P. Židonio nuotrauka

Panevėžiečiai prašomi atsakingiau laikytis koronaviruso prevencijos priemonių

Panevėžiečiai prašomi atsakingiau laikytis koronaviruso prevencijos priemonių

Liepos 20 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento duomenimis Panevėžyje patvirtinti 4 COVID-19 ligos atvejai. Visi panevėžiečiai nekeliavę po užsienio šalis, kontaktas su COVID-19 ligos atveju nežinomas.

Nuo birželio 7 d. Panevėžyje sergančių asmenų COVID-19 liga nebuvo. Panevėžio miesto mobiliajame patikros punkte nuo jo veiklos pradžios iki vakar dienos iš viso paimti 6724 ėminiai.

Sveikatos apsaugos ministerija šį rytą paskelbė, kad Lietuvoje iš viso patvirtinta 254 COVID-19 ligos atvejų, pasveikusiųjų nuo koronaviruso – 1601, mirusiųjų – 80.

Nors karantinas atšauktas, tačiau sergamumo statistika šalies mastu įpareigoja neatsipalaiduoti ir aktyviai laikytis koronaviruso prevencijos priemonių. Tik visuomenės sąmoningumas, padėjęs sėkmingai įveikti pirmąją koronaviruso bangą Lietuvoje, gali padėti toliau išlaikyti stabilią situaciją šalyje.

Gyventojai prašomi:

– atsakingai rūpintis rankų higiena, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo;

– įstaigose, organizacijose, įmonėse vykstančių susirinkimų metu ir toliau rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, t. y. kaukes, respiratorius. Tai ypač aktualu, kai susitinkama su žmonėmis, su kuriais įprastai darbo aplinkoje nebendraujama;

– būti ypač atsargiems sergant lėtinėmis ligomis ir/ar esant vyresnio amžiaus – jums koronaviruso liga pavojingesnė;

– laikytis saugaus atstumo (bent 1 metras), riboti lankymąsi žmonių susibūrimo vietose (vaistinės, parduotuvės, renginiai ir pan.), naudotis nuotolinėmis sveikatos priežiūros paslaugomis. Taip pat kruopščiai laikytis asmeninės ir aplinkos higienos;

– besilankant parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse laikytis saugaus atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos;

– esant galimybei nukelti asmenines šventes, o jei jos visgi organizuojamos, apsiriboti tik artimiausių žmonių dalyvavimu. Šventėse negali dalyvauti viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių turintys asmenys ar tie, kuriems privaloma izoliacija;

– atidėti nebūtinas tiek vietines, tiek tarptautines keliones. Vis dėlto rengiantis kelionei, įvertinti koronaviruso infekcijos epideminę situaciją šalyje ir galimas pasekmes.

Įstaigose, parduotuvėse lankytojai turėtų būti aptarnaujami užtikrinant saugos priemones. Darbuotojų fizinis kontaktas su lankytojais turėtų būti apribotas, išlaikant ne mažesnį nei 1 metro atstumą, išskyrus atvejus, kai darbo vietos nuo lankytojo atskiriamos pertvaromis arba kai darbuotojai dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Viešojo transporto priemonėse rekomenduojama vežti tiek keleivių, kiek yra sėdimųjų vietų. Jei vežami stovintys keleiviai, tarp jų turi būti užtikrinamas ne mažesnis nei 1 metro atstumas. Taip pat keleiviams patariama nesėdėti atsisukus veidu į veidą. Keleiviams, išskyrus vaikus iki 6 metų amžiaus, viešajame transporte rekomenduojama dėvėti veido kaukes, respiratorius ar kitas apsaugančias priemones. Kiekvienoje viešojo transporto priemonėje privaloma įrengti keleiviams gerai matomoje ir naudoti patogioje vietoje rankų dezinfekavimo priemones ir aiškiai matomoje vietoje pateikti informaciją apie prevencines koronaviruso infekcijos priemones.

Pažymime, kad asmenys, turėję artimą kontaktą su koronavirusu infekuotu žmogumi, kaip ir anksčiau privalo 14 dienų izoliuotis ir stebėti savo sveikatą. Jei per dvi savaites pasireikštų bent vienas iš ūmios virusinės kvėpavimo takų infekcijos požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), reikia nedelsiant skambinti į Karštąją koronaviruso liniją tel. 1808, pateikti susirgimo aplinkybes (turėtą sąlytį su sergančiuoju) ir vykdyti medikų rekomendacijas.

 

Komentarai

  • Pas kai kuriuos 0 atsakomybes.

    • Logikos tarp skaičių visiškas nulis… Patvirtintų atveju Lietuvoje 254, pasveikusiuju 1601…

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų