniaus, 80 Kauno, 38 Šiaulių, 30 Klaipėdos, 24 Marijampolės apskrityse. Dar 18 patvirtinta Telšių, 14 Panevėžio, 10 Utenos, 8 Tauragės ir 2 Alytaus apskrityse.

Panevėžio apskrityje 7 koronaviruso atvejai yra siejami su protrūkiu Pasvalio policijoje, 2 – su židiniu Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje, iš kurių vienas asmuo yra pacientas kitas – darbuotojas.

Komentarai

  • Skorupskį susimokėk už papildomą darbą dirbusiems karantino korpuse. Vieni gavo, kiti negavo, nors visi dirbo karantino korpuse su skafandrais. Dar nesusimokėjai už pavasarį… priminkit jam, perduoki, kad tas variantas nebeišdeks. Visi turim ryšį soc. tinkluose. Visi žino kas kiek gavo ir kas negavo…

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų