Panevėžio dviratininkai džiaugiasi pasiekimais

Rusijoje surengtose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix of Moscow“ (UCI I kategorija) Gedvinas Serafinas iškovojo du aukso medalius, Simona Krupeckaitė pelnė bronzą. Lietuvos dviratininkai į pirmąjį dešimtuką pateko aštuonis kartus.

G. Serafinas laimėjo sprinto ir keirino rungtis. Jis sprinto lenktynių aštuntfinalyje įveikė Rusijos (15-as kvalifikacijoje), ketvirtfinalyje – Kazachstano atstovus (7), pusfinalyje 2-1 – kitą Kazachstano dviratininką (3), o finale 2-0 – Rusijos sportininką (1). G. Serafinas kvalifikacijoje tarp 21-o dalyvio buvo antras (10,087 sek.).

Panevėžio sportininkas keirino (20 dalyvių) pirmojo etapo ketvirtajame važiavime finišavo pirmas, pusfinalio pirmajame važiavime – antras, o finale, aplenkęs du Kazachstano ir tris Rusijos dviratininkus, iškovojo pirmą vietą.

S. Krupeckaitė sprinto (23 dalyvės) aštuntfinalyje įveikė Baltarusijos (15), ketvirtfinalyje – Vokietijos atstoves (7), pusfinalyje 0-2 pralaimėjo Japonijos dviratininkei (6), o kovoje dėl trečios vietos 2-0 įveikė 2014 m. Europos čempionę rusę Anastasiją Voinovą (4). Miglė Marozaitė užėmė septintą vietą. Ji aštuntfinalyje įveikė Japonijos dviratininkę (9), o ketvirtfinalyje pralaimėjo Rusijos sportininkei. Kovoje dėl 5-8 vietų ji finišavo trečia.

Kvalifikacijoje triskart pasaulio vicečempionė ir 2016 m. Europos čempionė S. Krupeckaitė (10,594 sek.) buvo antra, o M. Marozaitė (10,842 sek.) – aštunta.

Moterų keirino rungtyje (21 dalyvė) 2010 m. Pasaulio ir 2012 m. Europos čempionė S. Krupeckaitė užėmė penktą, o M. Marozaitė – 12 vietas.

Penktą vietą moterų daugiakovės varžybose (omniume, 16 dalyvių) iškovojo Olivija Baleišytė (109 tšk.). Lietuvę nuo medalio skyrė 13 taškų. O. Baleišytė daugiakovės skrečo rungtyje užėmė trečią, tempo lenktynėse – antrą, o atkrintamosiose lenktynėse – šeštą vietas. Po trijų rungčių ji buvo trečia. Po paskutinės rungties – grupinių lenktynių dėl taškų – O. Baleišytę aplenkė dvi varžovės. 10 km (60 ratų) grupinėse lenktynėse dėl taškų su 10 tarpinių finišų (14 dalyvių) panevėžietė (13 tšk.) užėmė šeštą vietą.

Vyrų sprinto lenktynėse Vasilijus Lendel užėmė 10, o Svajūnas Jonauskas – 18 vietas. V. Lendel šešioliktfinalyje įveikė S. Jonauską, o aštuntfinalyje pralaimėjo Londono olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojui ir 2010 metų pasaulio vicečempionui Rusijos atstovui Shane Perkins (12). Kvalifikacijoje V. Lendel (9,539 sek.) tarp 65 dalyvių buvo trečias, o S. Jonauskas (9,88 sek.) – 21.

Vyrų keirino rungtyje (55 dalyviai) V. Lendel pasidalijo 13, o S. Jonauskas – 34 vietas. Nugalėjo Japonijos atstovas.

Birželio 5-7 d. Lietuvos treko dviratininkai dalyvaus „Grand Prix of Saint Petersburg“ (UCI II kategorija) varžybose.