Panevėžio apskrityje gyventojai paramai skyrė per milijoną eurų

Panevėžio apskrityje gyventojai paramai skyrė per milijoną eurų

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad lapkričio 15-oji yra paskutinė diena, iki kada įvairiems paramos gavėjams, meno kūrėjams ir politinėms partijoms pervedama gyventojų skirta parama.

Šiemet nuo 2018 m. sumokėtų mokesčių Panevėžio apskrityje 37,2 tūkst. gyventojų paramai skyrė 1,09 mln. eurų (ir tai yra 112 tūkst. eurų daugiau, nei pernai) iš kurių beveik 50 tūkst. eurų skirta politinėms partijoms. Pastarosioms paramą skyrė 3,2 tūkst. apskrities gyventojų.

Panevėžio mieste paramai skirta 652 tūkst. eurų, o Panevėžio rajone – 126 tūkst. eurų. Pasvalio ir Biržų rajonuose registruotiems paramos gavėjams gyventojai skyrė po 73 tūkst. eurų, Rokiškio rajone beveik 122 tūkst. eurų, o Kupiškio rajono paramos gavėjai sulaukė 41 tūkst. eurų.

Pastebima, kad vis daugiau gyventojų prašymus skirti dalį pajamų mokesčio paramai pildo per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) – tai greičiausias ir saugiausias būdas skirti paramą. Šis būdas leidžia VMI greičiau identifikuoti prašymus teikiančius asmenis, padeda užtikrinti skaidrumą ir tai, kad parama būtų skiriama savanoriškai bei savarankiškai.

Pažymėtina, kad nuo 2020-ųjų, siekiant užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimo asmens duomenimis atvejams, bus priimami tik e. būdu pateikti prašymai skirti pajamų mokesčio dalį paramai. Nuo kitų metų popierinių prašymų skirti paramą VMI nebepriims ir nenagrinės. Sprendimas priimtas palaipsniui – jau keleri metai nebuvo galimybės popierinį prašymą pateikti per darbdavį, taip pat VMI nepriėmė prašymų, jei juos urmu bandė pristatyti patys paramos gavėjai, nenagrinėti pluoštais atsiųsti arba VMI darbuotojui tiesiogiai atnešti prašymai, jeigu kartu su jais nebuvo pridėti atstovavimą kiekvienam gyventojui, kurio prašymas teikiamas, patvirtinantys dokumentai.

Gyventojai, kurie nesinaudoja kompiuteriu ar neturi interneto ryšio, tačiau norės skirti paramą, jau nuo sausio 1 d. pildant prašymus e. būdu, visą reikiamą pagalbą gaus tiek atvykę į VMI gyventojų aptarnavimo padalinius, tiek paskambinę Mokesčių informacijos centro telefonu 1882. Prašymus EDS sistemoje taip pat bus galima užpildyti bei pateikti ir visoje Lietuvoje veikiančiuose Viešosios interneto prieigos taškuose, į kuriuos tam tikru laiku atvyks ir VMI specialistai.

Panevėžio AVMI primena, kad įgyvendinant mokesčių reformą, nuo šių metų 1,289 karto padidintas „ant popieriaus“ gaunamas darbo užmokestis bei atnaujinti GPM tarifai, todėl pasikeitė ir procentinės paramai skiriamos pajamų mokesčio dalys. Nuo 2020 m. paramos gavėjams, tarp jų ir meno kūrėjams, bus galima skirti iki 1,2 proc. pajamų mokesčio (anksčiau buvo skiriama 2 proc.), politinėms partijoms – iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.), profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.).

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų