Grožio paslaugų sfera Panevėžyje kupina paradoksų. Dėl jų skundų sulaukiama nuolat, bet taip pat dažnai ir nutylima. Asociatyvi „Sekundės“ archyvo nuotr.

Panevėžiečiai skundžiasi kirpėjomis ir kaimynais

Panevėžiečiai skundžiasi kirpėjomis ir kaimynais

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamentas pastebi, kad nors pernai gyventojai skundėsi gana aktyviai, nemaža dalis skundų nepasitvirtino arba buvo adresuoti ne tai institucijai.

Iš viso Panevėžio departamentas 2017-aisiais gavo 79 skundus, 44 iš jų buvo išnagrinėti. Likusieji dėl įvairių priežasčių nenagrinėti arba persiųsti kitoms institucijoms.

Panevėžio departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Vida Vyčienė sako, kad skundai jų kasdienybė. Žmonės vis dar prisimena senus laikus, kai veikė sanitarijos-epidemiologijos stotis ir į ją kreipdavosi įvairiausiais klausimais. Dabar kompetencijos sritys pakitusios ir dalis skundų atkeliauja ne į tą instituciją.

V. Vyčienės duomenimis, praėjusiais metais nemažai skundų gauta dėl švietimo įstaigų, tačiau iš jų tik trečdalis buvo pagrįsti. Daugiausia skųstasi dėl per žemos temperatūros patalpose.

Skundėsi panevėžiečiai ir dėl grožio paslaugų, kirpyklų. Iš dešimties tokių skundų aštuoni buvo patvirtinti. „Jų pagrįstumo procentas labai didelis. Vadinasi, žmonės ne be reikalo skundžiasi“, – daro išvadą specialistė.

Skundų turinys buvo labai įvairus: klientams užkliuvo nešvara, nekokybiškai atliktos paslaugos, nedezinfekuojamos darbo priemonės, kosmetikos naudojimas neinformavus kliento, kokia ji, kokios bus pasekmės ir panašiai.

V. Vyčienė prisiminė ir vieną išskirtinį skundą – pilietiškas žmogus pranešė, kad stovykloje „Vaikystės šilelis“ vaikams nesudarytos saugios sąlygos, nešvaru, apleista, seniai netvarkyta. Pasak vedėjos, vaikų stovykla nėra jų periodinės kontrolės objektas – tikrinama tik gavus skundą. Patikrinus paaiškėjo, kad stovykla atrodo prastai, buvo skirtos nuobaudos, liepta susitvarkyti. Specialistė tiki, jog to pakaks ir ateinanti sezoną stovykla vaikus pasitiks tvarkingesnė bei gražesnė.

Pakantumo kartais net per daug

„Skundai kartais labai reikalingi – nereikia kentėti. Nėra gėdinga pranešti, jeigu tavo teisės pažeidžiamos. Visi mokame už paslaugas. Jei aš moku pinigus, paslaugą turiu gauti deramą“, – pabrėžia Panevėžio departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja.

V. Vyčienė pastebi, kad žmonės dabar yra arba labai pakantūs, arba itin nepakantūs. Pavyzdžiui, kai miesto centro gyventojai užsinori gyventi kaip kaime – be jokio triukšmo. Specialistams išmatavus triukšmo lygį skundžiamoje zonoje paaiškėja, kad jis neviršija normų, tačiau pretenzijos vis tiek nesiliauna.

Panašių skundų sulaukiama ir dėl elektromagnetinių laukų poveikio. Pasak vedėjos, nors ir aiškinama, kad metai iš metų nuolat atliekami matavimai ir nėra buvę, kad elektromagnetinis laukas kažkur mieste ar rajone viršytų normas, besiskundžiančiųjų tai neįtikina.

Kaip bebūtų keista, bene pakančiausi gyventojai jau minėtoms grožio paslaugoms: kad ir kiek jomis skųstųsi, dar daugiau klientų su trūkumais susitaiko. Kaip pavyzdį V. Vyčienė pateikė dabar labai madingą ilgalaikį makiažą. Jį pasidariusios moterys anaiptol ne visada lieka patenkintos savo išvaizda – ne viena jų vėliau specialistams atveria širdį, tačiau skundų neteikia.

Kaip ir nesulaukiama skundų dėl įvairių kosmetikos kabinetuose atliekamų injekcijų. V. Vyčienė primena, jog kosmetikos kabinetas nėra gydymo įstaiga, tačiau nors visi tą žino, yra tolerantiški ir apie tai nekalba, kol kam nors nenutinka išties didelė bėda.

Skundus kursto ir emocijos

Iš 44 pernai Panevėžio departamente nagrinėtų skundų pasitvirtino tik 39 procentai, o 2016 metais iš 42 skundų pasitvirtino pusė. V. Vyčienės manymu, pagrįstų skundų skaičius galbūt mažėja ir dėl to, kad yra piliečių, įvairias savo problemas bandančių spręsti pasitelkiant į pagalbą kitas institucijas. Itin dažnai, specialistų pastebėjimu, į tokius kryžiaus žygius išsiruošiama susipykus su kaimynais – ieškant priežasčių, kaip kaimynui apkartinti gyvenimą, nevengiama minti visų įmanomų įstaigų slenksčius.

Vedėja primena, kad nepagrįstiems skundams nagrinėti neretai reikia ne vien darbuotojų laiko, bet ir lėšų – reikia atlikti tam tikrus tyrimus, o šie kainuoja.

„Tai nėra gerai. Jei skundiesi, turėtum būti tikras. Negali būti, kad penkių aukštų name tik vienam žmogui trukdo kažkoks triukšmas. Taip nebūna. Jei yra triukšmas, jis trukdo ne vienam. Dažniausiai tokie skundai ir nepasitvirtina“, – sako V. Vyčienė.

Pernai net septyni skundai buvo gauti iš policijos areštinių, tačiau nė vienas jų nepasitvirtino.

„Net arti tos teisybės nėra. Rašo bet ką. Ar pramogos rūšis tokia, ar tikimasi, kad kažkas galbūt bus rasta ir bus galima kokią žalą prisiteisti“, – svarsto specialistė, su kolegomis sulaukianti nusiskundimų dėl per blankiai arba per ryškiai degančių šviesų, dėl nulūžusių pakabų – nėra kur pasikabinti rankšluosčio, dėl kameroje iškritusios plytelės, nors, kaip vėliau paaiškėja, viskas yra tvarkinga. Nepasitvirtino ir skundai šalčiu areštinėse dėl neva išdaužytų langų.

Pasak V. Vyčienės, tokiomis aplinkybėmis paprastai sureikšminami net menkniekiai ir pateikiami kaip rimti higienos normų pažeidimai.

Pernai gyventojai skundėsi ir dėl automobilių savitarnos plovyklos keliamo triukšmo. Patikrinus paaiškėjo, kad iki didžiausios leistinos triukšmo normos dar labai toli. Bet V. Vyčienė neneigia, kad įmonių yra įvairių. Vienos, dar net nežinodamos, ar tikrai viršija triukšmo lygį, imasi priemonių, jog aplinkiniams būtų patogiau, kitos į tai nekreipia dėmesio.

Būna atvejų, kai triukšmo lygis visai šalia viršijamos ribos. Kitaip tariant, formaliai riba neviršijama, tačiau gyventojams triukšmas trukdo.

Iš viso pernai dėl objektų, skleidžiančių stacionarų triukšmą, gauti keturi skundai. Nė vienas nepasitvirtino.

Komentarai

  • Labai didelė netvarka ir nehigieniška. Prijuostę nuima nuo kliento ir tą pačią uždeda kitam.O,apie šukų ir kitų instrumentų dezinfikaciją-nė svajok.Pinigėliai byra į kišenę be jokio kvito.

  • Esu nuolatinė kirpyklos klientė . Čia teisingai pastebėta- higienos ir švaros klausimas labai aktualus.Negali žinoti kokią ligą gali ten surasti.O svarbiausia,kad ne viskas iš karto išlenda.O Pinigėliai tiesiai i kišenę be jokių kvitų.

  • Pacios skundikes dirbkit kirpejom mokekit mokescius uz viska ir pamatysit ar verta ta cekiuka duot ar ne…nes lieka katino asaros viska sumokejus…bandykit..

    • Uz tas „katino asaras“ porakart per metus i siltus krastus susiskraido nesunkiai…

  • Čia kiekvienas savaip teisus ir mokesčiai ir higiena. .

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų