P. Židonio nuotr.

Panevėžio ligoninėje – moderniausi skausmo šalinimo metodai

Panevėžio ligoninėje – moderniausi skausmo šalinimo metodai

Sveikatos apsaugos ministerijai atlikus gydymo įstaigų vertinimą, vos keliais balais nusileidusi Vilniaus universitetinei ligoninei ir reitingų lentelėje antrą vietą užėmusi Respublikinė Panevėžio ligoninė gydymo naujovėmis bei kokybe lygiuojasi ne tik į didžiąsias mūsų šalies, bet ir į pažangiąsias pasaulio gydymo įstaigas.

Panevėžyje dirbantys vieni geriausių šalies gydytojai imasi ir tų gydymo metodų, kurie atitolina sudėtingas operacijas bei suteikia galimybę gyventi be skausmo.

Po procedūros – į namus

„Kaip kare vienas karys – ne karys, taip ir gydant pacientą paprastai reikalinga sutelkta visos gydytojų komandos pagalba“, – sako Respublikinės Panevėžio ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus, pristatydamas šioje įstaigoje taikomą kompleksinį inovatyvų sąnarių gydymą.

Jis atkreipė dėmesį, jog gydant sergančius sąnarių ligomis žmones siekiama, kad pacientai kuo ilgiau turėtų savo sąnarius ir kad šie neskaudėtų.

Tad teikdami pagalbą kenčiantiems sąnarių skausmus, į vieną gretą stoja netgi tokių, atrodytų, skirtingų sričių gydytojai kaip dirbantys Skausmo klinikoje bei intervencinės radiologijos specialistai.

Pasak M. Vaitkaus, ir Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojų kvalifikacija, ir turima medicinos aparatūra tikrai yra paties aukščiausio lygio.

Ligoninės Intervencinės radiologijos poskyrio vedėjas Andrius Pranculis ir pažangiausius gydymo metodus taikantys jo kolegos naudoja sąnarių operacijas nutolinantį gydymo metodą, vadinamąjį sąnarių kraujagyslių embolizavimą.

Jo metu per kirkšnį įvestas kateteris nuvedamas iki sąnario kraujagyslės ir šią savotiškai uždaro.

Po tokios procedūros pacientams nebetenka kęsti skausmo, jie gali laisvai judėti.

„Toks gydymas trunka iki dvidešimties minučių ir jau tą pačią dieną pacientai vyksta į namus. Skausmo jie nebejaučia“, – patikino A. Pranculis.

Pasak A. Pranculio, sąnarių operacijas nutolinanti procedūra trunka iki dvidešimties minučių ir jau tą pačią dieną pacientai vyksta į namus. V. Karalevičienės nuotr

Galimybė judėti be skausmo

Intervencinės radiologijos poskyrio vedėjas atkreipė dėmesį, jog sąnarių kraujagyslių embolizavimo metodu ypač efektyvu gydyti skaudamus peties bei kelio sąnarius. Toks gydymas taikomas visų amžiaus grupių žmonėms, juo gydomi ir tie pacientai, kuriems keičiant sąnarius grėstų komplikacijos.

Sąnarių kraujagyslių embolizavimas atliekamas taikant vietinę nejautrą, taigi, gydymas nesukelia skausmo.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje taikomas naujas sąnarių gydymo metodas – sąnarių nervų kriodestrukcija, tai yra gydymas šalčiu. Taip gydant, įvedus kriozondą, juntamasis sąnario nervas paveikiamas 80-ies laipsnių šalčiu.

„Taip paveiktas nervas atsistato po pusmečio, tačiau jau iškart po kriodestrukcijos procedūros pacientui nebetenka kęsti skausmo, jis gali laisvai judėti“, – pabrėžė Skausmo klinikos vedėjas Jurijus Blakunovas.

Sergantys sąnarių ligomis žmonės dėl nuolat varginančio skausmo paprastai stengiasi judėti kuo mažiau. Atliktos kriodestrukcijos procedūros pacientams grąžina judėjimo laisvę ir gyvenimo džiaugsmą.

Pasak A. Pranculio, sąnarių operacijas nutolinanti procedūra trunka iki dvidešimties minučių ir jau tą pačią dieną pacientai vyksta į namus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų