Organizatorių nuotr.

Panevėžietės tapo Lietuvos čempionėmis

Panevėžyje vykusiame Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) U-18 merginų finalo ketverto varžybose triumfavo šeimininkės. Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos krepšininkės, laimėjusios pusfinalio bei finalo rungtynes, tapo šalies čempionėmis.

Trenerės Rimos Daunienės auklėtinės reguliariajame sezone nesuklupo nė sykio – panevėžietės laimėjo visus 7 žaistus susitikimus ir finišavo pirmojoje vietoje.

Finalo ketverto pusfinalyje aikštės šeimininkės įtikinamai 84:61 (20:18, 27:15, 18:9, 19:19) nugalėjo Vilniaus krepšinio mokyklos atstoves, kurios reguliariajame sezone liko ketvirtos, o susitikime dėl pirmosios vietos 72:66 (19:13, 14:24, 22:13, 17:16) pranoko Kauno KM „Žalgiris-2“ atstoves.

Pusfinalio mače panevėžietės nuo varžovių pabėgo antrajame kėlinyje, kuriame vienu metu turėjo net 19 taškų persvarą – 47:28. Ilgoji rungtynių pertrauka prasidėjo R. Sargūno sporto gimnazijos komandai pirmaujant rezultatu 47:33.

Po trečiojo kėlinio, kurį aikštės šeimininkės laimėjo 18:9, panevėžiečių pranašumas siekė 23 taškus (65:42), o mačo laimėtojas jau niekam nekėlė abejonių. Susitikimą R. Daunienės auklėtinės laimėjo užtikrinta 23 taškų persvara – 84:61.

Nugalėtojų gretose rezultatyvumu išsiskyrė trys krepšininkės, kurios kartu surinko net 58 taškus. Ema Januškevičiūtė pelnė 23 taškus, o Kamilė Žukaitė ir Viltė Andrunavičiūtė – po 19. Be to, E. Januškevičiūtė taip pat dar atkovojo 17 kamuolių ir surinko 32 naudingumo balus.

Be minėtų žaidėjų, Panevėžio R. Sargūno SG taškus pelnė šios krepšininkės: Samanta Motužytė 11, Evelina Razgutė 10, Gabrielė Grauslytė 3, Brigita Kontenytė 2.

Įveikusios vilnietes, kovoje dėl U-18 amžiaus grupės nugalėtojų vardų panevėžietės susitiko su Kauno KM „Žalgiris-2“ krepšininkėmis, kurios kitame pusfinalyje taip pat įtikinamai 83:62 nugalėjo Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtines.

Finalo rungtynes sėkmingiau pradėjo panevėžietės, kurios po pirmojo ketvirčio pirmavo 6 taškų persvara 19:13. Labai sėkmingai antrąjį kėlinį sužaidusios kaunietės prasidėjus ilgajai rungtynių pertraukai turėjo 4 taškų pranašumą – 37:33. Dramatiškai vykusio susitikimo pabaigoje tiksliau sužaidė panevėžietės ir iškovojo pergalę rezultatu 72:66.

R. Sargūno SG: Viltė Andrunavičiūtė 22, Kamilė Žukaitė 18, Evelina Razgutė 12, Ema Januškevičiūtė ir Samanta Motužytė po 7, Gabrielė Grauslytė 6. Taškų šiame mače nepelnė Marija Velykytė, Deimantė Musteikytė, Eva Šarakovaitė, Brigita Kontenytė ir Gabija Zalatorytė.

Lietuvos čempionių trenerė R. Daunienė po pergalingų rungtynių sakė, kad jos auklėtinės nusipelnė pirmosios vietos.

„Šiame sezone nepralaimėjome nė karto. Reguliariajame sezone iškovojome septynias pergales, o finalo ketverte – dar dvi. Susitikimas dėl pirmosios vietos nebuvo lengvas, bet merginos pademonstravo kovingą charakterį ir įveikė pajėgias varžoves. Sėkmingam mūsų komandos žaidimui įtakos turėjo ir tai, kad absoliuti dauguma šios ekipos žaidėjų dalyvavo ir grūdinosi Lietuvos moterų krepšinio lygos kovose“, – „Sekundei“ sakė nugalėtojų komandos trenerė.

Į simbolinį penketuką išrinktos čempionių komandos žaidėjos V. Andrunavičiūtė ir E. Januškevičiūtė. Be panevėžiečių, į simbolinį penketą pateko vilnietė Urtė Ratavičiūtė, kaunietė Ugnė Sirtautaitė ir klaipėdietė Dominyka Gerkytė.