"Sekundės" nuotr.

Panevėžio gatvės virto čiuožyklomis

Panevėžio gatvės virto čiuožyklomis

Miesto gatves valančiai įmonei „Panevėžio specialus autotransportas“ vos spėjus pasiskelbti tinkamai pasirengus žiemos sezonui, gamta kelininkams ir vairuotojams surengė slidžių gatvių egzaminą.

Trečiadienio rytą kelionė į darbą panevėžiečiams virto rimtu vairavimo įgūdžių patikrinimu. Čiuožyklomis virtusiose gatvėse automobiliai slidinėjo net prasisukant ratams, o kelininkai teisinosi, jog plikledis užklupo netikėtai.

Projektuotojų ir Klaipėdos gatvėmis dar prieš 8 val. važiavusi Audronė vos išvengė avarinės situacijos, kai stabdant prieš perėją automobilis pradėjo slysti. Moterį nuo avarijos išgelbėjo stabdžių antiblokavimo sistema.

„Gerai, kad iš toli pamačiau per perėją einančią moterį. Važiavau tikrai negreitai, bet kai ėmiau stabdyti, net ABS įsijungė“, – pasakojo Audronė.

Slidžiose arterinėse miesto gatvėse problemų kilo ne jai vienai.

„Mačiau, kaip Klaipėdos ir Nemuno gatvių sankryžoje stipriau paspaudusiam automobiliui net ratai prasisuko“, – gatvių būkle stebėjosi vairuotoja.

Tokie patys išbandymai piko metu važiavusių vairuotojų laukė daugelyje miesto gatvių – Parko, Rožių, Marijonų, Ramygalos ir kitose.

„Parko gatvėje, kur rytais intensyvus eismas, kelio danga buvo labai slidi, pasunkėjusios važiavimo sąlygos. Gatvės tinkamai neprižiūrimos, nebarstomos, nors Panevėžio savivaldybės naujienos nurodo, kad tinkamai pasiruošta žiemos sezonui – sandėlyje 900 tonų druskos“, – piktinosi Igoris.

Pašalo ne laiku

Įmonės „Panevėžio specialus transportas“ direktorius Rolandas Ramūnas pripažįsta gatves virtus čiuožyklomis, tačiau tikina, esą kelininkai padarę viską, ką leido oro sąlygos.

„Visoje Lietuvoje šį rytą buvo plikledis, ypač Vilniaus, Panevėžio apskrityse. Dar 5 val. Panevėžyje lijo ir buvo 1,5 laipsnio šilumos, o nuo 5.30 val. pradėjo šalti ir darytis slidu“, – aiškino R. Ramūnas.

Įmonės visą parą budinti tarnyba į miestą išsiuntė penkis barstytuvus, tačiau šiems per 200 km slidžių gatvių pabarstyti užtruko kelias valandas. Barstytuvai į įmonę sugrįžo, kai dauguma vairuotojų slidinėdami jau buvo pasiekę darbą – apie 8.30 val.

„Pagal prioritetus barstytuvai pirmiausia važiuoja į pagrindines gatves, kur intensyviausias eismas, tik paskui barstomos šalutinės. Tam reikia laiko. Jei būtų bent keliomis valandomis anksčiau pradėję šalti, panevėžiečiai plikledžio būtų nė nepajutę, bet šįkart toks pokštas įvyko per patį piką. Gatvės slidžios tapo kaip tik tuomet, kai žmonės išvažiavo į darbą“, – aiškino R. Ramūnas.

Šaligatviai – pavojaus zona

Gatvėse kelininkams jau ryte baigus barstyti druską, šaligatviais Panevėžyje buvo sunku eiti net įdienojus. Pėstiesiems savo saugumu Aukštaitijos sostinėje teks pasirūpinti patiems – R. Ramūnas pripažįsta, jog visų šaligatvių pabarstyti smėlio ir druskos mišiniu tiesiog nespėjama, mat juos prižiūri vos 50 valytojų. O kadaise Panevėžį valė keliskart didesnis jų būrys – net 250.

„Supraskite, kad valytoja priskirtą plotą turi nuvalyti per visą darbo dieną. Atėjusi 6 val. į darbą per valandą nepabarstys visų šaligatvių. Jie ir dieną tebebarstomi“, – teigė įmonės vadovas.

Galerija

Sukaupė atsargų

Paspaudus dar tik pirmajam nestipriam šaltukui, panevėžiečiams jau slidinėjant miesto gatvėmis ir šaligatviais, „Panevėžio specialus autotransportas“ dar šios savaitės pradžioje paskelbė tinkamai pasirengęs žiemos sezonui. Bendrovė teigia sandėliuose sukaupusi per 900 t techninės druskos, 200 t smėlio, 600 t smėlio ir druskos mišinio. Šaligatviams ir pėsčiųjų takams barstyti mieste pastatyta 400 dėžių su smėliu.

Kaip skelbia įmonė, žiemos iššūkiams pasiruošę 10 gatvių šlavimo automobilių, septyni barstytuvai, 5-ios traktorinės šluotos sniegui šluoti nuo šaligatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų. Šiemet bendrovė įsigijo naują automobilį – modernų savivartį, sukomplektuotą su kranu ir kelių priežiūros įranga. Esą taip bus efektyviau naudojamos lėšos, nes ši technika gali pati prisikrauti chloridų ir ekonomiškai išbarstyti automatizuotu būdu. Panevėžio gatvėse mašina bus išbandyta pirmą kartą.

„Panevėžio specialus autotransportas“ šįmet teigia nuolatos valysiantis ir barstysiantis apie 165 km gatvių: Vilniaus, J. Basanavičiaus, Klaipėdos, Ramygalos, Elektros, Vasario 16-osios, Senamiesčio, Beržų, Aukštaičių, Katedros, Velžio kel., Marijonų, Kranto, Anykščių, J. Urbšio, Respublikos, Stoties, A. Jakšto, A. Smetonos, Savanorių a., Ukmergės, Sodų, Pajuosčio pl., J. Biliūno, Nemuno, J. Tilvyčio, Pilėnų, V. Alanto, Tulpių, Ateities, Kosmonautų, F. Vaitkaus, Statybininkų, Dariaus ir Girėno, Žvaigždžių, Projektuotojų, Vakarinė, Savitiškio, Molainių, Kniaudiškių, Parko, Smėlynės, Rožių, Aguonų, Bijūnų, Elektronikos, S. Kerbedžio, Tinklų, Paliūniškio, Venslaviškio, Vyturio, Pievų, Pušaloto, Pramonės, Tiekimo, J. Janonio, K. Naruševičiaus, M. Tiškevičiaus, Durpyno, Algirdo, Margių, Gedimino, Vytauto, Naujamiesčio, Sietyno, Teatro, A. Mackevičiaus, Švyturio, Nevėžio, Vilties, Varpo, Šermukšnių, Liepų al., Dainavos, Stetiškių, Staniūnų, Matininkų, Šiaulių, Radviliškio, Raginėnų, J. Elisono, Amerikos g. ir kt.

Komentarai

 • Ir vėl netikėtai,kaip visada naujiena sena.Pati pėsčiomis ėjau,tai neduok dieve- po kojomis ledas kaip stiklas,pargriuvus atsikelti labai sunku,nes ,,soksi“ ant ledo kaip karvė.VA. TAIP

  • Karvėms sunku, nespėjau padėti 🙂

 • Kas turi valyti šaligatvius palei privačius namus ????Gal snieguolė su septyniais nykštukais????Gal nebėra kam prižiūri privačių valdų,viena kita bauda ir problema būtų išspręsta. Apvažiuokit miestą nors vieną kart per žiemą,,,,murkia privatininkai ,grožisi žiema ir jiems nė motais ,kad palei nosį čiuožykla.

  • kodėl ponia manote, kad visuomeninės paskirties šaligatvius turi valyti privatus asmuo? Čia jo nuosavybė ar kaip?Tai dar pareikalaukite, kad jis ir gatvę ties savo namu nuvalytų…Komunistinis mąstymas įaugęs, ar ne?

 • saligatvius prie nuosavu namu TURI valyti tu namu savininkai.Taip buvo keliasdesimt metu ir visiems buvo gerai. SNIEGUOLE su SEPTYNIAIS NYKSTUKAIS tikrai neateis.

  • Privačių namų savininkai į kiemą įvažiuoja, o kas ant šaligatvio darosi jiems nė motais.Vasarą šiukšlės, žiemą ledas,

 • Vairuoti reikia mokytis ir nebus problemų. Gėda dėl tokio slidumo dejuot, kaip jūs Norvegijoj važinėtumėt?

  • jeigu sedate uz auto vairo tai bukyte vairuotojais o ne vaziuotojais tuomet nei ziema ,nei vasara neturesite problemu ,gaila kad PANEVEZYJE yra 90procentu vaziuotoju ,o tik 10 procentu vairuotoju.uz tat ir dauzomi automobiliai be reikalo,nes vaziuotojas nezino kas yra atstumo laikimasis ,nezino kas yra saugus greitis ,nezino ka reiskia istisine zenklinimo linija ,nezino ka reiskia zinuciu rasymas rankoje laikant telefona ir tt.

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų