Panevėžio jauniai irkluotojai – stipriausi Lietuvoje

Trakuose vykusiame baidarių ir kanojų irklavimo Lietuvos jaunių – jaunimo čempionate puikiai pasirodė jungtinė Raimundo Sargūno sporto gimnazijos bei Panevėžio sporto centro auklėtinių komanda.

Tris dienas vykusiose varžybose sportininkai varžėsi 1000, 500 ir 200 m nuotoliuose, irkluodami vienvietes, dvivietes bei keturvietes valtis.

Panevėžio baidarininkai jaunių grupėje pasiekė maksimumą – iš galimų 9 rungčių laimėjo visas. Vienoje iš rungčių – 200 m nuotolio – baidare vienviete startavo šešiasdešimt sportininkų, o pergalė atiteko panevėžiečiams. Sportininkai Rytis Sakalauskas, Heraldas Kairys, Norbertas Vaitkus ir Domantas Račkauskas laimėjo tris keturvietės nuotolius. Baidare dviviete R. Sakalauskas su H. Kairiu laimėjo visus tris nuotolius baidare dviviete. Vienvietėmis baidarėmis stipriausi Lietuvos jauniai tarpusavyje pasidalijo visas tris rungtis: H. Kairys laimėjo 500 m, R. Sakalauskas liko antras, 1000 m rungtį laimėjo R. Sakalauskas, H. Kairys liko antras, o 200 m nugalėtoju tapo vėl R. Sakalauskas. R. Sakalauskas namo grįžo su 8 aukso medaliais.

Su penkiais aukso medaliais grįžo Gabrielė Srivkinaitė, nugalėjusi visuose nuotoliuose baidare keturviete, bei 200 ir 500 m baidare dviviete. Perspektyviausia jaunute Lietuvoje laikoma panevėžietė Kotryna Glemžaitė auksu pasipuošė keturiose rungtyse – laimėjo visur keturviete baidare bei dviviete 1000 m nuotolyje. K. Glemžaitė labai sėkmingai startavo ir baidare vienviete 200 ir 500 m nuotoliuose, kur irkluodama su vyresnėmis priešininkėmis iškovojo sidabro medalius.

Irkluojant kanojomis pavyko iškovoti vieną medalį jaunių grupėje – Vytautė Gaurytė kanoja dviviete 500 m nuotolyje su porininke iš Šiaulių finišavo antromis.

Sportininkus varžyboms ruošia treneriai Edita Simonaitytė, Pavelas Bespalovas, Dalia Vaičikonienė ir Vytautas Vaičikonis.