Panevėžietiški oskarai – iškilioms asmenybėms

Panevėžietiški oskarai – iškilioms asmenybėms

Ketvirtadienio vakarą Panevėžio dailės galerijoje iškilmingos ceremonijos metu nusilenkta 2017 m. Metų panevėžiečiams.

Jau tradicija tapusiame renginyje pagerbti penki labiausiai miestui nusipelnę panevėžiečiai: parolimpietė Sigita Markevičienė, knygnešio J. Masiulio anūkė aktorė Karolina Masiulytė-Paliulienė, plaukikas Danas Rapšys, krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentas Alvydas Bieliauskas, kompozitorius, džiazo muzikos atlikėjas Juozas Rimantas Bagdonas. Tradicinė dienraščio „Sekundė“ nominacija „Už žmogiškumą“ atiteko Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovei Rūtai Liberienei.

Panevėžio miesto meras, sveikindamas Metų panevėžiečius, teigė, kad išrinkti pačius verčiausius nebuvo lengva. Iš viso šiemet gyventojai pasiūlė 34 kandidatus – ryškias, iškilias asmenybes, savo srities profesionalus, kurie darbais garsina miestą, kuria jo tapatybę. Visgi teko išrinkti tik penkis, kurie papildys iškiliausių panevėžiečių plejadą.

„Sveikinu kiekvieną iš jūsų, nes tokia miesto gyventojų pagarba yra milžiniškas įvertinimas. Na, o šįvakar – ypatingas dėmesys žmonėms, kurių vardus, veiklą, pasiekimus ir nenuginčijamą indėlį į miesto vardo garsinimą žino kiekvienas panevėžietis. Mielieji, šis vakaras, čia susirinkę žmonės – tai jūsų darbų įvertinimas, padėka už dėmesį miestui ir jo bendruomenei. Dėkoju už tai, ką darote, ir nedvejodamas sakau – jūs kuriate pasididžiavimą savo miestu, jūsų dėka su pasididžiavimu sakome: „Aš esu panevėžietis!“ – kalbėjo meras Rytis Račkauskas.

Geriau nei Holivudo „Oskaras“

Už lietuvybės puoselėjimą, demokratijos ir Europos kultūros propagavimą, menininkų pristatymą, knygnešystės, švietėjiškų idėjų sklaidą, J. Miltinio epistolinio palikimo išsaugojimą, labdaringą ir mecenavimo veiklą Juozo Lebednyko skulptūrėlė buvo įteikta Prancūzijos garbės legiono ordino kavalierei, knygnešio J. Masiulio anūkei ir knygyno savininkei, aktorei Karolinai Masiulytei-Paliulienei. Kaip apdovanojimų ceremonijoje teigė Metų panevėžietė, šis apdovanojimas jai daug svarbesnis nei Holivudo „Oskaras“.

„Dėkoju už tokį įvertinimą, su jumis virtualiai esu jau keturiasdešimt metų, kai mūsų tėvelis Jonas Masiulis mus pirmą kartą atvežė į Lietuvą. Nors tik keletą minučių galėjome pabūti tėčio knygyne, nuo to laiko dalis manęs liko čia. Vėliau jau atvykome gyventi į laisvą Lietuvą. Tuo metu pasijutau kaip dėlionės paskutinis gabaliukas, kuris pagaliau rado savo vietą“, – susijaudinusi kalbėjo K. Masiulytė-Paliulienė.

Metų panevėžietė sulaukė ir netradicinės dovanos – Londono karališkosios muzikos akademijos studentė Rusnė Tušlaitė skyrė jai muzikinį kūrinį.

Už originalų džiazo bei liaudiškos muzikos kūrybinį palikimą, padedantį ir Lietuvos meno įstaigoms siekti savų aukštumų, įvairiapusį džiazo muzikos populiarinimą mieste daugiau nei 35 metus, Panevėžio garsinimą Lietuvoje ir užsienyje apdovanotas kompozitorius, pianistas, džiazo muzikos atlikėjas Juozas Rimantas Bagdonas prisipažino, kad tokia jaudinanti akimirka jo gyvenime pirmą kartą.

„Kaip yra pasakęs vienas išminčius, gyvenimas yra ne tos dienos, kurios praėjo, o tos, kurios įsiminė. Ši diena – man didžiulė šventė. Prisipažinsiu, buvo dienų, kai norėjosi viską mesti ir kaukti vilku, bet kaip yra pasakęs Vinstonas Čerčilis: „Nors brendi per pragarą, nesustok“. Tai suteikdavo man stiprybės. Geriau būti panevėžiečiu savame mieste, nei niekuo Niujorke. Jeigu norite būti laimingi, tai ir būkite, ir visai nesvarbu, ką pasakys psichologas“, – juokavo J. R. Bagdonas.

Galerija

Atsilygino aukso medaliu

Šiemet už viso gyvenimo nuopelnus apdovanota parolimpietė lengvaatletė, daugkartinė Europos aklųjų ir silpnaregių lengvosios atletikos čempionė, parolimpinių žaidynių prizininkė Sigita Markevičienė. Ją į renginį atlydėjo jos treneris Sergejus Sokolovas.

Eilėmis prabilusi moteris džiaugėsi, kad buvo pastebėtas ir įvertintas negalią turintis žmogus, tačiau pripažino, kad šio apdovanojimo nebūtų be kitų žmonių pagalbos.

„Dėkoju, kad pastebėjote žmogų, turintį negalią. Nelengva pasiekti laimėjimų, jeigu šalia nebūtų tokio žmogaus kaip mano treneris S. Sokolovas“, – kuklinosi parolimpietė.

Panevėžio krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentui Alvydui Bieliauskui vos per trejus metus pavyko į Panevėžį sugrąžinti krepšinio dvasią. Už į Aukštaitijos sostinę grąžintą krepšinio populiarumą, ekipos laimėjimus, Panevėžio miesto garsinimą jam taip pat skirtas Metų panevėžiečio apdovanojimas.

„Panevėžys visuomet buvo krepšinio miestas. Džiugu, kad per gana trumpą laiką „Lietkabelis“ pateko tarp šešiolikos geriausių Europos komandų, tapo Lietuvos vicečempionu. Kaip yra pasakęs vienas iš trenerių, žaidžia ne biudžetai, žaidžia žmonės, o kai jie įdeda visą sielą, nuoširdumą, viską galima pasiekti“, – sakė A. Bieliauskas.

Simboliška, kad kol Panevėžyje vyko iškilminga Metų panevėžiečių apdovanojimų ceremonija, plaukikas Danas Rapšys Europos plaukimo čempionate tapo nugalėtoju ir į Lietuvą parveš aukso medalį.

Kaip juokavo šventės vedėjas Gintaras Mikalauskas, kadangi D. Rapšys tik išlipo iš baseino ir nespės į ceremoniją, apdovanojimą pakvietė atsiimti jo seserį.

„Mūsų šeimai tai didžiulė garbė. Dėkojame, kad buvo įvertintas tas sunkus darbas. Kadangi jūs apdovanojote mano brolį, jis šiandien visai Lietuvai irgi padovanojo kalėdinę dovaną“, – atsiimdama broliui skirtą apdovanojimą sakė D. Rapšio sesuo.

Geri darbai daromi tyliai

Jau tapo tradicija, kad išskirtinį nominacijos „Už žmogiškumą“ apdovanojimą įteikia dienraštis „Sekundė“. Šiemet apdovanojimas skirtas Panevėžio gyvūnų globos draugijos įkūrėjai, vadovei ir sielai Rūtai Liberienei už ilgametį darbą ugdant atsakingą visuomenės požiūrį į mažuosius žmonių draugus.

Garsaus stiklo menininko Remigijaus Kriuko sukurtą statulėlę R. Liberienei įteikė dienraščio „Sekundė“ leidėjos bendrovės ON Media generalinė direktorė Rita Osteikienė. Beje, be dovanos neliko ir R. Liberienę į renginį atlydėjusi geriausia jos bičiulė retriverių veislės kalytė Mėta.

Kaip apdovanojimų ceremonijoje teigė R. Osteikienė, vienas didžiausių žmonijos mąstytojų Imanuelis Kantas yra rašęs, kad apie žmogaus širdį galima spręsti iš to, kaip jis elgiasi su gyvūnais. Tad nominacija „Už žmogiškumą“ skiriama žmogui, kurio širdis beribė.

„Dėkojame už pasiaukojimą, kad rūpinatės žmonių išduotais gyvūnais, neskaičiuodama darbo valandų. Už suburtą tokių pat altruistų savanorių komandą, o svarbiausia, už tai, kad darote pasaulį gražesnį“, – sveikino R. Osteikienė.

Kaip prisipažino R. Liberienė, tokio įvertinimo nesitikėjo, nes tyliai daromi darbai paprastai būna nematomi. Be to, ji pati be savanorių pagalbos būtų nieko nepadariusi, nes gyvūnų labai daug. Vien šiemet naujus namus padėjo surasti 863 gyvūnams.

„Pasakysiu kaip šuo, kuris viską supranta, bet kalbėti nemoka. Aš kalbėti moku, bet pasakysiu, kad žygiais, o ne žodžiais geri darbai daromi“, – kuklinosi R. Liberienė.

Galerija

Komentarai

  • Saunuole Sigita

  • Geriau būti panevėžiečiu savame mieste, nei Niujorke niekuo. Super gerb. Bagdono mintis!

  • Gražu, kad įvertinti. Tačiau, kaip visada šiek tiek liūdna, kad kai kas į tokį renginį vedasi ir šunį. Tiesiog mūsų miestas dar nedaaugo iki rimtų renginių. Gyvūnai vedami tik į tokius renginius, į kuriuos rengėjai kviečia su gyvūnais. Tuo labiau be antsnukio.

    • Atsakyti
    • Manau, kad šuns atsivedimas į renginį buvo suderintas, o šuo, išlaikęs socializacijos testą neprivalo būti su antsnukiu

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų