M. Garucko nuotr.

Panevėžiečiai pirmauja šalies pirmenybėse

Tęsiasi  Lietuvos komandinis stalo teniso čempionatas, kuriame sėkmingai rungtyniauja  paskutinių ketverių metų šalies čempionė Panevėžio „Montuotojo“ vyrų komanda.

Mūsų miesto komanda iškovojo dar dvi pergales. Panevėžiečiai 5:1 nugalėjo Kauno „Legrą“  bei 5:0 įveikė Kauno „NLV Projektai-Topsą“.

„Montuotojo“  komanda šiame sezone laimėjo visus penkis žaistus susitikimus.

Mačo pradžia su „Legro“ ekipa panevėžiečiams klostėsi sunkiai.  Pirmose trijose akistatose buvo sužaistas maksimalus penkių setų skaičius.

Valdas Martinkus 3:2 nugalėjo Mantą Lenkų, o Viktoras Bikovas tokiu pačiu rezultatu – Dovydą Bagdoną. Po to, kai Klaidas Čepaitis 2:3 nusileido Šarūnui Kaminskui, „Montuotojas“ pirmavo minimalia persvara 2:1.  Paskui panevėžiečiams sekėsi lengviau. V. Martinkus 3:0 įveikė D. Bagdoną, K. Čepaitis 3:1 nugalėjo M. Lenkų, o  V. Bikovas 3:0 – Š. Kaminską. Nors susitikimo pradžia „Montuotojo“ ekipai nebuvo labai sklandi, panevėžiečiai mačą laimėjo užtikrintai 5:1.

Kitame mače su Kauno „NLV Projektai-Topsu“ panevėžiečių komandos vadovas Anatolijus Rezanovas susitikimo protokole vietoje jaunojo Klaido Čepaičio įtraukė „Montuotojo“ lyderį Paulių Gūrą.

Šiame susitikime visas tarpusavio dvikovas laimėjo panevėžiečiai ir šventė užtikrintą pergalę 5:0. Viktoras Bikovas 3:1 nugalėjo ukrainietį Anatolijų Zamkovijų ir 3:0 – Viktorą Stankevičių.  Paulius Gūra 3:0 įveikė Edviną Zajankauską bei 3:2 – Anatolijų Zamkovijų. Valdas Martinkus 3:1 pranoko Viktorą Stankevičių.

Laimėjęs visus penkis žaistus susitikimus, „Montuotojas“ tapo vienu iš Lietuvos čempionato lyderių.

Šiame sezone po metų pertraukos „Montuotojo“ garbę vėl gina V. Martinkus, taip pat Paulius Gūra, Klaidas Čepaitis, Renaldas Paškevičius ir baltarusis Viktoras Bikovas, kurie pernai atstovaudami mūsų miesto ekipai su ja tapo šalies čempionais.

„Montuotojo“ komandos vadovas Valerijus Rezanovas, apsilankęs „Sekundės“ redakcijoje, sakė, kad ir šiame sezone panevėžiečiai sieks pačių aukščiausių rezultatų. „Apie kitų komandų pajėgumą kol kas sunku kalbėti, nes dar neteko žaisti su visais varžovais. Susitikimai su Kauno komandomis nebuvo itin lengvi, bet pergales pavyko iškovoti. Kai kuriuose mačuose leidžiame rungtyniauti jauniems žaidėjams, kad šie įgytų daugiau patirties ir reikalui esant pakeistų komandos draugus“, – „Sekundei“ sakė V. Rezanovas.

Turnyro lentelė

(vieta, komandos pavadinimas, žaistų susitikimų skaičius, pergalės)

12. Mažeikių „Vijurkas-1“                 5    0

Artimiausias turas vyks lapkričio 17 dieną Šiauliuose. Panevėžio „Montuotojas“ susitiks su Mažeikių „Vijurko-1“ bei „Vijurko-2“ komandomis.

Lietuvos trečioje stalo teniso lygoje labai sėkmingai rungtyniauja Panevėžio KKSC jaunieji auklėtiniai. Valdo Martinkaus treniruojami Gytis Knezius, Martynas Glodenis ir Nojus Štilinis laimėjo visus penkis žaistus susitikimus. Panevėžio komanda pirmauja ir turi visas galimybes patekti į antrąją Lietuvos stalo teniso lygą.

Jaunieji panevėžiečiai sėkmingai rungtyniauja ne tik komandiniame šalies čempionate, bet ir asmeninėse varžybose. Šalčininkuose vykusiame tarptautiniame turnyre, kuriame dalyvavo šešių šalių atstovai, savo amžiaus grupėje puikiai pasirodė panevėžiečiai. Gimusiųjų 2005 m. amžiaus grupėje Gytis Knezius tapo nugalėtoju, o Laura Grigorukaitė liko antra. Gimusiųjų 2003 m. grupėje Gytis Knezius užėmė antrąją vietą, o Martynas Glodenis – trečiąją.