Panevėžio kredito unija – galimybė įgyvendinti savo idėjas

Panevėžio kredito unija – galimybė įgyvendinti savo idėjas

Panevėžio kredito unijos, skaičiuojančios 23-ius veiklos metus, tikslas padėti vystyti ir plėtoti vietos verslą, ūkius, išpildyti dirbančio žmogaus svajonę. Patrauklios skolinimosi sąlygos, konkurencingos ir didesnės indėlių palūkanų normos vilioja naujus narius.

Unijos valdybos pirmininko ir administracijos vadovo Kazimiero Antanyno teigimu, kredito unija teikia visas būtiniausias finansines paslaugas, kuriomis naudojasi tiek gyventojai, tiek smulkios ir vidutinės įmonės, ūkininkai, kooperatyvai, visuomeninės ar religinės organizacijos, asociacijos, fondai gali patogiai naudotis finansinėmis paslaugomis.

Kredito unija prisitaiko prie narių ir klientų poreikių, žengia kartu su šiuolaikinėmis technologijomis.

„Kasmet trečiąjį spalio ketvirtadienį milijonai pasaulio gyventojų mini Tarptautinę kredito unijų dieną. Tai diena, kai kredito unijos ir jų nariai dalijasi pasiekimais ir patirtimi“,– komentavo valdybos pirmininkas ir administracijos vadovas Kazimieras Antanynas.

Tyrimai atskleidžia, kad didžioji dalis Lietuvos gyventojų norėtų turėti nuosavą verslą, tačiau tik trečdalis mano, kad turi tam pakankamai įgūdžių, dar mažiau – pakankamai finansinių išteklių. Prieš kelerius metus savo verslą pradėjusios panevėžietės Erika ir Jolanta sutaria: jei turite idėjų ir matote verslo nišą – kredito unija yra geriausia vieta ieškoti tiek patarimų, tiek ir paskolos pradinei investicijai.

Jaukesni namai visai Lietuvai ir pasauliui

„Idėja gimė iš asmeninio poreikio, – prisimena Erika Grigorjevaitė, TISSU dizaino namų įkūrėja ir savininkė. – Ieškojau ir niekur negalėjau rasti sėdmaišių, pufų, pagalvėlių, lovatiesių ir gyvūnų guolių, kurie būtų įvilkti į klasikos rūbą. Juo labiau gamintojų, kurie galėtų pagaminti man reikiamų namų aksesuarų pagal individualų užsakymą, jaukesnei mano darbo ir namų aplinkai“ – teigia E. Grigorjevaitė.

TISSU – išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „audinys“, todėl šis žodis turi didelę reikšmę dizainerės ir jos komandos versle. Erikos verslo centrine idėja tapo namai ir jų tekstilė. Kaip teigia TISSU namų įkūrėja, būtent namai yra vieta, kuri skatina žmogų tobulėti, kelia jam pačias geriausias emocijas, sužadina kūrybiškumą ir užaugina pačias geriausias idėjas ateičiai. „Tai ypatinga vieta, tai mūsų tvirtovė ir užuovėja. Kaip ir viskas mano gyvenime, taip ir ši mintis padėti kurti jaukius namus kitiems žmonėms gimė natūraliai. Klasikinio stiliaus sėdmaišių nesu mačiusi net užsienyje“, – teigia idėjos autorė.

Šiandien TISSU namų klientai – ne vien iš Lietuvos rinkos, bet ir iš Europos šalių bei JAV. Nuo pat įkūrimo svarbiausi pirkėjai yra fiziniai asmenys, tačiau jauni dizaino namai per artimiausius metus turi planų plėstis. Gaminamiems baldams naudojami aukščiausios kokybės audiniai iš viso pasaulio, daugiausia – iš Belgijos. „Svarbiausia – audinių tvirtumas ir kokybė, vaizdas, kuris iš karto patraukia akį. Kiekvieną dieną domiuosi naujovėmis, gilinuosi į interjero dizaino ir namų tekstilės subtilybes, nuolat seku paskutines tendencijas, kad mūsų gaminiai būtų pritaikomi šiuolaikiniams poreikiams“, – teigia E. Grigorjevaitė.

Kredito unija – lengvas startas naujam verslui

Naujo verslo pradžiai TISSU dizaino namų įkūrėja pasirinko Panevėžio kredito uniją, kurią jai rekomendavo žmonės, jau naudojęsi unijos paslaugomis. „Konsultavausi su žmonėmis, kurie supranta finansavimo subtilybes, tad kelių patarimų ir rekomendacijų dėl šios finansų įstaigos man užteko. Juo labiau kad unija ne tik suteikė paskolą, bet ir padėjo parengti verslo pradžiai reikalingą planą, dokumentus. Vėliau įsitikinau, kad padariau teisingą sprendimą.“

Nuo 2016 m. IV ketvirčio Lietuvos kredito unijų grupei priklausanti Panevėžio kredito unija kredituoja jauną verslą pagal naują ES finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014–2020“. Maksimali suteikiamo kredito suma gali siekti iki 25000 eurų. Šia priemone unija siekia sudaryti sąlygas labai mažoms ir mažoms įmonėms bei fiziniams asmenims pradėti arba vystyti neseniai pradėtą verslą. Taip pat skatinti verslumą ir savarankišką užimtumą Lietuvoje, teikiant verslo kreditus ir konsultuojant dėl verslo pradžios ar plėtros.

Kokybiškos ir profesionalios paslaugos grožio namuose

Prieš keletą metų Jolantos Bikinienės Panevėžyje įkurti grožio ir estetikos namai „Žavu“ šiandien yra vienas populiariausių estetikos salonų mieste. Čia atliekamos kosmetologinės veido ir kūno procedūros, manikiūras, pedikiūras, depiliacija, makiažas, teikiamos kirpėjo paslaugos. „Kurdama šiuos estetikos namus, įsivaizdavau mūsų su klientais susitikimą, jų šypseną bei malonų bendradarbiavimą. Klientams siekiau sukurti jaukų, malonų ir gražų saloną, kuriame būtų teikiamos visos reikalingos grožio paslaugos vienoje vietoje. Prieš įsteigdama savo verslą, pažadėjau sau, jog kursime ne tik jaukią aplinką, bet teiksime kokybiškiausias ir profesionaliausias paslaugas mieste“, – teigia J. Bikinienė. Grožio ir estetikos namuose apsilankę klientai gali ne tik gauti aukščiausios kokybės paslaugas, sutaupyti pinigų, bet ir visiems taip brangaus laiko.

„Nedvejodama kreipiausi į Panevėžio kredito uniją, kuri padėjo įgyvendinti mano ilgai brandintą idėją ir suteikė paskolą verslo pradžiai. Už tai esu dėkinga jiems. Savo draugams ir pažįstamiems rekomenduoju kreiptis į šią uniją. Čia dirbantys žmonės vadovaujasi tokiomis pačiomis vertybėmis kaip ir aš: stengiasi suprasti klientų poreikius, atsižvelgia į jų norus bei galimybes ir visuomet pasiūlo palankiausias sąlygas“, – patirtimi dalijasi Jolanta Bikinienė.

Verslumo skatinimo fondo tikslas

Pasak unijos paskolų skyriaus vadovės Linos Stapulionienės, pagrindinis Verslumo skatinimo fondo tikslas – padidinti darbo paklausą, skatinant gyventojų, ypač susiduriančių su sunkumais darbo rinkoje, verslumą. Tinkami kreditų gavėjai turi atitikti visas išvardytas sąlygas, t. y. būti: 1) labai mažos, mažos įmonės, fiziniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą arba užsiimantys individualia veikla, kurie atitinka SVV subjekto statusą pagal SVV įstatymą; 2) ketinantys pradėti verslą ir (arba) veikiantys iki 1 metų (skaičiuojama nuo įmonės įregistravimo datos iki prašymo suteikti paskolą pateikimo datos); 3) pageidaujantys kredito iki 25 000 Eur; 4) kreditų gavėjai savo veiklą ar dalį jos turi vykdyti Lietuvoje arba Europos Sąjungos valstybėse narėse. Verslumo skatinimo fondo kredito gavėjai, įdarbinę darbuotojus pagal darbo sutartį, taip pat gali pasinaudoti UAB „INVEGA“ administruojama priemone „Subsidijos verslo pradžiai“, pagal kurią gali gauti darbo užmokesčio išlaidų kompensaciją už kiekvieną pagal darbo sutartį įdarbintą darbuotoją. Tokiu būdu verslo atstovams yra lengviau įsitvirtinti rinkoje, ypač pradinėje savarankiškos veiklos stadijoje.

Į Panevėžio kredito uniją kreipiasi verslininkai, užsiimantys įvairia veikla: statyba, baldų gamyba, krovinių vežimu, karjerų eksploatavimu, aplinkos priežiūros darbais, priekabų nuoma ir t. t. Buvo ir kelios netradicinės veiklos, tokios kaip televizijos kodavimo (retransliavimo) internetu paslaugos, istorinių dokumentų bei mikrofilmų skaitmeninimas.

Panevėžio kredito unija yra Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) ir Asociacijos Lietuvos kredito unijos (ALKU) narė ir aktyviai dalyvauja jų valdyme.

Priimti iš pajininkų indėliai yra pagrindinis kredito unijos finansavimo šaltinis. Per šiuos metus priimta beveik 7,0 mln. Eur vertės indėlių. Gyventojai ir toliau renkasi indėlius kaip lėšų taupymo ir investavimo priemonę.

Naujiems unijos nariams taikomos išskirtinės sąlygos – už 12 mėn. terminuotąjį indėlį mokama 1,5 proc. metinė palūkanų norma.

Panevėžio kredito unija, vienydama per 6600 narių ir sukaupusi per 22 mln. Eur turto, kviečia prisijungti prie unijos bendruomenės – tapti nariu ir aktyviai naudotis visomis finansinėmis unijos paslaugomis.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų