Panevėžiečiai tapo šalies vicečempionais (foto galerija)

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos stadione vyko Lietuvos futbolo jaunimo U-19 amžiaus grupės superfinalo rungtynės, kuriose Kauno „NFA BE1“ ekipa 2:1 įveikė FA-FK „Panevėžys-PRSSG“ komandą.

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos stadione dėl titulo susikovė Pietų-Rytų regione pirmąją vietą užėmusi „NFA BE1“ ir Šiaurės-Vakarų regione pirmoje pozicijoje finišavusi FA-FK „Panevėžys-PRSSG“.

Šių metų Lietuvos U-19 jaunimo pirmenybėse varžėsi vienuolika ekipų. Šeši kolektyvai varžėsi Pietų-Rytų regione, o penki – Šiaurės-Vakarų regione. Savo regionuose komandos rungtyniavo keturių ratų sistema – po dvejas rungtynes žaidė savo bei varžovų aikštėse.

Kauniečiai Pietų-Rytų regione per 20 žaistų susitikimų surinko 52 taškus ir antroje vietoje likusius Alytaus „SRC-Vidzgirio“ futbolininkus pralenkė 17 taškų. FA-FK „Panevėžys-PRSSG“ komanda Šiaurės-Vakarų regione sužaidė 16 rungtynių, per kurias pelnė 39 taškus. Antrąją vietą šiame regione užėmusi Gargždų „Banga“ surinko 30 taškų. Pagal pirmenybių reglamentą abiejų regionų nugalėtojai tarpusavio susitikime turėjo išsiaiškinti, kam atiteks aukso medaliai.

Finalo rungtynės Panevėžyje vyko labai permainingai. Lemiamame mače netrūko atkaklios kovos ir geltonų kortelių.

Pirmo kėlinio pačioje pabaigoje baudinio nerealizavo kauniečių kapitonas Domas Slendzoka. Visgi svečiai pirmieji pasižymėjo 47-ąją susitikimo minutę, kai kamuolį į šeimininkų vartus nukreipė Vadimas Šulžickis.

Panevėžiečiai išlygino rezultatą 50-ąją mačo minutę, baudinį įmušus Nojui Lukšiui. Po dvidešimties minučių „NFA BE1“ vėl įgijo persvarą – 70-ąją rungtynių minutę įvarčiu pasižymėjo Nojus Grudis.

Aikštės šeimininkai nuo 86 minutės žaidė mažumoje, teisėjui parodžius raudoną kortelę Matui Lesnikauskui. Po minutės panevėžiečiai turėjo šansą vėl išlyginti rezultatą nuo 11 metrų žymos, tačiau Nojui Lukšiui nepavyko nuginkluoti svečių ekipos vartininko Juliaus Virvilo.

Iškovoję pergalę 2:1 kauniečiai tapo Lietuvos U-19 jaunimo pirmenybių nugalėtojais. Panevėžio jauniesiems futbolininkams, kuriuos treniruoja Darius Butkus, atiteko antroji vieta.

FA-FK „Panevėžys-PRSSG“ finalo rungtynes žaidė tokios sudėties: Darius Kublickas, Danielius Stukas (46 min. Nojus Lukšys), Rokas Nakrošius (71 min. Emilis Varnas), Mantvydas Ežerskis (55 min. Jonas Lebedevas), Reinas Batutis, Darius Jurgelevičius, Matas Lesnikauskas, Domas Račkauskas, Aironas Trakšelis, Rokas Giedraitis, Eimantas Abramavičius.

Panevėžiečių treneris D. Butkus po susitikimo teigė, kad sėkmingiau realizavus progas buvo galima iškovoti ir pirmąją vietą.

„Susitiko dvi lygiavertės komandos, bet ši sykį fortūna nebuvo mums palanki. Nerealizavome 11 metrų baudinio bei neišnaudojome kelių gerų progų. Nors varžovai labai pajėgūs, bet aikštėje mes varžovams niekuo nenusileidome. Suprantama, kad norėjosi tapti čempionais, bet ir antroji vieta Lietuvoje yra geras rezultatas“, – „Sekundei“ sakė D. Butkus.