Panevėžio „Lietkabelis“ – LKL pusfinalyje

Panevėžio „Lietkabelis“ tiesiausiu keliu pateko į Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) pusfinalį. Sekmadienį Nenado Čanako auklėtiniai svečiuose 78:94 (26:24, 20:21, 10:24, 22:25) nukovė Klaipėdos „Neptūną“ ir seriją iki 2 pergalių laimėjo 2:0.

Rungtynių pradžia vėl žadėjo atkaklią dvikovą. Paulius Valinskas greitoje atakoje dėjimu sudrebino lanką, tačiau jau kitoje atakoje Deividas Gailius tritaškiu su pražanga išvedė į priekį „Neptūną“ – 10:9. Nuožmioje ir rezultatyvioje kovoje rezultatas nuolat keitėsi. D. Gailius smeigė dar vieną tritaškį, bet kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsakė Gytis Masiulis – 19:19. Pirmojo ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidusi uostamiesčio ekipa turėjo 2 taškų persvarą (26:24).

Antrajame kėlinyje toliau tęsėsi bekompromisė kova. Po Eriko Venskaus tritaškio iš aikštės krašto „Lietkabelis“ įgijo 4 taškų pranašumą – 31:35. Abi ekipos ypač dažnai atakavo krepšį iš tolimos distancijos. „Neptūno“ puolėjo Džiugo Slavinsko tritaškis leido šeimininkams vėl persverti rezultatą savo naudai (41:40). Sužaidus pirmąją rungtynių dalį, „Lietkabelis“ turėjo minimalų deficitą – 46:45.

Po pertraukos Panevėžio ekipa perėmė rungtynių iniciatyvą. Vytenio Lipkevičiaus tolimas metimas leido svečiams įgyti 6 taškų persvarą – 52:58. „Neptūno“ problemos tuo nesibaigė – Džordže Gagičius dvitaškiu su pražanga leido panevėžiečiams pasiekti rekordinę persvarą (52:61). Klaipėdiečių atakos užstrigo ir šeimininkai pateko į duobę. Tuo pasinaudojęs „Lietkabelis“ prieš ketvirtąjį kėlinį išsaugojo dviženklę persvarą – 56:69.

Paskutinis ketvirtis intrigos nežadėjo – Pauliaus Valinsko tolimas metimas Panevėžio ekipai leido pirmauti jau 14 taškų (58:72). „Neptūnas“ D. Gailiaus pastangomis dar bandė gelbėtis, tačiau netrukus pats puolėjas užsidirbo techninę pražangą, taip nubraukdamas bet kokias uostamiesčio ekipos viltis išsigelbėti susitikime.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 25, Simas Galdikas ir Martynas Mažeika po 12.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 20, Vytenis Lipkevičius 17, Margiris Normantas 16, Gytis Masiulis 14.