Panevėžiečiai užtikrintai žengė į finalo ketvertą (foto galerija)

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) ketvirtfinalio serijoje nesulaukė didelio pasipriešinimo. Atsakomojoje dvikovoje namuose panevėžiečiai 96:90 (27:18, 27:26, 25:21, 17:25) įrodė pranašumą prieš Prienų „CBet“ ekipą ir žengė į KMT finalo ketvertą.

Aukštaitijos ekipa užtikrintai, 19 taškų persvara, laimėjo ir pirmąjį ketvirtfinalio susitikimą – 87:68.

Per pastarąsias 10 dienų šios ekipos susitiko jau trečiąjį kartą. Šį kartą prieniškiai savo rotacijoje neturėjo M. Wrighto ir E. Dimšos.

Panevėžiečiai rungtynes pradėjo užtikrintai ir po K. Vinaleso tritaškio pirmavo rezultatu 10:3. Vėliau svečiai kiek įsivažiavo ir Mindaugo Sušinsko dvitaškis sumažino atsilikimą iki 5 taškų (16:11). Nenado Čanako auklėtiniai savo dominavimu pirmajame kėlinyje neleido suabejoti, ketvirtį laimėdami užtikrintai – 27:18.

Visgi, „CBet“ nebuvo linkę nuleisti rankų. Antro kėlinio pradžioje svečiai grąžino intrigą ir po D. Domarko baudų metimų ekipas skyrė tik 3 taškai (31:28). Kol „Lietkabelio“ žaidėjai atrodė kiek apsnūdę, Tomas Digbeu galingu dėjimu dar labiau priartino prieniškius (36:34). Šeimininkų puolimui sustojus, „CBet“ netruko išsiveržti į priekį – 36:37. Tiesa, jau kitoje atakoje varžovus tritaškiu nubaudė Kyle‘as Vinalesas. Po pirmosios rungtynių pusės Panevėžio klubas turėjo dviženklę persvarą (54:44).

Po ilgosios pertraukos „Lietkabelis“ įjungė aukštesnę pavarą – Gytis Masiulis dvitaškiu su varžovo pražanga padidino šeimininkų persvarą iki 19 taškų (70:51). „CBet“ lyderis T. Digbeu 4 taškais paeiliui aptirpdė Panevėžio ekipos pranašumą ir po trijų kėlinių komandas skyrė 14 taškų (79:65).

Paskutinį kėlinį svečiai pradėjo dviem taikliais metimais, sumažindami atsilikimą iki 10 taškų. „Lietkabelis“ kiek atsipalaidavo, o Rokas Gadiliauskas dvitaškiu leido Prienų klubui visiškai priartėti – 85:81. Per likusį laiką situacija nepasikeitė – triuškinamai pirmąjį susitikimą laimėjęs Panevėžio klubas be didesnio vargo keliauja į KMT finalo ketvertą.

„Lietkabelis“: Margiris Normantas ir Kyle`as Vinalesas po 17, Paulius Valinskas 14, Gytis Masiulis 9, Gabrielius Maldūnas 8.

„CBet“: Mindaugas Sušinskas 23, Tomas Digbeu 20.