Panevėžiečiui D. Rapšiui – bronza Europos čempionate

Vengrijos sostinėje Budapešte pirmadienį startavusiame Europos vandens sporto šakų čempionate paaiškėjo pirmieji plaukimo rungčių medalių komplektų savininkai.

Geriausias Lietuvos plaukikas panevėžietis Danas Rapšys pirmadienį vyrų 400 metrų laisvuoju stiliumi finale tarp aštuonių plaukikų finišavo trečias ir pasipuošė bronzos medaliu. Jis distanciją įveikė per 3 min. 45,39 sek.

Distanciją greičiausiai įveikė ir pirmas atplaukė rusas Martinas Maliutinas (3:44,18 min.). Sidabrą iškovojo austras Felixas Aubeckas (3:44,63 min.).

Kitas panevėžietis, vienintelis 100 metrų plaukimo krūtine pusfinalyje dalyvavęs Lietuvos atstovas 24-erių Andrius Šidlauskas pateko tarp aštuonių geriausiųjų ir varžysis finale, kuris vyks antradienį vakare.

Budapešte vyksiančiame LEN Europos vandens sporto čempionate gegužės 17 dieną prasidėjusi plaukimo programa tęsis iki pat sekmadienio. Čia varžosi ir dvylika Lietuvos plaukikų, bandysiančių pasigerinti asmeninius rezultatus ir įvykdyti normatyvus į Tokijo vasaros olimpines žaidynes.