Panevėžiečiai suklupo Alytuje

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate „Lietkabelio“ komanda patyrė šeštąjį pralaimėjimą. Svečiuose rungtyniavę panevėžiečiai šįvakar netikėtai 70:86 (25:21, 8:21, 13:26, 24:18) pralaimėjo Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkams.

Nuo pat susitikimo pradžios trenerio Nenado Čanako auklėtiniai išsiveržė į priekį. Jau 3-ąją rungtynių minutę „Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 8:2. Agresyviai rungtyniavę svečiai alytiškius dažnai vertė prasižengti. Nesužaidus nė pusė laiko pirmajame mačo ketvirtyje „Dzūkijos“ ekipa jau buvo išnaudojusi komandinių pražangų limitą.

Po nesėkmingos rungtynių pradžios šeimininkai sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet ir jį persverti – 16:14. Pasibaigus pirmajam kėliniui „Lietkabelis“ pirmavo 4 taškais – 25:21.

Antrojo kėlinio pradžioje aikštėje vyko lygi kova. Sužaidus 3 minutes rezultatas buvo lygus 28:28. Kiek vėliau „Dzūkija“ įgijo nežymią persvarą ir buvo priekyje 7 taškais – 37:30. Puolime strigę ir vos 8 taškus antrajame ketvirtyje pelnę panevėžiečiai poilsio išėjo nuo šeimininkų atsilikdami 9 taškais – 33:42.

Antrąją rungtynių pusę sėkmingiau pradėjo svečiai. „Lietkabelio“ krepšininkai be atsako pelnė 4 taškus ir sušvelnino atsilikimą. Tačiau alytiškiai nebuvo linkę atiduoti iniciatyvos panevėžiečiams. Įpusėjus trečiajam kėliniui „Dzūkijos“ persvara šoktelėjo iki 20 taškų – 59:39. Tuo metu „Lietkabelio“ žaidėjai aikštėje atrodė akivaizdžiai sutrikę, o šeimininkai demonstravo itin kovingą žaidimą. Po trijų kėlinių „Dzūkija“ pirmavo triuškinančiu skirtumu 68:46.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje alytiškių persvara išaugo iki 26 taškų – 72:46. Prieš rungtynes akivaizdžiais dvikovos favoritais buvę „Lietkabelio“ krepšininkai patyrė skaudų pralaimėjimą rezultatu 70:86.

„Dzūkija“: Matas Jucikas 22 (24 min., 8/9 dvitaškiai, 5 atk. kam.), Giedrius Staniulis 14 (15 min., 7/9 dvitaškiai), Paulius Danisevičius 13 (3/6 tritaškiai), Tadas Rinkūnas (2/5 tritaškiai) ir Paolo Marinelli po 10, Artūras Jomantas 9 (4 atk. kam., 6 rez. perd., 6 kld.).

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 12, Gytis Masiulis ir Margiris Normantas (6 rez. perd.) po 9, Paulius Poška 7 (5 min.), Gabrielius Maldūnas 6.

Artimiausias LKL čempionato rungtynes „Lietkabelis“ žais vasario 9 dieną. Panevėžiečiai savo aikštėje susitiks su „Šiaulių“ krepšininkais.