P. Židonio nuotr.

„Panevėžio balsas“ įveikė pirmąjį barjerą

„Panevėžio balsas“ įveikė pirmąjį barjerą

Panevėžio vyrų krepšinio lygos pirmenybėse baigėsi reguliarusis sezonas. Varžybose, kuriose dalyvauja 22 komandos, baigėsi kovos pogrupiuose, o atkrintamąsias kovas net ne visos ekipos spėjo pradėti – pirmenybes sustabdė plintanti koronaviruso pandemija.

Miesto pirmenybių pradžioje komandos buvo suskirstytos į keturis pogrupius. Pagal pirmenybių nuostatus pogrupiuose komandos tarpusavyje sužaidė po dvejas rungtynes – savo ir varžovų aikštėse. Antrajame varžybų etape po tris stipriausias kiekvieno pogrupio komandas (iš viso 12 kolektyvų) tęsė kovą dėl Didžiosios taurės. Tarpusavio rezultatai, užfiksuoti pogrupiuose, buvo įskaičiuoti antrajame varžybų etape. Likusios dešimt komandų varžėsi dėl Mažosios taurės.

Pasibaigus reguliariajam sezonui, komandos, kovojančios dėl Didžiosios taurės, savo pogrupiuose išsirikiavo taip:

(vieta, komanda, žaistos rungtynės, pergalės):

E pogrupis

1. „Lauda Motors-Euforija“           16     12

2. „Draugai“                                      16     11

3. „Adorma-Roletai Jums“            14      11

4. „Viesulas-Rezus-Bingo taksi“   14      9

5. R. Sargūno sporto gimnazija-2  14     7

6. „Romeogym“                                 16     5

F pogrupis

1. R. Sargūno sporto gimnazija-1   16    11

2. PKKSC                                            16     11

3. „Bangenė-Aivera“                         14     11

4. „Žilvinas“                                        16      9

5. „Rėkliai-Alaus mėgėjai“               14     9

6. „Fortūna“                                        14     8

Komandos sužaidė nevienodą rungtynių skaičių dėl to, kad pirmajame etape dviejuose pogrupiuose žaidė po šešias ekipas, o kituose dviejuose – po penkias.

Likusios dešimt komandų, kovojančios dėl Mažosios taurės, antrajame etape taip pat buvo suskirstytos į pogrupius. Šiuose pogrupiuose visos komandos sužaidė po 14 susitikimų:

G pogrupis

1. „Daviska“                               8

2. „Jūsų Panevėžys“                 6

3. „Neformatas-Verslavita“   6

4. „Plius Minus“                      3

5. „Kvieta“                                 2

H pogrupis

1. „Shotas-Karčema“             8

2. „Panevėžio balsas“           7

3. „Taškas“                            4

4. „Vėjas“                               2

5. „Spec. Agra“                     0

Atkrintamosiose varžybose dėl Mažosios taurės kovą tęsė po keturis abiejų pogrupių kolektyvas. Į kitą etapą pateko aukštesnes vietas savo pogrupiuose užėmusios komandos – „Daviska“, „Jūsų Panevėžys“, „Shotas-Karčema“ ir „Panevėžio balsas“.

Itin atkakliai vyko kova tarp „Panevėžio balso“ ir „Neformato-Verslavitos“. Savaitraščio atstovai pirmąsias rungtynes savo varžovams pralaimėjo 75:77 (19:26, 26:15, 17:20, 16:16), bet jau kitame susitikime pasiekė revanšą 82:65 (23:18, 13:21, 29:13, 17:13) ir išlygino bendrą serijos rezultatą – 1:1. Komandoms teko žaisti lemiamą, trečiąjį, tarpusavio mačą. Šį susitikimą laimėjęs 55:41 (8:9, 16:14, 12:6, 19:12), „Panevėžio balsas“ pateko į kitą etapą.

Lemiamose rungtynėse „Panevėžio balsui“ taškus pelnė: Renaldas Smetonis 14, Julius Ulianskas 12, Mindaugas Bugys 11, Deividas Labanavičius 8, Donatas Brazdeikis 5, Andrius Družas 3, Ernestas Janikūnas 2.

Prie keturių komandų, patekusių į kitą etapą, turėjo prisijungti keturi kolektyvai, nesėkmingai žaidę atkrintamosiose varžybose dėl Didžiosios taurės. Tačiau dėl koronaviruso varžybos nutrauktos ir neaišku, ar iš viso jos įvyks.

„Sekundės“ paprašytas pakomentuoti susidariusią situaciją, pirmenybių vyriausiasis teisėjas Raimondas Davainis sakė, kad tokios padėties niekas negalėjo įsivaizduoti.

„Kol kas pirmenybės yra sustabdytos, o kaip bus toliau, kol kas sprendimas dar nepriimtas. Neatmetu galimybės, kad varžybos gali būti nutrauktos. Tokiu atveju Panevėžio miesto čempione taptų „Bangenė-Aivera“ arba „Adorma-Roletai Jums“. Čia jau reikėtų žiūrėti, kuri ekipa turi geresnius papildomus rodiklius. Minėtos komandos parodė geriausius rezultatus reguliariajame sezone, kur patyrė tik po tris pralaimėjimus. Jeigu sportinis gyvenimas greitu laiku nesugrįžtų į įprastas vėžes, yra variantas rudenį, prieš naujo sezono startą, užbaigti šias pirmenybes. Tai bus nuspręsta komandų vadovų susirinkime, todėl nieko konkretaus prognozuoti nenorėčiau “, – „Sekundei“ sakė jau virtinę metų miesto pirmenybių vyriausiojo teisėjo pareigas einantis R. Davainis.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų