Organizatorių nuotr.

Panevėžietis tapo šalies diskgolfo čempionu

Lietuvos diskgolfo čempionate aukso medalį iškovojo Laurynas Rimavičius. Buvęs profesionalus futbolininkas, kartu su „Ekrano“ komanda tapęs šalies čempionu, pirmą kartą triumfavo šalies diskgolfo čempionate.

Nedožinkos (Zarasų rajonas) diskgolfo aikštyne buvo surengtas jau 13-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tris dienas vykusiame čempionate visi dalyviai sužaidė po vieną diskgolfo ratą per dieną.

Čempionate taip pat pirmą kartą varžėsi net septynių skirtingų divizionų atstovai. Prie jau tradicinių atvirojo, moterų, vyrų 40+, jaunimo iki 18 metų amžiaus prisidėjo ir trys nauji – merginų iki 18 metų, moterų 40+ ir vyrų 50+. Per savaitgalį buvo išaiškinti net septyni Lietuvos čempionai.

Didžiausios aistros virė atvirajame divizione. Jame po dviejų dienų žaidimo vienu tašku pirmavo titulą gynęs, 7 kartus Lietuvos čempionas vilnietis Gabrielius Gricius („Prodigy Disc Europe“ ir „DiscCity“ komandos). Nuo jo vienu tašku atsiliko jonaviškis Antanas Rimas o keturiais taškais – panevėžietis Laurynas Rimavičius.

Finalinį ratą užtikrintai pradėjo būtent L. Rimavičius ir, pasinaudodamas varžovų klaidomis, pasivijo abu lyderius, nors buvo sužaista vos 6 krepšiai iš 18. Panevėžietis ir toliau žaidė solidžiai, tad nepaliko vilčių klaidų neišvengusiems varžovams. L. Rimavičius finaliniame rate pakartojo atnaujintame Nedožinkos diskgolfo parke prieš dvi savaites pasiektą rekordą (ratas -8 prie PAR), iškovojo užtikrintą pergalę ir tapo Lietuvos čempionu.

Bendras L. Rimavičiaus rezultatas -11 prie PAR, G. Griciaus -7 prie PAR. A. Rimas, rato pabaigoje neišvengęs klaidų, pasidalino trečiąją vietą su vilniečiu Mindaugu Pošiumi. Abiejų rezultatas -6 prie PAR.

Diskgolfo pradininkas Panevėžyje Arūnas Balčiūnas buvo pirmas L. Rimavičiaus treneris. Jis pasidžiaugė tokia mūsų miesto atstovo sėkme.

„Laurynas labai sparčiai progresuoja, todėl man toks sėkmingas jo pasirodymas šalies čempionate nebuvo staigmena. Panevėžietis jau kuris laikas priklauso Lietuvos diskgolfo elitui, sėkmingai rungtyniauja ir šalies taurės varžybose. Smagu, kad diskgolfas sparčiai populiarėja Panevėžyje, todėl greitai, manau, ir daugiau panevėžiečių turėtų kaip lygūs su lygiais kovoti su geriausiais mūsų šalies šios sporto šakos atstovais“, – „Sekundei“ sakė A. Balčiūnas.

Finaliniame rate pirmieji finišavo jaunimo atstovai. Vaikinų čempionu pirmą kartą tapo Kulautuvos (Kauna rajonas) atstovas Adomas Brazauskas (rezultatas – +40 prie PAR). Pirmąja merginų čempione tapo elektrėniškė Andrė Pranukevičiūtė (+67 prie PAR). Andrės mama Daiva Pranukevičienė į Elektrėnus parvežė dar vieną aukso medalį – pasiekusi rezultatą +75 prie PAR ji laimėjo 40+ moterų divizione. Vyrų 50+ pogrupyje pirmą aukso medalį iškovojo gargždiškis Antanas Stonkus (+51 prie PAR).

Atkakli kova vyko vyrų 40+ amžiaus divizione. Puikiai visą savaitgalį žaidęs ir antrą geriausią rezultatą visame čempionate (įskaitant ir visus jaunesnius varžovus!) pasiekė „DiscCity“ komandos atstovas Tadas Ūselis (-8 prie PAR). Antrą vietą iškovojo T. Ūselio komandos draugas, praėjusių metų čempionas Miroslavas Jurgelevičius iš Jonavos rajono (+5 prie PAR). Trečias liko dar vienas „DiscCity“ atstovas – vilnietis Darius Gricius (+7 Prie PAR).

Tarp moterų trečius metus iš eilės nesunkiai nugalėjo dabar jau 6 kartus Lietuvos čempionė Mireta Jurgelevičiūtė iš Šveicarijos (Jonavos rajonas). M. Jurgelevičiūtės rezultatas +21 prie PAR buvo net 20 taškų geresnis nei antros likusios vilnietės Karolinos Bienkunskos (+41 prie PAR). Trečią vietą pasidalijo dvi sportininkės – vilnietė Svetlana Kobėc ir klaipėdietė Loreta Simutė (abi po +49 prie PAR).

Be čempionu tapusio L. Rimavičiaus, šalies čempionate varžėsi ir daugiau panevėžiečių.

Moterų per 40 metų grupėje antrą vietą iškovojo Danguolė Kriaučiūnienė iš Panevėžio rajono Velžio. Kitiems panevėžiečiams – Rolandui Jurgaičiui, Žygimantui Šaukliui, Gyčiui Palšauskui, Remigijui Malinauskui, Jonui Mileriui, Mariui Jakimavičiui – aukštų vietų nepavyko užimti.