Organizatorių nuotr.

Panevėžiečiai sezoną pradėjo medaliais

Vilniaus lengvosios atletikos manieže įvyko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kuriame puikiai pasirodę panevėžiečiai iškovojo net 14 medalių, 2 iš jų – aukso.

Šalies sostinėje vyko jaunučių, jaunių ir veteranų varžybos. Panevėžiečiai varžybose pasirodė labai sėkmingai. Mūsų miesto sportininkai iš sostinės grįžo kaip iš Kaziuko mugės: pasipuošę medaliais, diplomais ir su čempionato rėmėjų dovanomis.

Grupėse, suskirstytose pagal amžių, panevėžiečiai ant apdovanojimų pakylos kilo net 19 kartų (9 kartus – ant aukščiausio laiptelio)! Sportininkus varžyboms parengė treneriai Sergejus Sokolovas ir Vidas Ščevinskas.

Šį kartą aukso medalius iškovojo tituluočiausios ne tik Panevėžio, bet ir Lietuvos lengvaatletės: Sigita Markevičienė (1500 m bėgimas) ir Dangutė Skėrienė (rutulio stūmimas). Sigita pasipuošė ir antruoju medaliu, 400 m bėgime pelnė sidabrą. Dangutei šį kartą iššūkį metė komandos draugė Gitana Paslauskienė, kuri pasipuošė sidabro medaliu. Dar vieną sidabro medalį ji iškovojo šuolio į aukštį rungtyje.

Net tris prizines vietas pelnė bėgikė Jurgita Gritėnaitė. Ji sidabro medalį laimėjo bėgdama 1500 m bei 3000 m, o bronzą pelnė 800 m distancijoje.

Tris bronzos medalius iškovojo Arvydas Markevičius. Visi jie laimėti 400 m, 800 m ir 1500 m bėgimo rungtyse. Bronzinius apdovanojimus taip pat pelnė Simas Devainis (rutulio stūmimas) bei sesutės Aleknavičiūtės. Dileta trečia finišavo 200 m bėgimo nuotolyje, o Goda – 1500 m.

Su kuklesniais apdovanojimais (įvairaus laipsnio diplomais veteranų grupėje) grįžo Jurmantas Maselis ir Zigmantas Rimkus. Nors prizinių vietų nelaimėjo, tačiau Ignui Mišeikiui (5 vieta 400 m bėgimo rungtyje), rutulio stūmimo rungtyje Aušrai Baltrūnienei (6 vieta), Gintarui Čiukšiui (7 vieta) ir Matui Steponavičiui (8), kaip ir visiems dalyviams, įteiktos rėmėjų dovanos. Bėgimo rungtyse sportininkams padėjo Ąžuolas Adamonis, Titas Kartanas, Nedas Vaitiekus ir vilnietis moksleivis Einaras.

Po varžybų komandos vadovė S. Markevičienė, vėl stojusi į kovą su stipriausiomis šalies bėgikėmis, džiaugėsi čempionatu.

„Smagu, kad vėl pavyko suburti kovingą komandą. Čia, matyt, svarbiausia labai geras komandos klimatas. Džiaugiamės ne tik savo, bet ir komandos draugų pergalėmis, nuoširdžiu palaikymu per varžybas. Šį kartą prie komandos prisijungė ir du nauji pagalbininkai, kurie pasijuto labai puikiai, sutiko ir kitą kartą mums padėti. O ta pagalba juk nelengva – bėgti kartu su sportininku. Reikia būti ne tik greitam, bet dar ir sekti varžovus, paraginti neregį bėgiką, palaikyti psichologiškai. Žinoma, rezultatų be profesionalių patarimų, nuoširdaus trenerių darbo nepasieksi. Jiems nuoširdžiai ačiū. Jų darbas neapsiriboja tik stebėjimu. Dar reikia kūrybiškumo, kaip perteikti neregiui sportininkui vieno ar kito pratimo ypatumus. Smagu, kad sportininkai vėl nusiteikę sugrįžti į rungčių sektorius kovoti su sekundėmis ir centimetrais, nusiteikę vėl įdėti daug darbo, kad pagerintų savo rezultatus. O tai jau galėsime padaryti birželio pradžioje“, – „Sekundei“ sakė S. Markevičienė.