Panevėžiečiui – nemalonumai dėl Rusijos karo palaikymo

Panevėžiečiui – nemalonumai dėl Rusijos karo palaikymo

Teismas patvirtino Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroro nutarimą panevėžietį, pripažinusį kaltę dėl socialiniame tinkle skelbtų prorusiškų ir prosovietinių, kitas tautas žeminančių komentarų, atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Pasak prokuratūros, 63 metų vyrui teks sumokėti įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, nuo 2021 metų liepos iki praėjusių metų lapkričio vyras viename socialiniame tinkle, savo paskyroje viešai skelbė įrašus, kuriuose pritarė Rusijos karinei invazijai Ukrainoje, niekino ir tyčiojosi iš ukrainiečių, kaip tautinės grupės, tokiu būdu propaguodamas priešiškumą bei smurtinių veiksmų prieš tautinių pažiūrų ukrainiečius idėją.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad tokiais savo veiksmais panevėžietis viešai pritarė tarptautiniams nusikaltimams ir juos neigė bei kurstė prieš kokios tautos žmonių grupę.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Gražvydas Kazlauskas, įvertinęs, kad įtariamasis savo kaltę pripažino ir nebuvo anksčiau teistas, priėmė nutarimą jį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą vienerių metų laikotarpiui. Jam taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 500 eurų dydžio įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Jeigu vyras laidavimo metu padarys naują tyčinį nusikaltimą, ankstesnis sprendimas atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės nustos galioti ir bus sprendžiama dėl baudžiamosios atsakomybės taikymo už visas padarytas nusikalstamas veikas., informuoja prokuratūra.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Kiekvienas turi teisę išreikšti nuomonę.O lietuva jau seniai viršija visus rodiklius su savo betvarke.Negalima išsakyti savo nuomonės,nepamirškit,kad europa to nedraudžia nei streikų,nei žodžio laisvės.Taip kad geriau tvarka darykit valdžioje ir savo lietuviškose smegenyse.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų