Panevėžiečiams – įvertinimas „Už žmogiškumą“. Ką pasiūlysite jūs?

Panevėžiečiams – įvertinimas „Už žmogiškumą“. Ką pasiūlysite jūs?

Artėjant metų pabaigai, Panevėžio dienraštis „Sekundė“ tęsia gražią tradiciją – jau šeštą kartą kviečia rinkti nominacijos „Už žmogiškumą“ laureatą.

Įvertinimas už žmogiškumą

Prasidedantys rinkimai suteikia galimybę įvertinti tuos, kurių tyliai, plačiai neviešinant atliekami geri darbai daro mūsų visų kasdienybę gražesnę, aplinką jaukesnę, o gyvenimą – šviesesnį.

Jūsų pasiūlytų kandidatų, vertų padėkos ir pagarbos, lauksime iki lapkričio 21 dienos adresu sekunde@onmedia.lt. Laiške nurodykite apdovanojimui siūlomo žmogaus vardą, pavardę ir aprašykite, kodėl, jūsų nuomone, jis vertas būti apdovanotas. Iš raštu pateiktų kandidatūrų atrinkę penkias, pakviesime balsuoti renkant tą vienintelį. Dienraščio „Sekundė“ skaitytojų išrinktas šių metų laureatas bus apdovanotas kartu su 2018 m. Metų panevėžiečiais iškilmingoje ceremonijoje gruodžio 19-ąją.

Nesijaučia atlikusios žygdarbį

Pagarbą ir padėką už kilnius, nesavanaudiškus darbus bei poelgius pelniusių žmonių Panevėžyje yra daug. Tai įrodė visus pastaruosius penketą metų didelis skaitytojų aktyvumas renkant panevėžietį šiam garbingam apdovanojimui.

Pirmosiomis nominacijos „Už žmogiškumą“ laureatėmis dar 2013-aisiais tapo dvi drąsios liepsnų tramdytojos – degalinės darbuotojos Danguolė Kundelienė ir Giedrė Pilkauskienė. Moterys be specialios aprangos ir netgi be pirštinių puolė gesinti prie dujų kolonėlės užsiliepsnojusį automobilį, užbėgdamos už akių didelei nelaimei.

Per pastaruosius penketą metų G. Pilkauskienė darbavosi keliose degalinėse, tačiau galiausiai vėl sugrįžo į tą pačią, kurioje pasižymėjo išskirtine drąsa ir neeiliniu poelgiu. Panevėžietė sako nesijaučianti atlikusi žygdarbį.

Pasikartojus tokiai situacijai kaip prieš penketą metų, Giedrė sako darytų lygiai tą patį. Anot jos, su kolege gesindamos liepsnojantį automobilį, grėsmės nejautė ir apie save negalvojo – tiesiog darė, ko buvo išmokytos.

„Jeigu taip nutiktų antrą kartą, lygiai taip pat elgčiausi, netgi daugiau padaryčiau, nei tada padarėme“, – prisipažįsta G. Pilkauskienė.

Sulaukti „Sekundės“ įvertinimo moterims buvo smagu – dar ir dabar Giedrė kartais peržiūri apdovanojimų ceremonijos nuotraukas, prisimena iškilmingą vakarą miesto Dailės galerijoje užplūdusias emocijas.

„Tokiam apdovanojimui gal buvo už mus vertesnių žmonių. Mes tik dirbome savo darbą. Žmones, kurie tikrai padaro kažką gražaus, reikia palaikyti, padėkoti, o tokia nominacija – labai graži dienraščio iniciatyva“, – sako G. Pilkauskienė.

Motyvacija tęsti mamos darbus

Dienraščio „Sekundė“ įsteigtos nominacijos „Už žmogiškumą“ 2014 m. laureate tapo gydytoja, agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyriaus vadovė, Šeimos ir Vaikų paramos namų įkūrėja Marija Zabulionienė – už gerus darbus ir nuopelnus miesto žmonėms. Už Amžinybėn išėjusią gydytoją apdovanojimą atsiėmusiai Irmai Zabulionytei toks mamos nuopelnų įvertinimas itin reikšmingas, svarbus ir jautrus. Tai ne tik brangaus žmogaus veiklos pagerbimas, bet ir didžiulė motyvacija pačiai tęsti mamos pradėtus darbus.

„Apdovanojimas, skirtas mamai, parodė, kad viskas, ką ji darė, buvo ne veltui, kad buvo reikalinga“, – sako I. Zabulionytė.

