Panevėžiečiui – nuosprendis už neteisėtą tarptautinę prekybą

Panevėžiečiui – nuosprendis už neteisėtą tarptautinę prekybą

Panevėžio apygardos prokuratūros argumentai įtikino teismą – panevėžietis pripažintas kaltu dėl nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo ir kitų nusikaltimų, todėl valstybės biudžetą turės papildyti daugiau nei 100 tūkst. eurų.

Pastaraisiais metais Vilniuje gyvenantis, bet iš Panevėžio kilęs 41 metų V. V. į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnų akiratį pakliuvo prieš dvejus metus.

FNTT pareigūnams kilo įtarimų, kad V. V. galimai neteisėtai verčiasi stambaus masto komercine veikla jos neregistravęs Valstybinėje mokesčių inspekcijoje ir nemokėdamas mokesčių. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jolita Pocienė.

Atliekant tyrimą, V. V. namuose per kratas buvo rasta daugiau nei 1 tūkst. įvairios automobilinės įrangos, detalių, multimedijos. Paaiškėjo, kad dalis jos įvairiose užsienio šalyse buvo įregistruota kaip dingusi ar pavogta. Dėl navigacijos įrangos bei kitokios automobilinės aparatūros vagysčių Vokietijos pareigūnai atlieka ikiteisminius tyrimus, kuriuose V. V. apklaustas kaip įtariamasis.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusios ir valstybinį kaltinimą teisme palaikiusios prokurorės J. Pocienės teigimu, FNTT pareigūnai atliko didžiulį darbą, rinkdami bylai svarbius įrodymus. „Siekiant ištirti beveik ketverius metus V. V. galimai vykdytą neteisėtą veiklą, buvo paprašyta informacijos iš kelių užsienio šalių bankų, tarptautinių siuntų gabenimo tarnybų, užsienio šalių teisėsaugos institucijų. Taip pat skirtos užduotys VMI ir FNTT specialistams atlikti ūkinės finansinės veiklos tyrimus “, – apie sudėtingą tyrimą pasakojo prokurorė.

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs šią bylą, konstatavo, kad V. V. 2011-2015 metais užsiėmė neteisėta komercine veikla . V. V. įvairių automobilių detalėmis bei kita automobiline aparatūra prekiavo internetu, o pirkėjai pervesdavo pinigus į sąskaitas, atidarytas įvairiuose Lietuvoje bei užsienio šalyse veikiančiuose bankuose V. V., jo žmonos bei dar trijų asmenų vardu.

V. V. taip pat pripažintas kaltu dėl nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo. Teisiamasis, į savo bei dar kelių asmenų vardais atidarytas bankų sąskaitas gavęs neteisėtų komercinės veiklos pajamų, didžiąją jų dalį panaudojo vystydamas šį verslą, atlikdamas finansines operacijas, įsigydamas nekilnojamąjį turtą.

Jau atliekant ikiteisminį tyrimą, 2015 metų pavasarį, V. V. žmonos vardu registruoti du automobiliai buvo perregistruoti kitiems asmenims, nors šios šeimos turtui buvo skirti laikini nuosavybės teisės apribojimai. Todėl V. V. teismo buvo pripažintas kaltu ir dėl neteisėtai perleisto turto, kuriam buvo skirti laikini nuosavybės teisės apribojimai.

Panevėžio apygardos teismas V. V. skyrė laisvės atėmimą 1 metams, atidedant jos vykdymą 2 metams bei 220 MGL (8 tūkst. 285 eurų) dydžio baudą. Teismo sprendimu V. V. skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 100 tūkst. eurų vertės turto konfiskavimas. Taip pat iš nuteistojo konfiskuota ir daugiau nei tūkstantis vienetų automobilinės aparatūros, navigacijos įrangos ir prietaisų.

Komentarai

  • Štai kur dingsta vogtos multimedijos. Įdomu, kiek dar tokių V.V. internetu prekiauja vogtomis auto dalimis ???

  • Ar įdomu skaityti, kad kažkas kažką padarė, kažkur pinigus kažkaip plovė? Tai, Sekunde, gal konkretumo? Kodėl Delfi gali parašyti ir vardą ir pavardę ir nuotrauką įdėti, o Jūs rašot apie V.V., Š.Š. ar dar apie beleką.

    • Atsakyti
  • matyt sekundės draugas

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų