Panevėžiečiai po permainingos kovos nusileido šalies čempionams

Šįvakar Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio seriją, kur bus žaidžiama iki trijų pergalių, pradėjo „Lietkabelio“ komanda. Panevėžiečiai svečiuose rezultatu 70:71 (19:16, 17:18, 20:21, 14:16) nusileido Kauno „Žalgirio“ krepšininkams.

Susitikimą Kaune kiek sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai. Jie pačioje mačo pradžioje pirmavo 2:0, vėliau – 5:2. Sužaidus pusę laiko pirmajame rungtynių kėlinyje rezultatas buvo lygus 8:8. Vėliau svečiai šovė į priekį ir įgijo 6 taškų persvarą – 14:8. Pirmąjį mačo ketvirtį „Lietkabelio“ krepšininkai laimėjo rezultatu 19:16.

Antrąjį kėlinį panevėžiečiai pradėjo spurtu 5:0, po kurio svečių pranašumas šoktelėjo iki 8 taškų (24:16). Tuomet „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės. Nepaisant to, po Gabrieliaus Maldūno metimo „Lietkabelio“ komanda pirmą sykį šiame susitikime įgijo dviženklę persvarą – 26:16. Vėliau panevėžiečių puolimas pradėjo strigti, o šeimininkai, sužaidę sėkmingą atkarpą, išsiveržė į priekį 31:30. Poilsio komandos išėjo „Lietkabelio“ ekipai pirmaujant rezultatu 36:34.

Antroje rungtynių pusėje aikštėje taip pat vyko atkakli ir permaininga kova. Trečiojo kėlinio viduryje trenerio Nenado Čanako auklėtiniai pirmavo 49:45. Šiam kėliniui artėjant prie pabaigos „Žalgirio“ veteranas Paulius Jankūnas pelnė tritaškį metimą, po kurio rezultatas tapo lygus – 54:54. Po trijų mačo ketvirčių „Litekabelis“ pirmavo minimalia persvara 56:55.

Rungtynių laimėtojas sprendėsi ketvirtajame susitikimo kėlinyje. Jame visą laiką kova vyko taškas į tašką. Mačo pabaigoje kiek geriau sekėsi kauniečiams, kurie iškovojo pergalę rezultatu 71:70.

„Žalgiris“: Tai‘us Websteris 14, Lukas Lekavičius 11, Joffrey Lauvergne‘as 10, Artūras Milaknis 8, Tyleris Cavanaugh 7, Joshas Nebo 6.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas ir Džordže Gagičius po 19, Panagiotis Kalaitzakis 9, Gabrielius Maldūnas 7.

Antrąsias pusfinalio serijos rungtynes „Lietkabelio“ ir „Žalgirio“ komandos šį pirmadienį žais Panevėžyje. Susitikimas „Cido“ arenoje prasidės 18 valandą 30 minučių.