Jos įsitikinimu, apdovanojimas už tyliai daromus gerus darbus – tiesiog už žmogiškumą ypatingas ir reikalingas, nes skiriamas žmonėms, dirbantiems iš širdies dėl kitų.

„Tai parodo, kad geri darbai nėra veltui. Tiesiogiai padėkų tokie žmonės retai sulaukia ir tai yra stiprus motyvavimas nesustoti, eiti į priekį, toliau daryti ir skleisti gėrį“, – mano I. Zabulionytė.

Įvertinimas už išgelbėtą gyvybę

2015-aisiais nominacija „Už žmogiškumą“ apdovanota dienraščio „Sekundė“ skaitytojų didžiausio palaikymo sulaukusi Respublikinės Panevėžio ligoninės Kardiologijos skyriaus slaugytoja Vilija Kūnaitienė. Greita šios moters reakcija ir pačiu laiku suteikta pagalba išgelbėjo jauno žmogaus gyvybę.

Per Panevėžio gimtadienį į medį, po kuriuo stovėjo jauni vaikinai, trenkus žaibui, Respublikinės Panevėžio ligoninės Kardiologijos skyriaus slaugytoja Vilija Kūnaitienė nesutriko ir iki atvykstant greitosios medikams, teikė pagalbą – nebekvėpuojančiam jaunuoliui darė širdies masažą.

„Sakoma, kad viskas negatyvu, viskas blogai, o čia įvertinami išskirtinai gerų žmonių gera valia, geri darbai. Toks įvertinimas labai reikalingas. Tai gera ir žmogiška“, – kalbėjo medikė.

Trisdešimt penkerius metus toje pačioje darbovietėje išdirbusi V. Kūnaitienė sako visą laiką maniusi esanti neverta tokio dėmesio, o sulaukusi „Sekundės“ įvertinimo juo didžiuojasi.

Vienija originalios idėjos

2016 m. nominacijos laureatu tapo Panevėžio vyskupijos kurijos ekonomas, Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos klebonas Romualdas Zdanys. Dvasininkas įvertintas už darbą su Panevėžio jaunimu, originalias idėjas puoselėjant dvasingumą ir skleidžiant gerumą – už meilę panevėžiečiams. Dr. R. Zdanio originalios idėjos vienija miesto bendruomenę geriems darbams.

Dienraščio „Sekundė“ skaitytojų įvertintas už skleidžiamą žmogiškumą dvasininkas pripažįsta, jog apdovanojimas buvęs malonus, tačiau visiškai netikėtas.

„Svarbiausia, kad „Sekundės“ apdovanojimą skiria ne sukviesta ekspertų komisija, kaip kad daug kur būna, o paprasti žmonės. Šiuose rinkimuose pastebėtas ir įvertintas gali būti bet kuris gera darantis žmogus. Tuo šis apdovanojimas yra ypatingas. O paskatinimų už gerus darbus niekada nebus per daug. Kai aplinkui tiek daug pesimizmo, negatyvios informacijos, labai gražu ir šviesu, kai pastebimi paprasti, eiliniai žmonės ir jų geri darbai“, – kalbėjo dr. R. Zdanys.

Glosto širdį ir įpareigoja

Pernai laureate tapo Panevėžio gyvūnų globos draugijos įkūrėja, vadovė ir jos siela Rūta Liberienė, įvertinta už ilgametį darbą ugdant atsakingą visuomenės požiūrį į mažuosius žmonių draugus. Per iškilmingą apdovanojimų ceremoniją miesto Dailės galerijoje be dovanos neliko ir R. Liberienę į renginį atlydėjusi geriausia jos bičiulė retriverių veislės kalytė Mėta.

Anot laureatės, pelnyta nominacija „Už žmogiškumą“ ne tik paglosto širdį, bet ir savotiškai įpareigoja bei stipriai motyvuoja.

„Vėliau tave labiau mato žmonės ir reikia dar labiau pasistengti, kad pateisintum tokį įvertinimą“, – sako R. Liberienė.

Pasak jos, žmonėms malonus kiekvienas įvertinimas, nes patvirtina, kad visgi kažkas pastebi nesiviešinant nuveiktus gerus darbus, kad jie reikalingi.

Galerija

Komentarai

  • Siūlau Jadvygą iš Marijonų gatvės. Ją pažįsta visas mikrorajonas. Tai žmogus, negailėdamas savo laiko ir sveikatos, prižiūri ir tvarko mikrorajoną.

    • BŪTINAI! Visas mikrorajonas blizga švara nuo šios moters pasišventimo! Siūlau p. Jadvygą.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų