Panevėžiečiai trečią kartą įveikė pasvaliečius

Šįvakar Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynes Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (22-10) namuose žaidė su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ (8-25). Susitikimą rezultatu 95:90 (31:21, 19:32, 21:25, 24:12) laimėjo panevėžiečiai.

Šiame sezone įvyko jau trečiasis Aukštaitijos ekipų derbis. Pirmąsias dvejas tarpusavio rungtynes laimėjo panevėžiečiai. Namuose trenerio Nenado Čanako auklėtiniai iškovojo pergalę rezultatu 86:74, o svečiuose – 77:71.

Susitikimą „Kalnapilio“ arenoje sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie pirmavo rezultatu 8:2. Aikštės šeimininkai gana greitai perėmė iniciatyvą ir jau buvo priekyje 13:10. Įpusėjus pirmajam mačo ketvirčiui „7bet-Lietkabelis“ pirmavo 18:14, o kėlinį laimėjo dviženkle persvara 31:21. Per pirmąsias dešimt minučių panevėžiečiai pataikė penkis tritaškius metimus.

„Pieno žvaigždžių“ krepšininkai nebuvo linkę lengvai nusileisti aikštės šeimininkams. Antrajame ketvirtyje „7bet-Lietkabelio“ pranašumas sumažėjo iki 4 taškų – 36:32. Po keletos minučių svečiai jau pirmavo 44:42 Poilsio komandos išėjo panevėžiečiams atsiliekant rezultatu 50:53.

Antroje rungtynių pusėje „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai nemažino apsukų. Vienu metu svečiai pirmavo jau dviženkle persvara – 76:66. Sužaidus tris kėlinius panevėžiečiai atsiliko 7 taškais – 71:78.

Susitikimo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame mačo kėlinyje. Dramatiškoje rungtynių pabaigoje geriau sekėsi panevėžiečiams, kurie laimėjo šį susitikimą rezultatu 95:90.

„Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 23, Kristianas Kullamae 13, Nikola Popovičius 12, Jordenas Duffy 11, Željko Šakičius 8, Vytenis Lipkevičius ir Gyorgy Golomanas po 7.

„Pieno žvaigždės“: Johnas Gillonas 17, Jaredas Cunninghamas 14, Martynas Pacevičius ir Justas Furmanavičius po 13, Julius Jucikas 10, Rihards Kuksiks 9.

Įveikę Pasvalio krepšininkus panevėžiečiai LKL čempionate pergalių skaičiumi susilygino su Alytaus „Wolves“ krepšininkais, kurie užima trečiąją vietą. Dabar abi komandos turi po 22 pergales. „7bet-Lietkabelis“ pakiltų į trečiąją vietų jeigu paskutiniajame reguliaraus sezono ture namuose įveiktų Kauno „Žalgirį“, o Alytaus „Wolves“ išvykoje pralaimėtų Klaipėdos „Neptūnui“.

Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ ir Kauno „Žalgirio“ rungtynės „Kalnapilio“ arenoje gegužės 9 dieną prasidės 18 valandą 30 minučių.