T. Salamanavičiaus nuotr.

Panevėžietėms atiteko bronza

Šių metų Lietuvos vaikų U13 mergaičių rankinio čempionate Romualdo Jansono taurei laimėti sėkmingai pasirodė Panevėžio sporto centro komanda. Trenerės Lauros Salamanavičės auklėtinės iškovojo trečiąją vietą.

Šalies mergaičių rankinio čempionatą pradėjo dvylika komandų. Jos buvos suskirstytos į du pogrupius po 6 ekipas. Iš abiejų pogrupių į kitą etapą pateko po keturis kolektyvus. Savo grupėje užėmusios antrąją vietą čempionato ketvirtfinalyje panevėžietės susitiko su Tauragės sporto centro rankininkėmis, kurios kitame pogrupyje liko trečios. Išvykoje įveikusios varžoves 16:10, o namuose laimėjusios 18:13, mūsų miesto jaunosios rankininkės pateko tarp keturių stipriausių šalies komandų.

Finalo ketverto varžybose, kurios buvo surengtos Panevėžyje, trenerės L. Salamanavičės auklėtinės patyrė du pralaimėjimus ir pasiekė vieną pergalę. Panevėžio sporto centro komanda 12:14 nusileido Klaipėdos „Viesului“, 9:23 – čempione tapusiai Kauno rajono sporto mokyklai, bet kovoje dėl trečiosios vietos 22:19 įveikė Šiaulių „Dubysą“.

Bronzos medalius iškovojo Amanda Dzikavičiūtė, Vakarė Raščiūtė, Gabrielė Morkūnaitė, Liepa Kakanytė, Viktorija Pučetaitė, Gytė Mackevičiūtė, Eva Binzaitė, Ugnė Krikštaponytė, Patricija Lapinskaitė, Monika Mosteikaitė, Henrika Tranavičiūtė, Evelina Tranavičiūtė.

Į simbolinį Lietuvos U13 amžiaus grupės septintuką pateko ir dvi panevėžietės. V. Raščiūtė pripažinta geriausia vartininke, o A. Dzikavičiūtė – geriausia kairiojo pusiau krašto žaidėja. Ši rankininkė per trejas rungtynes Panevėžio sporto centro komandai pelnė net 24 įvarčius.

Naudingiausia Panevėžio komandos žaidėja pripažinta Liepa Kakanytė.

Panevėžio sporto centro komandos trenerė L. Salamanavičė savo auklėtinėms negailėjo komplimentų.

„Džiaugiuosi komandos pasiektais tikslais. Svarbiausia, kad einame į priekį ir judame teisinga linkme. Šeštadienį rungtynės buvo emocingos, kovingos ir be galo sunkios. Salėje buvo tikri tropikai, o mes nesužaidėme taip, kaip tikėjomės. Sekmadienį pavyko reabilituotis ir pasiekti sunkią pergalę. Didžiuojuosi savo mergaitėmis“, – „Sekundei“ sakė prizinę vietą iškovojusios komandos trenerė.