Panevėžiečiams – betarpiški atsakymai apie pensijų kaupimą

Panevėžiečiams – betarpiški atsakymai apie pensijų kaupimą

Prieš mažiau nei dvejus metus Lietuvos rinkoje paslaugas pradėjusi teikti ir išskirtinai vien tik į pasyviai valdomus indeksinius fondus investuojanti pensijų fondų valdymo bendrovė „Goindex“ per tokį trumpą laiką užsitikrino didelį klientų bei investuotojų pasitikėjimą ir gerokai išjudino pensijų kaupimo fondų rinką.

Nuo 2023 m. spalio iki šių metų gegužės pabaigos gyventojų kaupiama suma „Goindex“ valdomuose II ir III pakopos pensijų fonduose išaugo daugiau nei trigubai – nuo 25,5 mln. eurų iki 79,5 mln. Eur, o pensijų fondų dalyvių skaičius bendrovėje per 7 mėnesius ūgtelėjo beveik dvigubai – nuo 10,4 tūkst. iki 19,1 tūkst.

Jauna, tačiau didžiulę patirtį finansų srityje sukaupusių profesionalų įkurta bendrovė netruko pelnyti klientų pasitikėjimą, nes siekia betarpiškai bendrauti su gyventojais ir apie sudėtingus dalykus papasakoti paprastai ir aiškiai.

Turuose per šalies miestus didžiausiose žmonių susibūrimo vietose, dažniausiai prekybos centruose, „Goindex“ atstovai ne tik pristato savo paslaugas, bet ir konsultuoja gyventojus pensijų kaupimo klausimais.

O nuo šios savaitės bendrovės atstovai panevėžiečius konsultuoja prekybos centre „Maxima“, Klaipėdos g. 92.

Ilgalaikė nauda

„Panevėžiečius kviesime pasidomėti, kaip jiems sekasi kaupti II ir III  pakopos pensijų fonduose, pristatysime savo bendrovės išskirtinumą ir privalumus. Pensijų kaupimas apipintas daugybe klaidingų mitų – mes užsiimame finansine edukacija, remdamiesi faktais ir skaičiavimais, su panevėžiečiais pasidalinsime savo žiniomis apie ilgalaikę kaupimo naudą“, – teigia Jonas Iržikevičius, „Goindex“ valdybos pirmininkas ir vadovas.

Anot jo, kaip moksle ar sporte, taip ir pensijų kaupimo srityje labai greito rezultato ar sėkmės nereikia tikėtis.

„Nusprendus pradėti sportuoti kitą dieną tikrai nepavyks dalyvauti olimpiadoje, taip ir kaupimas pensijai yra ilgalaikis procesas, kuriame svarbu išlaikyti discipliną. Reguliariai atsidėdami kad ir nedidelę dalį lėšų kas mėnesį, per ilgą laikotarpį pamatysite, kaip auga jūsų būsimos pensijos krepšelis“, – palygino J. Iržikevičius.

Dauguma iš mūsų turime vienintelį pajamų šaltinį – darbo užmokestį ir per gyvenimą nesukaupusiems didelio kapitalo ar neįkūrusiems pelningo verslo pensijų fondai bene vienintelis efektyviausias kelias darbingu laikotarpiu pasirūpinti savo ateitimi. Yra galimybė kaupti II pakopoje po 3 proc. kartu gaunant ir valstybės skatinamąją įmoką 1,5 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio kas mėn. (2024 m. tai sudaro 27,04 Eur) arba III pakopoje savarankiškai nusprendžiant, kiek kas mėnesį skirti papildomai kaupti.

Kaip sveikata verta pasirūpinti profilaktiškai, o ne susirgus, taip ir apie pensiją pravartu galvoti iš anksto, kad jos sulaukus netektų graužtis, kaip išgyventi vien tik iš „Sodros“ mokamų pinigų, geriausiu atveju prilygstančių pusei gauto uždarbio.

J.Iržikevičius pabrėžia: nors kaupti pensijai geriausia pradėti kuo anksčiau, kol žmogus darbingas, tą daryti niekada ne per vėlu.

Prekybos centre panevėžiečių laukiantys „Goindex“ konsultantai kiekvienam individualiai paaiškins pensijų kaupimo niuansus ir netgi apskaičiuos, kiek realiai žmogus galėtų sukaupti per jam iki pensijos likusį laiką.

Atsakys į visus klausimus

J.Iržikevičius apgailestauja: vis dėlto žmonės mažai domisi pensijų kaupimu, į tai atkreipė dėmesį aktyviai su klientais bendraudami „Goindex“ komandos atstovai.

„Lietuvoje yra 1,4 mln. pensijų kaupimo fondų dalyvių. Jie gali pagerinti savo situaciją pasidomėję, kokius mokesčius moka pensijų kaupimo bendrovei, kuriai patiki savo pinigus, kokius ši bendrovė taiko mokesčius ir kokių  rezultatų ji pasiekė, palyginti skirtingų bendrovių duomenis ir pasirinkti, kur toliau kaupti. Didžioji problema, kad žmonės įsisuka į kitas veiklas, o išsaniau pasidomėti savo kaupimo pensijai situacija nelieka laiko.

Daugelis kaupiančiųjų net nežino, kad jie bendrovę visada gali pakeisti, dažniausiai tai nieko nekainuoja ir itin paprasta“, – sako J. Iržikevičius.

Pasikalbėję su „Goindex“ konsultantais panevėžiečiai tikrai turės naudos.

„Maximos“ prekybos centre sutikto „Goindex“ atstovo verta išklausinėti visko, kas susiję su pensijų kaupimu: kokie kaupimo būdai, kokios mokestinės lengvatos, kas finansiškai labiau apsimoka – pinigus investuoti į pensijų fondą ar pasidėti indėlį į banką tikintis, kad santaupų nesuvalgys infliacija.

Išjudino pensijų fondų rinką

Išskirtinai į indeksinius fondus investuojančią ir dėl to žemas fondų valdymo sąnaudas gyventojams galinčią pasiūlyti pensijų fondų valdymo bendrovę „Goindex“ 2021 metais įkūrė investuotojai Jonas Iržikevičius, Marijus Kalesinskas, Gintautas Lukošius, Aivaras Abromavičius ir Henrikas Karmo.

Į bendrovės kapitalą jau yra investavę per 30 investuotojų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos ir kitų šalių.

Neseniai „Goindex“ sėkmingai užbaigė dar vieną (jau trečiąjį) investicijų pritraukimo etapą. Iš investuotojų – verslo angelų bendrovė pritraukė 1,4 mln. eurų tolesnei plėtrai, o investicijų pasiūla bendrovės poreikius viršijo beveik du kartus.

„Beveik prieš dvejus metus startavome su idėja kaip reikiant išjudinti Lietuvos pensijų fondų rinką ir matome, kad mums pavyko sukelti grandininę reakciją – investuotojai ir gyventojai pasitikėjimą išreiškė papildomomis naujomis investicijomis – sparčiai daugėja ir mūsų valdomų pensijų fondų dalyvių, kurių absoliuti dauguma perkelia savo jau sukauptas lėšas iš kitų pensijų kaupimo bendrovių dėl efektyvaus pensijų fondų valdymo, išskirtinio dėmesio klientų poreikiams ir pasirinktos investavimo strategijos ilgalaikės naudos kaupiantiesiems“, – sako J. Iržikevičius.

Sumažino išlaidas

„Goindex“ pasirinktos pasyvaus indeksinio investavimo strategijos stiprybė – jos paprastumas ir ilgalaikis pranašumas, lyginant su aktyviai valdomais fondais.

„Šia investavimo strategija nesistengiame aplenkti akcijų ar obligacijų rinkos visuotinės grąžos, o ją tik atkartojame, tad mūsų fondai uždirba labai artimą rinkos (indekso) vidutinei grąžai, kuri, remiantis ilgalaike analize, ilgu laikotarpiu aplenkia 90–95 proc. visų aktyviai valdomų fondų. Taip siekiame kuo daugiau sumažinti sąnaudas pensijų fondų dalyviams“, – teigia „Goindex“ vadovas.

Pasak J. Iržikevičiaus, rinkoje pradėjus aktyviai veikti „Goindex“, dėl išaugusios konkurencijos laimėjo visų pensijų fondų dalyviai.

„Nuo to laiko, kai pristatėme savo paslaugas 2022 m. rugpjūtį, bendros pensijų fondų valdymo išlaidos rinkoje mažėjo, nes į mūsų veiksmus buvo priversti reaguoti ir mūsų konkurentai, rinkos senbuviai, kurie iki tol siūlė paslaugas su didesniais valdymo mokesčiais ir nebūtinai geresniu rezultatu kaupiantiesiems. Jau ir per šį dar neilgą veiklos etapą džiaugiamės, kad daugelyje pozicijų sugebėjome pademonstruoti geresnius rezultatus nei konkurentai“, – sako J. Iržikevičius.

Tarp geriausiųjų

Per pirmuosius pilnus kalendorinius veiklos metus pernai „Goindex“ II pakopos pensijų fondai net 6 iš 8 kategorijų pasiekė geriausius rezultatus rinkoje, toks pat rezultatas išlieka ir palyginus vienerių metų 2023 m. balandžio – 2024 m. balandžio rezultatus.

„Goindex“ pensijų fonduose 2024 m. gegužės 30 d. kaupė 19 084 dalyviai: 17 371 iš jų II pakopoje ir 1353 III pakopoje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų